Sari la conținut
Forum Roportal
Florisa

Despre romani in presa norvegiana

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

baliverne!!! ce miracol e ala daca nu am auzit de el ??!! daca ai fi trecut pe aici as fi primit vreun semn insa nu am avut nici o aparitie in vis...

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu crezi suficient, d-aia nu m-ai vazut! crezi ca minunea se arata oricui? ai tinut post, te-ai spovedit? derfor ser du meg ikke.

Editat de **Alex**

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce intrebare... credeam ca stii ca nu am niciun dumnezeu!!!

 

imi imaginez cum ai spune toate chestiile astea cu dialectul tau de østlending si cu o fata suparata, si cred ca as muri de ras doar pe la jumatea propozitiei :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si in timp ce ai muri ti-as da numai pumni in cap, sa fiu sigura ca mori.

 

:D sørlendingen, ete la el, tipic pt toti care nu-s in oslo, se iau de fetilii si baietii din capitala

 

noi estem mai frumosi si avem cel mai frumos dialect, dupa noi se roteste soarele :aranjare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da si basinutza aia care ai tras-o "in canada" tot din capitala vine. de-asta nu zici cand treci pe aici, fiindca stii ca vei fi pusa la punct fiindca un sørlending adevarat nu tolereaza parturi ;)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

numa' de bine prin presa, tigani, ciorditori, cersetori.

 

nimic nou n-ai adus, draga florisa. spune-le mai bine ca aproape 30-40% din temele debatute la tv, radio si unde apuca politicienii, sunt direct legate de imigrantii romani. nu polonezi, nu albanezi, numai romani. ca s-au saturat de cersetori, de ciorditori, de cacat uman pe strazile alaturate si din parcurile unde-si pun cortul, etc.

 

mi s-a incretit parul cand am auzit cati bani li s-a dar numai anult trecut romilor din romania ca sa fie ajutati sa se integrese in societate, gen educatie, scoli, cursuri de meserii.

 

clar votez AP, sa interzica in pwlm cersetoria, ca imi crapa capul cand ii vad carduri carduri pe tren dimineata si ii aud cum pun la bataie 'planul de actiune' pe ziua aia.

 

Florisa, cu cine votezi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×