Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Nu am prieteni :(

Postări Recomandate

Alegi vreo 5- 6 persoane din cei pe care ii cunosti si le dai numele conspirativ : "Prietenii mei"....(etc., etc.)

Cam asa ceva. Dar trebuie sa ii si suporti, altfel contractul se anuleaza. E la mare arta treaba asta cu prietenii, altfel sugi(traducere literala de la you suck, suna mai bine in romana, n-est ce pas ?).

Editat de S.R.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alegi vreo 5- 6 persoane din cei pe care ii cunosti si le dai numele conspirativ : "Prietenii mei". A grija sa fie mereu aceiasi. Cand povestesti depre ei, ii amintesti doar cu titlul de prietenul/prietena mea. Sau prietenii mei daca sunt doi sau mai multi. Oamenii vor duce vorba, cand vor vorbi despre tine cu respectivii vor zice : Prietena ta in sus, prietena ta in jos, ei nu vor sari sa-i contrazica sau daca vor contrazice se vor limita doar la primele dati, in cele din urma subconstientul lor va accepta ca tu esti prietena lor desi ei habar nu aveau de asta.

Rezultatul va fi ca toata lumea o sa creada ca ai prieteni buni si te va invidia. S-ar putea chiar sa ai norocul si printre cei alesi de tine sa fie si oameni mai slabi de ingeri, care in virtutea faptului ca toata lumea zice ca esti prietena lor, sa faca lucruri pe care nu le-ar face nici macar prietenii de=adevaratelea.

Sau ia-ti un caine.

am un grup caruia , cred eu, ii pasa de mine. gen suna sa iesim, sa ne adunam la un film, sa plecam la ski...dar chestii de fun. atat. ei isi spun oful, dar numai dupa 2-3 pahare. eu nu il spun, pentru ca nu ii vad ca prieteni, ci ca pe amici cu care impart interese comune. drumul e lung pana la a ii putea considera prieteni.

 

nu-mi plac prietenii ce-mi dau sfaturi gratuite

nu ii platesti cand te duci la ei cu o problema...

 

Cam asa ceva. Dar trebuie sa ii si suporti, altfel contractul se anuleaza. E la mare arta treaba asta cu prietenii, altfel sugi(traducere literala de la you suck, suna mai bine in romana, n-est ce pas ?).

aici am eu o buba, ca eu nu pun pe nimeni sa ma suporte. nu ca asa cred eu, ci ca asa este.

 

 

daca iau tlf si tre' sa sun, nu stiu daca am 2 gagici pe care le-as putea suna. leg amicitii mai usor cu barbatii (am zis amicitii, ok?)

 

pur si simplu nu ma leg de muieri..si nici ele nu prea se arata interesate sa se lege de mine. donno why..baba cloanta nu sunt, sunt chiar o tipa funny, ai ce sa vb cu mine daca iesi si stiu sa ma fac placuta (in ciuda aparentei de pe ropo)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am un grup caruia , cred eu, ii pasa de mine. gen suna sa iesim, sa ne adunam la un film, sa plecam la ski...dar chestii de fun. atat. ei isi spun oful, dar numai dupa 2-3 pahare. eu nu il spun, pentru ca nu ii vad ca prieteni, ci ca pe amici cu care impart interese comune. drumul e lung pana la a ii putea considera prieteni.

Oamenii obisnuiti p-astia ii numesc prieteni.

 

Oamenii neobisnuiti (printre care si eu, sa nu zici ca zic numai de tine), n-au prieteni sau au 1-2, d-aia de baza, nu amici de iesit la bere/gratare.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pur si simplu nu ma leg de muieri..si nici ele nu prea se arata interesate sa se lege de mine. donno why..baba cloanta nu sunt, sunt chiar o tipa funny, ai ce sa vb cu mine daca iesi si stiu sa ma fac placuta

 

 

Teama primordiala ca le furi gagii, sau eventualii viitori gagii. Toate tipele sexy, frumoase si inteligente se confrunta cu asta. Cel mai usor mod de a trece peste asta, este sa le gadili ego-ul. Cu nerusinare, dar cu tact. Iubirea de sine e mereu mai mare decat teama ca s-ar putea ca cineva sa iti fure intr-un viitor , eventualul iubit. Si prezentul e mai puternic decat viitorul. Daca treci peste asta, s-ar putea sa ai sanse sa ti se dea ocazia sa arati ca te poti face placuta. Altfel e pierdere de vreme.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

n-o sa suflu nimanui in cur ca sa aiba ocazia sa vada ca-s o tipa ok. daca nu sunt in stare sa vada asta fara sa aibe ventilator anal, nu eu pierd.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e dificil sa-ti faci prieteni in ziua de azi, e dificil sa-ti faci prieteni noi si sinceri dupa ce treci de o anumita varsta. Sau in cazul meu, este, ori mai precis ar fi, daca m-ar mai interesa. Devenim din ce in ce mai inchisi. Imi sunt suficiente prietenele pe care le am, plus amicul gay. Nepretuit!

 

Eu cred ca e invers, pentru ca pe masura ce inaintam in viata ne conturam mai bine personalitatea si e mai usor sa ne dam seama ce persoane vad lumea cum o vedem noi. Sunt mai mari sansele sa ne departam de prieteni pe masura ce ne maturizam pentru ca unii o iau in cu totul alta directie (ideologic vreau sa spun).

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doua femei pot realmente sa fie prietene atunci cand:

 

b) amandoua sunt satule (iarasi caz rar).

 

satule de ce ?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×