Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cica cu ulei de ricin....

 

 

Cum se foloseste tratamentul de ulei de ricin pentru zona ochilor?

Sus

Aplicarea de ulei de ricin pentru zona ochilor este destul de simpla:

1. Inainte de a merge la culcare, se va unge zona din jurul ochilor cu o cantitate mica de ulei de ricin.

2. Se va lasa uleiul de ricin sa actioneze peste noapte (acesta face minuni in tipul somnului).

3. Dupa trezire, zona se va spala cu apa din abundenta.

4. Se va face acest lucru in mod regulat, timp de mai multe zile pentru obtinerea unor rezultate eficiente.

Daca uleiul de ricin se va utiliza consecvent in fiecare seara inainte de culcare se va observa o diferenta. Cearcanele de sub ochi se vor diminua si pielea va capata un aspect mai tanar, de-a lungul timpului

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am gasit

 

I had very bad under eye hollows. The hollows improved significantly after restylane treatment and made the transition between cheek and hollow smoother. However. Now the actual dark cirkce color (not shadow of the skull like before) underneath is the same or slightly worse.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai...nu se face periodic tratamentul? ca eu asa am inteles, cum ca tipa asta se duce de 3 ori pe an

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca si odihna ajuta foarte mult, nu stiu sigur, ca eu n-am cercuri negre in jurul ochilor. Am vazut pe multe tinere chiar cu acele cercuri foarte negre si nu erau bolnave, mi-au spus. Pe un barbat tanar am vazut dupa un atac de inima cu ochii negri rau de tot, avea 4 copiii retardati, o nevasta cheltuitoare si socri pe cap. Il vizitam in spital dupa ce deja a trecut de pericol.

Din cauza ca n-a primit oxigen o vreme sau asa ceva mi-a explicat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am încercat și castraveții și nimic.

Cu cât ma gândesc mai mult la cearcăne, cu atât se mi se par mai accentuate.

Asa ca am renunțat sa ma mai gândesc la ele. Pana la urma nimeni nu e perfect.

 

Nici varianta cu somnul nu merge.

Nu cred ca lipsa de somn este singurul motiv pentru care apar nenorocitele astea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

CARBOXYTERAPIA este cel mai puternic aliat in lupta cu ridurile, cu cearcanele intunecate sau pungile de sub ochi.

Carboxyterapia are un puternic efect anti-inflamator, cu rezultate excelente impotriva acneei si a pielii uscate. Deasemeni, creste spectaculos aportul de oxigen la tesuturi; intensifica sinteza de colagen si estompeaza ridurile si previne imbatrinirea premature.

Beneficiile Carboxyterapiei sunt de-a dreptul spectaculoase, prin cresterea tonusul si imbunatatirea elasticitatii pielii.

Totodata albeste pielea fetei, corectand petele de batrinete si pistruii. Diminuand cearcanele de sub ochi, dezvolta un puternic efect de tonifiere a pielii, reduce pungile de sub ochi sau pielea lasata de sub barbie. Deasemenea, trateaza in mod eficient problemele cauzate de acnee, atat prin activarea metabolismului grasimilor si a circulatiei sanguine, cat si prin puternicele proprietati anti-inflamatorii pe care le dezvolta.

Tratamentul cu Carboxy creste semnificativ circulatia sangelui (cu o uluitoare rata cuprinsa intre 650-820%), asigura eliminarea rapida a toxinelor din piele, intarziind procesul de imbatranire si prevenind degradarea celulara.

Prezentare: CARBOXY SERINGI CU GEL PENTRU CARBOXITERAPIE

post-402136-0-72125100-1389200495_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci.. La mine nimic nu funcționează.. Si am niște cearcăne cat China in ultima vreme.

Vreau sa stiu cum reușiți sa faceți un machiaj astfel încât sa nu se vadă cearcănele? Ca eu orice pun tot se vad si nu le mai suport! :angry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×