Sari la conținut
Forum Roportal
Sicilia`

Colectionez ganduri

Postări Recomandate

Adevarat, si eram sa spun ...credeam ca esti mai... :o:

????

 

 

Poti lasa orice fel de ganduri oriunde vrei (inclusiv aici), asta nu inseamna ca vei scapa de ele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dintre medicamentele de sinteza, homeopatul meu nu recomanda decat cele care au ca substanta activa ibuprofenul. :P

 

sau zeama de varza :P

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce e ala un apropo?

Un apropo e atunci cand vorbesti la modul general, referindu-te la ceva in mod special. :tease:

 

 

:x:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un apropo e atunci cand vorbesti la modul general, referindu-te la ceva in mod special. :tease:

 

 

Dar daca cel/cea care se presupune ca face apropoul , de fapt nu se refera la nimic in mod special , ci doar vorbeste la modul general? De unde stim cand este si cand nu este un apropo?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De exemplu acum mie mi se pare ca tu bati un apropo, numai ca eu nu inteleg la ce anume te referi. :blink:

 

Banuiesc ca singura modalitate ca sa fim siguri este aceea de a cere lamuriri suplimentare. Eu, cel putin, la capitolul asta sunt repetenta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca cineva vorbeste cu un grup de oameni, si mie mi se pare ca se refera la mine, de unde stiu daca bate apropo sau am tendinte spre paranoia?

 

Nu ma refer la tine, doar ca m-am hotarat sa imi schimba atitudinea in viata reala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In viata de zi cu zi, nimeni nu bate apropouri fara sa vrea ca cel vizat sa se simta. Asta e si menirea apropoului. Altfel nu ai mai bate apropoul, ai pastra acele ganduri doar pentru tine.

Bine, probabil ca asa e si pe aici, numai ca avem mai putine date ca sa ne putem simti direct vizati.

Editat de Sicilia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In viata de zi cu zi, nimeni nu bate apropouri fara sa vrea ca cel vizat sa se simta. Asta e si menirea apropoului. Altfel nu ai mai bate apropoul, ai pastra acele ganduri doar pentru tine.

Bine, probabil ca asa e si pe aici, numai ca avem mai putine date ca sa ne putem simti direct vizati.

 

Bine, dar daca el/ea se refera la mai multi oameni? Daca de fapt nu bate niciun apropo si eu ma simt vizata aiurea?

Si intrebarea doi : daca ma simt vizata, ce trebuie sa fac? Sa ma fac ca ploua, sa nu am nicio atitudine, sau sa ripostez?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×