Sari la conținut
Forum Roportal
Aseneth

Pogorarea Sfantului Duh = Turnul Babel

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Oh!Sincer,si mie imi pare foarte rau pentru cei care nu o inteleg.Biblia este o carte extraordinara care are putere de a schimba vieti si destine pentru eternitate.Eu am incercat Cuvantul si este Adevarul.

 

 

Evreii nu L-au primit ci L-au rastignit!

 

Evreii nu au rastignit pe nimeni.Rasrignirea nu era o metoda evreieasca de pedeapsa.

Si evreii nici nu aveau dreptul sa pedepseasca pe cineva in timpul acela.

Nu va lasati mintit si manipulati de interesele bisericici catolice.

Care este Fiara a patra picioarele de fier si urmatoarea cu degetele de lut si fier.

Sint lucururi descrise cu deamanuntul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Evreii nu au rastignit pe nimeni.Rasrignirea nu era o metoda evreieasca de pedeapsa.

Si evreii nici nu aveau dreptul sa pedepseasca pe cineva in timpul acela.

Nu va lasati mintit si manipulati de interesele bisericici catolice.

Care este Fiara a patra picioarele de fier si urmatoarea cu degetele de lut si fier.

Sint lucururi descrise cu deamanuntul.

Eu nu ma las inselata de nimeni.Stii ceea ce am primit si nu as renunta la comoara mea pentru nimic in lume!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu ma las inselata de nimeni.Stii ceea ce am primit si nu as renunta la comoara mea pentru nimic in lume!

 

Eu nu am treaba cu ce ai primit .Eu am treaba cu falsurile din Ntestament facute de biserica dupa Constantin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am treaba cu ce ai primit .Eu am treaba cu falsurile din Ntestament facute de biserica dupa Constantin.

Dar Noul Testament este strans legat de VEchiul Testament!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar Noul Testament este strans legat de VEchiul Testament!

acum ca tot sunteti am2 aici ia sa vedem cum sta treaba cu duhul sfant si cu vb in limbi apropo de NT si VT, asta pt ca voi cunoasteti mult mai bine decat mine biblia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar Noul Testament este strans legat de VEchiul Testament!

 

Afarde o mie si ceva de falsuri ,dae struns legat.Ca sint niste relatari autentice,dar distorsinate si canalizate untr o directie dorita de Cea descrisa la Apoc cap 17

Nu te intrebi niciodata ce rol are sa ua avut si cine sta in spatele acestui episod ?

Dacate intereseaza cu adevarat i ti raspunde la o mie de intrebari si nedumeriri.

Eu nu stau nepasator fat de ce scrie acolo.Si nu numai acolo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

acum ca tot sunteti am2 aici ia sa vedem cum sta treaba cu duhul sfant si cu vb in limbi apropo de NT si VT, asta pt ca voi cunoasteti mult mai bine decat mine biblia.

Cine nu are Duhul lui Dumnezeu nu este al Lui.Daca te p[ocaiesti si parasesti pacatul iti golesti inima de tot ce este rau,Duhul Sfant va locui in ea.Odata cu Duhul Sfant vei primi pacea si bucuria mantuirii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine nu are Duhul lui Dumnezeu nu este al Lui.Daca te p[ocaiesti si parasesti pacatul iti golesti inima de tot ce este rau,Duhul Sfant va locui in ea.Odata cu Duhul Sfant vei primi pacea si bucuria mantuirii.

Cum se probeaza prezenta duhului?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oh!Sincer,si mie imi pare foarte rau pentru cei care nu o inteleg.traordinara care are putere de a schimba vieti si destine pentru eternitate.Eu am incercat Cuvantul si este Adevarul.

Intradevar e extraordinara!

Biblia este o carte extraordinara pentru ca este inventata de un criminal de fals apostolsi impusa prin crima de ucigasi in serie ca si sfantul Costel Ucigasu!

Si sa stii ca Biblia chiar a schimbat destinele a milioane de oameni, in sensul ca unii au fost arsi de vii pentru ca au refuzat minciuna religioasa inventata de niste criminali ...si altii au prostit de-a binelea citind-o toata ziua!

Si asa ai patit si tu cand ai citit Cuvantul ...si adevarul despre efectul sau asupra ta ... il vedem astazi cu totii pentru ca avem postarile tale in fata noastra!

 

 

Evreii nu L-au primit ci L-au rastignit!

Tu chiar nu-t dai seama ce vorbesti?

Cand l-au rastignit evreii pe Dumnezeul lor care se cheama Yahwe?

Iar evreii nu au rastignit pe nimen, nici macar pe rabinul Isus ... ci au facut-o romanii care stiau ca au de a face cu un cioflingar posedat de diavoli care traia din sarlatanii si era mare expert in a prostii lumea care il urma fara sa stie ca il urmeaza pe "imparatul mustelor"!

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum se probeaza prezenta duhului?

 

test anti drog

 

Cel mai simpu, intrebi un om, cum vezi lumea in 2050, 2100? In functie de raspuns iti dai seama daca nota de la bacalaureat a fost meritata ori ba.

Editat de ONΞIRΘS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×