Sari la conținut
Forum Roportal
Ea.

Pierdut interes

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sa silabisim: sa nu se mai sim-ta goa-la pe di-na-un-tru.

si eu care credeam c-ai zis ca daca e interesata de femei inseamna ca are nevoie de doctor :pardon:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Interesul dispare in urma dezamagirilor.

 

Reapare, poate, la un moment dat, cand mai reuseste cineva sa treaca de carapace.

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Interesul dispare in urma dezamagirilor.

S-au deceptiilor datorate unor vise nerealiste.

Editat de Moftangiu
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca interesul ei a intrat intr-o noua etapa evolutiva. Aia in care deschide topice pe forumuri despre barbati. Hm. E o etapa spre maturizare. :)

Serios? maturizare? :huh:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-au deceptiilor datorate unor vise nerealiste.

Tot p-acolo.

Dezamagire = dez+amagire = iesirea din amagire.... adica prabusirea iluziilor.

 

Nu e ceva neaparat in neregula sa nu-ti gasesti o pereche, depinde ce standarde si ce nevoi ai. Daca ai standarde mai inalte decat ce ai de oferit, evoluezi. Daca nu, cobori standardele. Daca nici aia, nici aia, ai o sansa foarte mica sa gasesti ce vrei, din cauza ca vei cauta un paradox, care insa exista.

Ruperea conexiunii afective cu oamenii la nivelul unei potentiale relationari romantice nu e ceva neobisnuit, zic eu. Gen, pana mea, cam cate tarfe poti sa suporti si cam cati babalai ? Normal ca ai o problema daca numai astia te atrag, da' mai e si chestia ca ceilalti iti dau cu flit, cu ljbf, cu whatever. Cum sa treci peste ? Cultiva-ti increderea in sine si capacitatea de a-ti vedea de alte chestii decat de ceva care nu-ti e menit, evoluand continuu. Sistemul e simplu - fa sa-ti fie bine, va aparea cineva care va dori sa ia parte la acel bine (un barbat) sau sa ti-l strice (o femeie).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca intr-adevar dispare, pt. ca de cele mai multe ori e vorba de negare, ascunsa chiar fata de propria persoana, inseamna ca omul respectiv a reusit sa-si gaseasca satisfactii in altceva, nu intr-un (sau legate de un) alt om. Si ca ele ii sunt de ajuns. Pentru cine reuseste asta cu adevarat, felicitari!

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

inseamna ca omul respectiv a reusit sa-si gaseasca satisfactii in altceva, nu intr-un (sau legate de un) alt om. Si ca ele ii sunt de ajuns. Pentru cine reuseste asta cu adevarat, felicitari!

Nevoile afective, in speta nevoia de a iubi si de a fi iubit nu o sa poata niciodata sa fie inlocuite de altceva. In cel mai bun caz,o astfel de nevoie poate fi inlocuita de altcineva, dar cred ca si asta e ceva foarte rar. Si daca cineva ar reusi sa-si suprime nevoile afective, inlocuindu-le cu activitati, hobby-uri nu e nimic de felicitat in asta, nu despre asta e vorba in viata.

Editat de Sicilia`
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

bine faci....nu ti-am zis eu ca toti barbatii e porci ? :rot:

 

Acum vorbind serios...esti deprimata,dar o sa iti revii. :huggles:

Editat de Fernandaa
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pur si simplu, orice s-ar intampla, se simte goala pe dinauntru si nu se mai simte atrasa de nimeni.

 

 

In viata iubim doar o data ! De fiecare data....

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×