Sari la conținut
Forum Roportal
Florisa

Despre romani in presa norvegiana

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Alex...nu votez!

Nu cred in politicieni\politica!

 

 

Asa e! Nimic nou!

Ideea e ca si acuma sunt aceleasi probleme. Daca acum ceva timp erau ,,la inceput,, iata ca si azi sunt la fel.

Nici o schimbare!

Editat de Florisa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai si de ce nu votezi ca sa iti spui parerea? sunt f determinate anumite partide sa interzica cersetoria, eu pt asta votez, sa curete strazile de cersetorii romani care numai belele fac. daac nu votezi, le dai sansa sa faca ce vor, macar asa incerci sa schimbi ceva.

 

 

nu inteleg cum de oamenii nu voteaza. mi se pare o obligatie, nu am drept sa ma plang si sa dau cu pumnul in masa daca nu votez, dar asta-s eu.


 

Asa e! Nimic nou!

Ideea e ca si acuma sunt aceleasi probleme. Daca acum ceva timp erau ,,la inceput,, iata ca si azi sunt la fel.

Nici o schimbare!

 

lasa, draga, ca azi l-au luat pe un roman de 24 de ani aici in oras la mine. avea intr-o masina cu nr de bulgaria 7 oameni inghesuiti si in portbagaj inca 1 rotflmao.gif

cand l-au intrebat ce naiba face, cand masina e pt max 5 locuri, basca ce cauta ala in prtbagaj, ala a zis 'suntem in vacanta, ne plimbam'

 

rotflmao.gifrotflmao.gif

Editat de **Alex**
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alex....asa cum tu consideri ca e obligatie ca oamenii sa voteze,tot asa consider si eu ca e obligatie ca politicienii sa respecte oamenii si dorintele lor. Numai e nevoie sa reamintesc faptul ca nus' ce sum se-ntampla dar intotdeauna dupa alegeri politicienii se schimba la 180 de grade si mai ,,uita,, din promisiunile facute in timpul campaniei electorale.

Iar tu ca om simplu si cinstit ce esti te simti batjocorit,mintit,fraierit si de data ,,asta,, si..ce sa vezi? Tre' sa mai astepti alti 4 ani ca sa ,,pui botu',, unor noi mincinosi.

Concluzia e clara: toti politicienii de oriunde din lumea asta,au interesul de a ajunge suuuus ,de a se mentine suuus si de a ajunge caaat mai suuuus!

Nu pot face nimic din toate astea fara noi cei care teoretic mergem la vot.

Deaceea si spalarea de creier: daca nu votezi,nu te plange!

Dar oare ce replica se da celor care merg la vot si nu iese cum au sperat?

Sau iese cine au vrut insa nu isi respecta promisiunile din timpul campaniei?Acestora ce li se zice?

Care crezi ca ar fi diferenta daca ar fi obligatoriu sa votez si as arunca hartia nestampilata?

Si nu as fi singura care face asta....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Dar oare ce replica se da celor care merg la vot si nu iese cum au sperat?

 

 

Prøv igjen!!!

 

:rot:

 

ca face pustiul? :aranjare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de intrebare....face bine. A luat o gura de aer in vacanta si acum s-a intors la rutina de zi cu zi:scoala,sport,invatat.

Tu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nici sport, nici scoala, nici invatat. rotflmao.gif

 

bine, eu-s bine. ma pregatesc pt o saptamana de vacanta, uke 39 hellas, baby!

Editat de **Alex**
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alex, presupun ca

 

 

azi l-au luat pe un roman de 24 de ani aici in oras la mine. avea intr-o masina cu nr de bulgaria 7 oameni inghesuiti si in portbagaj inca 1

cand l-au intrebat ce naiba face, cand masina e pt max 5 locuri, basca ce cauta ala in prtbagaj, ala a zis 'suntem in vacanta, ne plimbam'

 

rotflmao.gif

 

Presupun ca ala din portbagaj era viu. rotflmao.gif

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alex, presupun ca

 

 

Presupun ca ala din portbagaj era viu. rotflmao.gif

 

era viu, da-l dreaq!

 

viu si in vacanta

Florisa, cati d'astia sunt in zona voastra? e fenomen rar?

 

 

 

asta-i una din zecile din oras, e la coltul strazii, Ramona o cheama si are undeva la 19 ani si 3 copii in Ro (am citit in ziar despre ea). N-ai idee ce m-a dat dracu pe romaneste cand i-am dat de pomana un pachet cu mancare. Sta si cerseste in fata unui magazin Meny si ai vazut ca aia au mancare gatita gata facuta. era o zi d'asta 'calduroasa' a la Norge si am zis ca poate ii face bine ceva mancare calda. cu ce scarba s-a uitat la mine ca nu am dat bani, nu iti imaginezi. pwlm, de atunci nu ma dau la nimeni, ca nu mi-a picat bine sa aud 'a dreaq, coroane nu dadea...'. nu am zis nimic, ca nu vreau sa ma stie de romanca, nu mai scap de ei apoi..dar mi venea sa-i dau cu pomana in cap

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi se par fericite tigancusele voastre, are un zambet misto

 

ale noastre sunt triste, agresive, uracioase... biggrin2.gif

Editat de Al Micu'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×