Sari la conținut
Forum Roportal
gabi_jackass

Problema de cuplu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Considera terminat aceasta relatie, trage oblonul, arunca cheia in spate si mergi inainte, nu te mai uita inapoi.

 

Comicul american Chris Rock spune intr-una din monologurile sale despre viata. Traditional lumea este convins ca "viata e scurta" insa poate sa devina foarte lunga daca luam decizii gresite !!!

 

Vezi sa nu-ti extenzi suferinta ca nu se merita, uita pe ea, nu era de tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1 an si 4 luni este si NU este timp lung, mai bine sa plece acum decat mai tirziu sau sa vina gravida cu copilul altuia, sa-ti goleasca locuinta si iar sa revina si sa ai o viata din asta up and down dupa cum ii canta prietenii.

 

Daca n-a insemnat nimic viata voastra pentru ea, tocmai cand trebuia vorbit de casatorie ea se departeaza ca s-a plictisit, nu merita cerneala pe hartie tot story.

 

Pe la 40 de ani o sa-ti reproseze ca n-ai fost destul de tare s-o restrict pe ea, dar astea sint doar scuze.

 

Cand majoritatea fetelor vor sa se stabileasca intr-o casatorie si ea doar sa fie libera si dusa cu partiuri, nu miroase a nimic, aici n-a fost o relatie decat o prefacere sa vada cum arata viata in doi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspunsul rapid si apreciez rapiditatea lui.

 

Cand gandeste partea obectiva din mine sunt 100% de acord cu ce mi-ai scris.

De casatorie nu a fost vorba. Slava Domnului. Nu as putea sa fac un asemenea pas cu o persoana care imi spune ca nu ma mai iubeste.

 

Am asteptat 2 luni pana sa scriu ca sa fiu sigur ca lucrurile s-au stabilit, dar surpriza: exact dupa ce am scris pe forum, mi-am deschis mobilu si am primit SMS de la Sabina. Mi-a zis sa nu-mi fac planuri azi pentru ca trebuie sa vorbim. :offtopic:

 

Nu stiu daca sa ma bucur sau sa fug ca de dracu de frica sa nu imi prelungesc suferinta. Nu stiu exact ce vrea sa-mi spuna, dar o sa merg sa vad despre ce e vorba.

 

Oricum problema s-a complicat mai mult decat imi imaginam. Sunt total debusolat dar sincer parca am uitat de problema in asteptarea care urmeaza pana sa ma intalnesc cu ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ti-ar crapa creierii daca ai fi mereu logic....iti trebuie pe cineva care sa-ti distraga atentia.

Aha, deci asta e motivul lipsei tale de logica :offtopic: . Mie nu mi-e teama, n-o sa-mi "crape creierii" daca sunt mereu logic. In schimb, imi e mult mai usor sa inteleg o tipa, avand un pic de logica si un pic de spirit de observatie. Ea e foarte mandra de "originalitatea" ei permanenta, dar comportamentul ei e de fapt previzibil. Surprinzator de previzibil.

 

Nu stiu daca sa ma bucur sau sa fug ca de dracu de frica sa nu imi prelungesc suferinta. Nu stiu exact ce vrea sa-mi spuna, dar o sa merg sa vad despre ce e vorba.

O sa trebuiasca sa accepti o prima veste proasta: comportamentul ei fata de tine nu va depinde de comportamentul sau atitudinea ta fata de ea. Pentru ea, o relatie e importanta pentru ceea ce primeste, nu pentru ceea ce ofera. Nu ai ce sa ii reprosezi, asa e ea construita, nu se comporta constient in acest mod.

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aha, deci asta e motivul lipsei tale de logica :o: . Mie nu mi-e teama, n-o sa-mi "crape creierii" daca sunt mereu logic. In schimb, imi e mult mai usor sa inteleg o tipa, avand un pic de logica si un pic de spirit de observatie.

:o::o: ...pai de ce crezi ca mi-am luat sot inteligent? :offtopic: :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

incet dar se duce...nu mai ai ce face.....(parerea mea) asta doar daca nu e plictiseala ci doar nevoia ei de schimbare care are o durata scurta de timp.....(stiu asta din propie experienta) :offtopic:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
incet dar se duce...nu mai ai ce face.....(parerea mea) asta doar daca nu e plictiseala ci doar nevoia ei de schimbare care are o durata scurta de timp.....(stiu asta din propie experienta) :cry:

Nevoia ei de schimbare, dar si de a primi tot timpul dragostea cuiva, o face foarte nepotrivita pentru rolul de sotie, dar ideala pentru rolul de amanta, cred eu. E greu de acceptat sa o vada casatorita cu altul, dar daca o vrea pentru el toata viata, doar ca amanta o poate avea. Alternativa de a fi el sotul, nu cred ca i-ar surade :D

 

:stars: :o: ...pai de ce crezi ca mi-am luat sot inteligent? :blink: :cry:

Nu-ti face iluzii, nu te-a monopolizat decat temporar :bye: .

Si sigur nu a monopolizat inteligenta disponibila :D

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu-ti face iluzii, nu te-a monopolizat decat temporar :o: .

Si sigur nu a monopolizat inteligenta disponibila :D

Inteligenta mea artificiala nu intelege ce zici :blink: ...cine pe cine sa monopolizeze? :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inteligenta mea artificiala nu intelege ce zici :stars: ...cine pe cine sa monopolizeze? :o:

:blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×