Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Fa bine cui iti face bine. Fa rau cui iti face rau. Asa ar trebui sa sune invataturile primite.

Nu sa fii victima oricarui retardat, ca asa iti inchipui tu ca iti ispasesti "pacatele".

si ce castig daca fac rau celui sau celei ce imi face rau???ca sunt exact ca ea....stiu ca nu asta va fi viata mea,stiu ca nu el va fi ultimul barbat din viata mea,am cerut o parere legata de actualul si fostul,comportamente si obtineri dar vad ca nu am prea primit doar critici pe care le merit dar nu se poate pune nimeni in locul meu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea e ca respectul,intelegerea si comunicarea sunt pe primul loc,sexul e normal intro relatie,dar nu de el depionde tot....

 

Un sfat pentru viitor, asa.. nu subestima importanta sexului, in unele cazuri e mai important chiar si decat comunicarea. In unele. E cel putin la fel de important ca alea pe care le-ai enumerat tu acolo.

 

8 iubirea implica multe,daca iubesti ierti si treci peste multe

 

de acord.. dar nu peste toate si nu peste orice. Aia nu e iubire, ti-am mai zis. Mi-e mila de tine.

 

prefer sa fac bine decat rau,asa am fost invatata

 

si tie de ce nu vrei sa-ti faci bine? Ai fost invatata ca tie insati sa-ti faci rau?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si ce castig daca fac rau celui sau celei ce imi face rau???ca sunt exact ca ea....stiu ca nu asta va fi viata mea,stiu ca nu el va fi ultimul barbat din viata mea,am cerut o parere legata de actualul si fostul,comportamente si obtineri dar vad ca nu am prea primit doar critici pe care le merit dar nu se poate pune nimeni in locul meu

 

Mai, cand cineva loveste in tine, nu o face ca ii esti draga. Si daca stai ca bleaga sa te loveasca de cate ori are chef, nu inseamna ca esti mai buna decat persoana respectiva, ci doar mai slaba de inger. Asa si cu relatia asta defectuoasa pe care o ai tu acum.

Editat de Lizbeth
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cauta putin in dex si vezi ce inseamna sa ai personalitate apoi vii si spui cum suntem noi....vorbele bune se spun cu rostul lor insa daca te referi la a linge pe cineva in urechi iar e alta treaba...sa stii ca o scuturatura sincera face uneori cat mii de...bleah...nici nu stiu cum sa le zic....asa ca lasa sclifoseala si nu te mai da lovita ca nu ma impresionezi si nici nu ai sa ma faci sa ma simt in vreun fel pentru simplu motiv ca eu stiu cum sunt si ma accept cum sunt si mai mult decat atat ma iubesc si ma apreciez...:roll:...nu te mai intreb daca intelegi...

daca ti se pare ca am intrat aici sa va fac sa va simtiti intr-un anume fel iti spun sincer ca te inseli teribil....ti-am mai spus odata,sa ai o parere buna despre tine face bine la psihic,fara ironii si asa mai departe....cat despre cat de mult te iubesti si te apreciezi crede-ma ca nu reprezinta un interes pentru mine.....but never say never;)si nu sunt sclifosita chear deloc,asta e punctul meu de vedere...pot sa il expun si eu nu?;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca ti se pare ca am intrat aici sa va fac sa va simtiti intr-un anume fel iti spun sincer ca te inseli teribil....ti-am mai spus odata,sa ai o parere buna despre tine face bine la psihic,fara ironii si asa mai departe....cat despre cat de mult te iubesti si te apreciezi crede-ma ca nu reprezinta un interes pentru mine.....but never say never;)si nu sunt sclifosita chear deloc,asta e punctul meu de vedere...pot sa il expun si eu nu?

 

la fel ca si mine, nu?;)..crezi ca ma intereseaza ce te intereseaza din moment ce nu-ti poti apara nici cele mai mici drepturi?....:roll:

 

si nici macar nu te cunosc dar daca te-as cunoaste ai deveni exact cum ai spus tu singura mai sus....vad ca ai prins esentialul...ma retrag ca nu mai am batiste si sa stii ca nu ma insel, cunosc o facatura de la distanta, o simt...dar ti-am facut jocul ca sa te simti bine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un sfat pentru viitor, asa.. nu subestima importanta sexului, in unele cazuri e mai important chiar si decat comunicarea. In unele. E cel putin la fel de important ca alea pe care le-ai enumerat tu acolo.

 

 

 

de acord.. dar nu peste toate si nu peste orice. Aia nu e iubire, ti-am mai zis. Mi-e mila de tine.

 

 

 

si tie de ce nu vrei sa-ti faci bine? Ai fost invatata ca tie insati sa-ti faci rau?

buun deja nu mai rezist....am avut o copilarie pe care nu o doresc nimanui,dupa situatia in care sunt eu acum,am fost invatata sa tac,sa nu comentez sa ascult sa ma conformez sa invat sa nu contrazic pe nimeni etc....cand am calcat peste toate astea am facut rau singurului barbat care nu merita asta,fostului....deci am suferit oricum,si cu prima parte si cu faptul ca lam facut pe fostul sa sufere,ma durut atat de tare incat am spus ca oricum sunt tot sufar si mai bine sa am pe cineva langa mine adoptand prima propozitie......si mai multe pe care nu are rost sa stau sa le insir iar....ma rog credeti absolut ce vreti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1 nu ma cunosti ca sa sti ce fel de barbati ma atrag

2 nu sti cum a inceput relatia,cum a fost el sau cum am fost eu

3 nu ai trecut prin situatii de genu,nu inseamna ca sti cum e

4 daca nu poti da o parerea frumos,atunci tine rautatile pentru tine pe mai tarziu

5 roaga-te sa nu patesti la fel

6 ar fi trebuit sa te gandesti ce ai face tu in asa situatii nu sa razi

7 nu rade de cei ce sunt in situatia mea,s-ar putea sa fi si tu oadat,repet nu doresc nimanui

8 iubirea implica multe,daca iubesti ierti si treci peste multe

9 un sfat pe viitor...daca cineva iti cere vre-un sfat,o parere,incearca sa te pui in locul acelei persoane si sa dai raspunsul dupa ce ai meditat,nu la misto nu din rautate si asa mai departe....

10 ai grija ca viata ta sa fie cum o doresti iar daca reuna ridica tonu la tine sa o parasesti ca asa sigur rezolvi muuuulte;) bafta

Nu-mi trebuie sa te cunosc, citesc ce scrii si cum scrii, e destul.

Nu conteaza trecutul, conteaza prezentul, ca d-aia ai deschis topic.

Ai fi uimita cu cate curve am umblat si cate distruse pana sa ma trezesc din somn.

Ce nu-i frumos la parerea mea ? Adevarul ?

N-am de ce sa ma rog, mi-am rezolvat mania de a mi se baga pumnul pe gat intr-o relatie. Provenea din stima de sine scazuta.

Nu rad, nu ma distreaza relatiile toxice, nici ignoranta, poate p-altii.

Eu in situatia ta ti-am scris de vreo 3-4 ori ce as face.

Cine te-a bagat, frate-n situatia ta ? EU ? Nu, TU ! Dar tot TU nu vrei sa te scoti d-acolo. Ce vrei, sa-ti plang de mila ?? Ti-am dat un sfat si atat, esti un strain lipsit de importanta, iar eu n-am ce face la ora asta si fac pe Scufitza Roz, dau sfaturi la oameni, fara sa am vreun interes la ei.

Iubirea implica sa se pise ala pe tine si tu sa inghiti ? Frate, din ce Titan/Salajan/Aparatorii Patriei/Rahova esti ? Nu stiai ca exista si altfel de baieti ? Stiai, in pana mea, dar aia nu-ti plac, nu te mai asa pe tine.

N-am cum sa ma pun in locul tau, nu-mi place sa ma ia cineva la panarama si sa-si stearga bocancii cu mine. Crede-ma ca rahaturi d-astea permiteam si eu mai demult cand aveam idei SF despre "iubire", da' aia numai iubire nu era, era cate-o fetita care se mai folosea de mine sau care avea si ea propriile probleme cu capul. Trebuie sa inveti din greseli, deci ia si-nvata.

Da, da, sigur, tu inghite acolo si spune-mi mie despre istericele care ridica tonul.

Sunt feluri si feluri de oameni, tu poate esti un fel de om care vrea sa se ridice tonul la ea, sa fie tinuta la respect, sa fie santajata emotional s.a.m.d., poate asa ai crescut, poate asa crezi ca meriti, poate sa ai barbati de genul asta langa tine te face sa te simti valoroasa, pe principiul ca uite ce mascul e el si cum se impune el... Multi de poate.

Tu acu' n-ai ceva cu mine, ai ceva cu tine, ca nu-ti place ca te-ai bagat pana la gat, nici nu-ti place sa ti se spuna asta. Pai cand ai inceput sa te afunzi a fost misto, nu ? Acu' brusc nu mai e misto ?

Mai e si faza ca poate relatia asta a ta a ajuns la final, dar tu nu vrei sa intelegi si stai agatata asa. Deci gandeste-te tu mai bine ce simti si ce-i in capul tau. La rece gandeste-te, fara telenovela.

Vorba lu' Salvie, ai inceput sa ai personalitate... da' n-ai cu cine trebuie.

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la fel ca si mine, nu?;)..crezi ca ma intereseaza ce te intereseaza din moment ce nu-ti poti apara nici cele mai mici drepturi?....:roll:

 

si nici macar nu te cunosc dar daca te-as cunoaste ai deveni exact cum ai spus tu singura mai sus....vad ca ai prins esentialul...ma retrag ca nu mai am batiste si sa stii ca nu ma insel, cunosc o facatura de la distanta, o simt...dar ti-am facut jocul ca sa te simti bine...

cat despre :''facatura'' sunt sigura ca simti....dar ma intreb de ce?....ma rog....ma simt foarte bine multumesc ptr joc...esti isteata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca in general cam toti barbatii sunt asa,crec ca in general cam toate relatiile sunt asa....cel putin asta imi tot spune actualul ca in orice relatie exista asa ceva

 

Abia acum am vazut asta. Minte cu nerusinare, e un bou. Scuza-ma ca-ti jignesc adoratul, dar credeam ca le-am vazut pe toate. :crazy:

Imagineaza-ti un barbat care-ti zice de 10 ori pe zi ca te iubeste, care nu te lasa sa speli nici vasele, care te protejeaza si are grija de tine, care-ti pune mancarea in farfurie, care-ti da haina cand afara e ger de crapa pietrele, daca ti-e frig, care-ti face toate poftele si care nu te jigneste cu nimic, ci te face sa te simti ca o printesa. Incredibil, nu? Afla ca exista. Nu ti-ar placea unul de-asta, in locul gibonului astuia care nu da nici mucii pe tine?

 

ma rog credeti absolut ce vreti

 

nu mai fi asa sensibila, aici nu te cunoaste nimeni si nu-ti vrea nimeni raul, eu nu ti-am scris nimic cu rautate, chiar mi-e mila de tine, nu merita nimeni sa fie tratat asa cum spui.

Mai bine citeste ce ti se spune, ca ti se dau sfaturi bune.. nu se stie, poate o sa-ti ramana ceva in cap de-aici si o sa schimbi ceva vreodata..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buun deja nu mai rezist....am avut o copilarie pe care nu o doresc nimanui,dupa situatia in care sunt eu acum,am fost invatata sa tac,sa nu comentez sa ascult sa ma conformez sa invat sa nu contrazic pe nimeni etc....

Banuiam, dar am zis ca sa nu fac presupuneri d-astea. Treci peste copilaria aia. Acu' esti mare si daca te straduiesti o sa poti - nu-ti mai lua barbati dupa asemanarea parintilor tai(care sa te faca sa taci, sa te conformezi etc).

cand am calcat peste toate astea am facut rau singurului barbat care nu merita asta,fostului....deci am suferit oricum,si cu prima parte si cu faptul ca lam facut pe fostul sa sufere,

E normal. Cu fostul nu te simteai "ca acasa". Atractia psihologica poate fi la fel de periculoasa ca si aia fizica, daca e fata de cineva care-ti face rau.

mai bine sa am pe cineva langa mine adoptand prima propozitie......

Absolut gresit ! Cel mai gresit, nu exista grad de comparatie de superioritate pentru cat de gresit e sa gandesti in felul asta.

Mai bine sa stai tu pe picioarele tale si sa ai parte de cineva cu care te simti bine si NU iti face rau. Pana apare un asemenea om in viata ta, ai rabdare, si lucrezi la independenta ta. Si la atractia ta pentru cei care vor sa te conformezi si sa nu comentezi. Eu stiu ca atunci cand apar probleme oamenii negociaza, gen daca cineva negociaza cu pumnu-n masa, negocierea s-a terminat, i-ai intors spatele si ai plecat. Ori isi revine, ori poa' sa se duca dracu', ca o viata ok n-ai fi avut cu o persoana de genul, chiar daca asa ai fost crescuta. Acum esti mare, nu mai esti obligata sa accepti comportamente din astea.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×