Sari la conținut
Forum Roportal
Aseneth

Pogorarea Sfantului Duh = Turnul Babel

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Total eronat.Domnul Isus cand S-a inaltat la cer a promis ca va trimite Duhul Sfant.

Care Domn?

Domnul aviator sau Domnul Cosmonaut?

 

In rest "cerul" in care exista la modul realdar si mitologic aceea imparatie a Domnului care se recunoaste ca Lucifer, adica Iadul, este in "cerul" de sub pamant ... "cer" in care se intra ingropandu-se in pamant crestinii si nu expediat in cosmos!

 

Vezi ca iarasi ai uitat sa raspunzi la argumentele biblice pe care ti le-am prezentat!

Sau tu ca propagandista a "adevarului" ...fugi de adevar ca dracu de minciuna?

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ahaa, nici macar scopul duhului nu mai e acelasi, s-a modificat intre timp,si totusi n-ar trebui sa se pastreze si aceasta calitate??Cred ca dak vreunul dintre astia care aveti acest duh ati putea face treaba asta, n-ar mai exista nici cea mai mik indoiala ca propovaduiti invatatura domnului, oricare o fi el.

Spui asta pentru ca nu ai citit Biblia ca sa poti sa intelegi cum stau lucrurile.Duhul Sfant este parte din Dumnezeire.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acele aureole reprezinta stralucirea data de sfintenie.

Cand mortii vor invia pentru judecata finala trupurile lor se vor deosebi prin stralucire functie de pacate. Cei fara pacat vor fi mai stralucitori ca soarele, cei plini cu pqacate vor fi negri ca taciunele asemenea diavolilor.

 

Pai Diavolul este negru mai altule?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Care Domn?

Domnul aviator sau Domnul Cosmonaut?

 

In rest "cerul" in care exista la modul realdar si mitologic aceea imparatie a Domnului care se recunoaste ca Lucifer, adica Iadul, este in "cerul" de sub pamant ... "cer" in care se intra ingropandu-se in pamant crestinii si nu expediat in cosmos!

 

Vezi ca iarasi ai uitat sa raspunzi la argumentele biblice pe care ti le-am prezentat!

Sau tu ca propagandista a "adevarului" ...fugi de adevar ca dracu de minciuna?

Domnul Isus care este Calea,Adevarul si Viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Domnul Isus care este Calea,Adevarul si Viata.

 

Isus mergea pe cale,vorbea adevarul ca vorbea din scripturi si cine asclta avea viata.

???????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Isus mergea pe cale,vorbea adevarul ca vorbea din scripturi si cine asclta avea viata.

???????

La fel este si acum.Cine asculta si Il urmeaza are Viata vesnica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spui asta pentru ca nu ai citit Biblia ca sa poti sa intelegi cum stau lucrurile.Duhul Sfant este parte din Dumnezeire.

Ma asteptam sa incerci sa raspunzi si dak aveai un raspuns logic mi se parea ok.Pot sa-ti zic ca am citit biblia, dar nu am lasat pe nimeni sa mi-o "traduca".Sincer, imi pare foarte rau pentru cei ce nu inteleg ca biblia nu e decat o culegere de mituri si legende.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma asteptam sa incerci sa raspunzi si dak aveai un raspuns logic mi se parea ok.Pot sa-ti zic ca am citit biblia, dar nu am lasat pe nimeni sa mi-o "traduca".Sincer, imi pare foarte rau pentru cei ce nu inteleg ca biblia nu e decat o culegere de mituri si legende.

Oh!Sincer,si mie imi pare foarte rau pentru cei care nu o inteleg.Biblia este o carte extraordinara care are putere de a schimba vieti si destine pentru eternitate.Eu am incercat Cuvantul si este Adevarul.

 

Crestinii nu l asculta.

Evreii nu L-au primit ci L-au rastignit!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Turnul Babel a cazut pe 11 septembrie.

 

Doar simbolul lui, el, babilonul inca exista, functioneaza si-i inrobeste pe toti. Niciodata nu va scapa lumea de babilon. Doar traiesc cu iluzia ca daramandu-l vor scapa, dar altii il refac in alt loc. In jurul unei banci a iluziilor. Pentru ca omul vrea de cand exista, sa scape de robie, sa-si usureze munca, si daca se poate sa se si imbogateasca. Dar asta nu e posibil decat intr-un sistem social injust.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×