Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Nu am prieteni :(

Postări Recomandate

imi aleg prietenii cu foarte mare grija. Sunt de principiul...dau o mie de amici pentru un prieten.

 

Ba e mai bine sa ai mai multi amici, ca sa ai de unde alege.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu sa am prieteni. Vad cum povestiti 'prietena mea, prietenul meu, prietenii mei' si mi-e ciuda ca eu nu am. Am cunostinte, colegi de munca, amici f buni, dar nu prieteni.

 

 

Cum imi fac prieteni la varsta mea? nu mai am 16 ani sa las pe oricine in viata mea si treaba cu increderea in oameni, uf...buba mare.

 

Am o prietena in Romania, am copilarit impreuna, suntem la fel de apropiate ca atunci cand locuiam impreuna. Ea imi spune la fel, ca in afara de mine nu are prietene.

 

Vreau si eu gagici cu care sa ies la shopping, la cafea, sa ne belim ochii prin magazine si sa barfim. WTF is wrong with me?

 

 

...sunt trista :(

 

Uff ... nu fi trista ... there's nothing wrong with you. WTF ... Uite, ai o multime de persoane care ti-au dat o mana de ajutor pe topic. You're like the others.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba e mai bine sa ai mai multi amici, ca sa ai de unde alege.

 

la varsta ta ar fi trebuit sa stii ca viata iti ofera doar doi, trei prieteni cel mult, si asta daca esti baftos.Multi, chiar foarte multi n-au avut niciodata un prieten cu adevarat. Amici au avut destui, dar asta nu a insemnat nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nimic nu stii... ciocnesti un pahar de vin, mananci un mic, ai pe cine chema la nunta... :x

 

Vivat ! :ro:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hei, stai usurel! N-am nimic impotriva amicitiilor. Fiecare face ce vrea si ce-si doreste, vreau doar sa evidentiez ca din partea amicilor te poti astepta la orice, iar sistemul de preselectie al dragului nosyru coleg, nu corepunde cu cel aplicat de mine. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nimic nu stii... ciocnesti un pahar de vin, mananci un mic, ai pe cine chema la nunta... :x

 

Vivat ! :ro:

 

 

Hei, stai usurel! N-am nimic impotriva amicitiilor. Fiecare face ce vrea si ce-si doreste, vreau doar sa evidentiez ca din partea amicilor te poti astepta la orice, iar sistemul de preselectie al dragului nosyru coleg, nu corepunde cu cel aplicat de mine. :)

 

Eu sunt de parere ca decat sa ai 2-3 prieteni, mai bine ai o multime de amici care te pot ajuta la fel de bine ca 5-6 prieteni.

Prietenia adevarata a disparut odata cu revolutia industriala.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nope, n-a disparut.

 

Amicii sunt greu de suportat, dar au utilitatile lor. Ghici de ce nu sunt prieteni ? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nope, n-a disparut.

 

Amicii sunt greu de suportat, dar au utilitatile lor. Ghici de ce nu sunt prieteni ? ;)

 

Ba, da' tipu nu pricepe ca temelia unei prietenii nu impune in mod fortat sau obligatoriu sistemul de ajutorare reciproca.;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca prietena mea si cu mine suntem safe. Niciodata nu ne plac aceiasi barbati. Avem gusturi radical opuse.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×