Sari la conținut
Forum Roportal
fire de praf

Rabdarea - ceva nativ sau se poate cultiva?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Aha. Deci, oamenii incep un curs de inseninare psihica/ respiratie/yoga si cine mai stie ce, si isi inchipuie ca au atins luminita de la capatul tunelului. :o:

Puterea auto convingerii e maaaare.

 

 

Doamne dumnezeule, da-mi rabdare, si da-mi-o ACUM!

  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doamne dumnezeule, da-mi rabdare, si da-mi-o ACUM!

 

Neee. Degeaba ordoni sa ti se dea, trebuie sa fii convinsa ca ti se da. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aha. Deci, oamenii incep un curs de inseninare psihica/ respiratie/yoga si cine mai stie ce, si isi inchipuie ca au atins luminita de la capatul tunelului. :o:

 

Orice tehnica ce actioneaza asupra psihicului, daca e scapata de sub control sau prost inteleasa, duce la astfel de rezultate.

 

Puterea auto convingerii e maaaare.

 

Da. Ei incearca sa gaseasca echilibrul interior, dar il inteleg gresit. De aici si pana la un dezechilibru mai grav nu e decat un pas. Si toti astia cred ca-s perfect echilibrati, cu toate ca se vede de la o posta ca-s in balarii. Pe unii ii vezi si pe aria de paranormal si te minunezi de ceea ce sunt in stare sa debiteze. :doh:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa continui a apasa pe acceleratia imaturitatii emotionale, o sa zic ca e si vina celor din jur. Pentru mine e o tentatie prea mare sa nu-mi dau in stamba atunci cand stiu ca mi se tolereaza, ba sunt inca unii care o cer. La urma urmelor, e prea solicitant sa am un comportament matur si responsabil 24 din 24...si prea obositor. :queen:

 

Serios vorbind, cred ca important este echilibrul. Si nu atat un echilibru... perfect echilibrat :crazy:, poti sa fii nerabdator in 90% din situatiile din viata ta, important e sa gestionezi corect situatiile cu mize cu adevarat importante.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doamne dumnezeule, da-mi rabdare, si da-mi-o ACUM!

 

 

Da` repede, ca ma apuca damblaua. :rot:

 

O avea si asta leac (nerabdarea, vreau sa zic).

Editat de Allexandrra
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din nefericire... :(

Am constatat si la mine, si la altii, ca nerabdarea intervine atunci cand desfasuram activitati pe care nu credem ca e cazul sa le desfasuram, chestii din astea. Daca as face fix numai ceea ce as avea chef sa fac la un moment-dat, poate ca n-as mai fi nerabdatoare.

Tine de un soi de echilibru interior si de alt soi de echilibru cu lumea din jur. :stars:

Adevarat, asa sunt si eu! Cand e ceva ce nu imi place si sunt nevoit sa il fac...o tai prin fata TIR-ului. :lol:

 

L.E. - La mine era troleibuz! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si doar pana apare amantul la orizont. grin.gif

 

Asa-i! Cand apare ăsta s-a dus de rapa orice autocontrol iar nerabdarea e directproportionala cu gradul de scanteiere al calcaielor, pardon, al... (mai bine tac) :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×