Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Intrebari pentru cetateni ... dar si pentru politicieni

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu stiu daca a inteles bine Evreul dar vreau sa ma asigur:

 

Din Romania a plecat carne etichetata corect.In general carnea de cal si magar nu este ceruta in Romania ,dar la export da.Exact ce a fost cerut prin cerere contractuala ,exact asta au livrat abatoarele romanesti cu acte in regula, perfect legal.

De aici incolo pe mine nu ma mai intereseaza cum s-a intamplat de a ajuns carnea aia in lasagna de vita a englezilor.

Acuzele initiale indreptate impotriva Romaniei sunt revoltatoare.Nici daca ziaristii si oficialitatile franceze, engleze, olandeze, luxemburgheze si cipriote, toti astia fiind implicati,asadar nici daca toti acuzatorii mincinosi se tavalesc prin catran si fulgi si apar cu cenusa in cap 24 de ore continuu la tv, nu ma declar multumit.

Eu zic sa-i impuscam!

 

Ce s-a spus este ca originea carnii de cal si magari a fost Romania .Inteleg ca asta a fost exact. Nu s-a zis ca rommanii au facut excrocarea cu vandutul carnii ca de vaca.

 

Poate faptele din trecut se amintesc azi in Europa:

In anii lui Ceausescu cand am venit la Romania in vizita la matusa mea,am gasit in Bucuresti o mare lipsa de alimente. Nevasta cu mine ne-am plimbat prin Bucuresti si nu o data am intrat in marile Super Market-uri sa vedem ce se vinde. Bineinteles ca nu am observat multe afara de sticle de bere si tuica cum si mormane uriase de cutii de conserve de peste care nimeni nu cumpara. O data am vazut la o mare pravalie un perete plin de salamuri agatate dar nimeni nu cumpara. Ne-am mirat si seara am intrebat pe matusa dece oamenii nu cumpara salamuri. A zambit si mi-a povestit ca in Romania au fost facute crescatori de mici animale pentru blana lor. Ceausescu a dat ordin ca dupa ce jupuieste blana dupa nurci sau cum le chema, sa se amestece carnea lor cu carne de vaca si sa se faca salam. Asta a fost descoperit de public si nimeni nu s-a atins de acesti salamuri facuti din "sobolani". In continuare, mai tarziu , am mai citit in jurnale...franceze despre asta.

Poate si acest fapt a "impins" parerea in Europa ca Romania sa fie crezut-a implicata in grandioasa excrocherie.

 

In Franta poti gasi carne de cal la multe Super-uri mari. Chestia este ca in loc de carne de vita au primit cetateni carne amestecata cu carne de cal sau numai carne de cal.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oare vi se pare o simpla coincidenta ca "puterili strainii" se amesteca in politica interna a Romaniei tocmai acum cand o noua generatie de politicieni doresc cu adevarat democratizarea Romaniei si dezrobirea justitiei ...si astfel sunt indeprtati vechii FSN-isti (ca basescu) agenti ai Rusiei ... si nu s-au amestecat atunci cand Romania a fost distrusa din interior de securistii comunisti aflati in slujba Moscovei?

 

2 ) Cum va explicati "coincidenta" ca Germania isi impune influenta politica in Romania sprijinindu-l pe securistul pro Moscova Basescu, (se stie ca toti spionii externi lucrau in timpul lui ceasca sub coordonarea Moscovei) tocmai acum cand Germania este sub conducerea Doamnei Merkel despre care am aflat din cartea numita "Nasha" a filoloagei germane pe nume Gertrud Höhler, care ocupa functia de consilier politic la Biroul Cancelarului precum ca Merkel este o agenta STASI care are orientari "pro moscova" si este acuzata ca fiind o dusmana a democratiei si o sprijinitoare a dictaturi.... si acest gest este unul de solidaritate cu un alt "camarad" dictator din "serviciile" aflate sub comanda moscovei!

 

3) Nu vi se pare in aceste conditii ca acuzatiile de anti-ue si pro rusia, aduse guvernului Ponta este doar o propaganda mincinoasa dusa de adevaratii pro-rusi care distrug Romania din interior doar pentru ca asta foloseste Rusiei ?

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Drept sa spun mie nu-mi pare.

Ai si tu o teorie la care nu vrei si pace sa renunti.

Cat de agenti sau fosti agenti reactivati sunt politicienii, este o chestiune la care noi nu avem acces pentru ca nu avem acces la credibilitatea sursei.Pe acest subiect putem doar specula .

Singura metoda de a evalua un politician este cantarirea declaratiile si faptele fiecaruia.Declaratiile si faptele Angelei Merkel sunt cele ale unui lider politic pro occidental si ultra pro german.

Declaratiile si faptele politicienilor USL-isti pe langa faptul ca nu coincid, ne arata niste oameni necinstiti, tradatori de tara, pro sau anti occidentali functie de interesele lor de moment, coruptibili si corupatori, incompetenti si in general din punctul meu de vedere indezirabili.

 

In ceea ce-l priveste pe Basescu cred ca nu are rost sa ma contrazic cu tine.Ai o parere ,eu am cu totul alta .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Drept sa spun mie nu-mi pare.

Ai si tu o teorie la care nu vrei si pace sa renunti.

 

Asta nu pentru ca as fi incapatanat de felul meu ... ci pentru ca stiu ceea ce stiu si inteleg clar realitatea.

 

Cat de agenti sau fosti agenti reactivati sunt politicienii, este o chestiune la care noi nu avem acces pentru ca nu avem acces la credibilitatea sursei.Pe acest subiect putem doar specula .

Pe acest subiect nu avem ce specula pentru ca se stie ca cine a fost odata securist va ramane securist mereu!

2 Se stie ca zoate serviciile straine din timpul comunismului lucrau pentru moscova ...si stiu ca asta era valabil chiar si pentru Romania !

3 Nimeni nu putea ajunge niciodata "sef de filiala" la Anvers sau in nicio functie in nicio tara capitalista, daca nu era agent al securitatii.

 

Singura metoda de a evalua un politician este cantarirea declaratiile si faptele fiecaruia.

 

Asa si fac...eu il "apreciez" pe basescu dupa faptele sale prin care a distrus o Romania aflata in plin avant de prosperitate si dupa minciunile pe care le debiteaza cu multa nesimtire!

 

Declaratiile si faptele Angelei Merkel sunt cele ale unui lider politic pro occidental si ultra pro german.

Probabil ca este si un fan al lui Bayern M

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine spune, ăla este! :P :P

Asa este ...ai dreptate ...doar ca nu o spun eu ... ci este de notorietate ca toti spionii din tarile comuniste membre la C.A.E.R. lucrau pentru CAER, adica pentru Moscova ...si fi sigur ca nici Basescu care era agent al securitatii la Anvers nu facea exceptie de la regula asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oare din ce cauza li se ascunde romanilor cauzele adevarate privind intrarea in spatiul Schengen?

Chiar ieri in parlament cauza semimincinoasa era prezentata sub forma unui ministru ne-acuzat de coruptie ...asta desi ambasadori diversi sustineau ca motivul ar fi coruptia la nivel inalt, (adica la basescu care are dosar penal si este chiar inculpat pentru un caz de coruptie).

 

Adevarul este acela pe care Anglia chiar l-a rostit deschis, iar germania l-a explicat clar doar pentru germani (ca sa stie la ce sa se astepte) si anume este acela ca intrarea in Schengen aduce un adevarat EXOD al romanilor pentru ca in Romania este o adevarata catastrofa sociala care se accentueaza pe zi ce trece!

 

Evident ca politicieni ca basescu tonta sau Antonescu ba chiar si "antenele" explicau ca acestea sunt temeri nejustificate si ca romanii pot umbla liberi in UE si iata ca nu vedem ca ar exista nici un exod ca cel prevestit de englezi si germani(si alti)...si asta este o jumatate de adevar adica o mare minciuna!

 

Adevarul despre acceptarea in spatiul Schengen al Romaniei nu inseamna numai desfintarea punctelor de control la frontiera...ci inseamna in PRIMUL RAND dreptul tuturor romanilor de a se aseza/muta liber cu familiile lor exact acolo unde doresc sa se mute si asta la fel de usor ca si cum te-ai muta de la Broscautzi la Carlibaba, adica te duci la primarie sa te ieie in evidenta ca te-ai mutat...si atat

 

Problema serioasa apare exact acolo unde vedem ca Basescu a mintit cand a spus ca in UE nu mai exista STATE SOCIALE...pentru ca ele exista cu adevarat, si astfel un roman care a anuntat la primaria din Luxemburg sau din Frankfurt ca s-a mutat cu familia in aceste orase, are dreptul de la statul social la un ajutor social ca oricare alt localnic!

 

De ex., daca o familie este compusa din 4 membri (parintii si 2 copii) si nu are unde sa locuiasca sau nu are cu ce sa-si plateasca chiria si intretinerea in cele 4 camere care in mod normal le revin, primaria din acele localitati are OBLIGATIA de a plati chiria romanilor, curentul electric, apa, gunoiul si incalzirea locuintei ...ba este si obligata sa le deie bani sa supravietuiasca si anume cam triplu cat ar fi fost venitul salarial al familie daca locuia si muncea in Romania!

 

Asa ca intrarea Romaniei in spatiul Schengen ar duce la o adevarata migratie in masa a romanilor napastatuiti de guvernarea dezastroasa a besinosului idiot care este astazi doar guvernatorul in functie pus de cei care vor sa jefuiasca si sa distruga Romania.

 

Sau credeti cumva ca un locuitor napastuit din Carlibaba prefera sa sufere de foame si frig si de lipsa de servicii de sanatate in Carlibaba si nu-si foloseste dreptul sau de a se muta LIBER intr-n Stat Social care ii asigura fara sa munceasca...o locuinata cu 4 camere + curent si caldura gratuite + cca 1000 De EUR "cadou"(adica cca 250 EUR de persoana in functie de statul social in care s-a mutat...si asta in fiecare luna?????

 

Cam ce credeti?

Va urma exodul romanilor sau nu ?

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oare Sau credeti cumva ca un locuitor napastuit din Carlibaba prefera sa sufere de foame si frig si de lipsa de servicii de sanatate in Carlibaba si nu-si foloseste dreptul sau de a se muta LIBER intr-n Stat Social care ii asigura fara sa munceasca...o locuinata cu 4 camere + curent si caldura gratuite + cca 1000 De EUR "cadou"(adica cca 250 EUR de persoana in functie de statul social in care s-a mutat...si asta in fiecare luna?????

Ai fost vreodată la Cârlibaba? Ştii unde e, ai văzut ce fel de oameni trăiesc acolo? Fii liniştit, că nu-şi lasă ei gospodăria pentru statul tău social :P

 

Atât în Anglia, cât şi în Germania urmează alegeri, iar românii sunt numai buni pe post de sperietoare, pentru alegătorii ca tine. Cu asta se ocupă politicienii, cu găsit drobul de sare pe care să ţi-l arate ţie, ca să-i votezi.

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×