Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Stie sa te manipuleze bine. Mai este si "expert" in relatii. :lol:

 

Ei uite ca nu toti barbatii sunt ca el.

cred ca am nevoie de un psiholog sau terapeut,am vrut sa merg la psiho dar mia spus ca nu am ce sa caut acolo,sa imi bage ala tampenii in cap....daca merg sa raman acolo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca am nevoie de un psiholog sau terapeut,am vrut sa merg la psiho dar mia spus ca nu am ce sa caut acolo,sa imi bage ala tampenii in cap....daca merg sa raman acolo

Capul tau de pe umeri la ce serveste ? In afara de faptul ca are gura, care poate fi utila din cand in cand ?

Stiu ca mori de frica la ideea de a lua TU hotarari despre viata ta, nu un barbat. Dar doar asa o sa scapi de angoasa ta.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai altfel, daca nu era cum zic iooo... Il dadeai dracu' pe sclavu' asta disperat care n-are incredere in barbatia lui nici cat sa te lase sa bei o cafea cu fetele, de teama sa nu te-nfigi in altul mai potent. Scalvu' disperat e actuala ta mare iubire care iti interzice si-ti face si-ti drege. Intr-o relatie asa ca intre oameni sanatosi la cap, nu se intampla chestii d-astea, oamenii isi asuma ei anumite restrictii, de dragul celuilalt, nu tre sa li se ceara "ca altfel ne despartim". Tu mai ai si alte chestii in viata ta in afara de barbati ? Sau iar am dreptate, ca de obicei ?

Ce-i cu tine, te-ai plictisit sau care-i faza ? Ca de iubit nu iubesti nici p-ala, nici p-alalalt. Cu actualul te-ai obisnuit, plus ca te incanta comportamentul lui, te tine legata de el, probabil nu suporti barbatii lejeri, care nu-si impun dominatia in stilul asta ("n-ai voie sa aia si ailalta, ca daca nuuu..."), ci prin personalitate(genul de om de langa care nu-ti vine sa pleci, fara sa te tina el cu forta). Fostul e o batista, un servetel parfumat, nimic mai mult. Are utilitatea lui, dar imi pare ca ai nevoie de unul cu ouale mari tu, iar el care doarme cu mutunache de la tine in niciun caz nu are ouale mari.

Nu are incredere in mine,imi spune ca asa se simte el mai bine,punandumi restrictii...nu ai inteles deloc,sunt atat de naiva,proasta carpa etc ptr ca nu vreau sa fac pe nimeni sa sufere,am facuto odata si nu mai vreau.....am inatat din greseala,stau cu gandu ca se va schimba,ca poate e trecator,ca totusi e vorba de ani de relatie,ca nu pot sa fiu ca el...daca nu e iubire ce e?de ce spui ca fostu e o batista un servetel parfumat?si de ce fel de barbat crezi ca am nevoie??excluzand sexul ptr ca nu ast ae important....iartama dar nu prea inteleg expresiile....scuze

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..am inatat din greseala,stau cu gandu ca se va schimba,ca poate e trecator,ca totusi e vorba de ani de relatie,

 

NU SE VA SCHIMBA, daca el nu constientizeaza problema pe care o are.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

NU SE VA SCHIMBA, daca el nu constientizeaza problema pe care o are.

e adevarat mereu spune ca el nu greseste cu nimic ca nu are ce schimba,dar ii spun mereu cand ne certam ca nu e corect ca imi doresc asa si asa dar imi spune ca daca nu imi convine sa imi caut altu....:((

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca nu e iubire ce e?

Dependenta de tratamentul asta mai dur.

de ce spui ca fostu e o batista un servetel parfumat?

Pentru ca este. E moale, e bun sa fie pernuta ta psihologica, sa plangi la el. D-aia era bun si cand erati mici, d-aia nici n-a tinut relatia aia cine stie ce, d-aia i-ai si facut nasoale, ca aveai cui.

si de ce fel de barbat crezi ca am nevoie??

Unul foarte autoritar. Doar ca ai dat de asta care e complexat, ca aia rezulta din interdictiile si pretentiile lui. Da-l dracu'.

excluzand sexul ptr ca nu ast ae important....

Ete fleosc ! Atunci inlocuieste barbatul cu un salam daca sexul nu e important.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

inca astept sa-mi spui ce ai voie sa faci si.....el ce nu are voie sa faca?..si sa nu ma iei cu chewstii din alea ca tu nu esti geloasa ca tii la libertatile individului si bla,bla,bla ,ca nu te cred

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ia urmeaza-i tu indicatia "iubitului" tau si cauta-ti altul.

Intre timp... fa-ti o viata ! O viata inseamna o preocupare sau mai multe, inseamna cativa oameni cu care iti mai petreci uneori timpul daca-ti place, inseamna preocupari ale tale, fara interdictii si alte nebuneli bolnave, ca nu esti la puscarie.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dependenta de tratamentul asta mai dur.

 

Pentru ca este. E moale, e bun sa fie pernuta ta psihologica, sa plangi la el. D-aia era bun si cand erati mici, d-aia nici n-a tinut relatia aia cine stie ce, d-aia i-ai si facut nasoale, ca aveai cui.

 

Unul foarte autoritar. Doar ca ai dat de asta care e complexat, ca aia rezulta din interdictiile si pretentiile lui. Da-l dracu'.

 

Ete fleosc ! Atunci inlocuieste barbatul cu un salam daca sexul nu e important.

Gresit,exact fostul e genu de barbat langa care ma visez,pe care mil doresc,langa care mi-as dorii sa am o familie....imi trebuie unu autoritar??gresit again....actualul e foarte autoritar,nu stiu cat e de complexat dar autoritar e cu siguranta,si uite ca tocmai asta ma deranjeaza....parerea mea e ca respectul,intelegerea si comunicarea sunt pe primul loc,sexul e normal intro relatie,dar nu de el depionde tot....parerea mea

 

inca astept sa-mi spui ce ai voie sa faci si.....el ce nu are voie sa faca?..si sa nu ma iei cu chewstii din alea ca tu nu esti geloasa ca tii la libertatile individului si bla,bla,bla ,ca nu te cred

,am voie sa fac orice cand sunt cu el,el are oie sa faca ceea ce imi interzice mie,ptr ca spune el este barbat si el e mai sus ca o femeie....sunt geloasa nu am spus ca nu,sunt geloasa ptr ca imi da motive,ptr ca nu se poate abtine sa se holbeze la alte femei de fata cu mine,sunt geloasa ca inca pastreaza legatura cu fosta lui desi spune ca nu e asa,dar am vazut ca e exact asa....am si eu vina mea ca sunt geloasa dar totusi nu cred ca asa trebuie sa se comporte....sunt geloasa ca ma inselat odata.....sunt geloasa ca a facuto cu prietena mea cea mai buna.....ma rog

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×