Sari la conținut
Forum Roportal
Alin_3

Problema java

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna !

 

Am o intrebare zic eu simpla.

Am primit la facultate subiectul urmator ca tema : Realizarea unui generator de interfete utilizator pe baza unor specificatii, pentru

aplicatii cu baze de date.

 

Toate bune si frumoase da nu am habar mai exact ce am de facut.

 

As vrea si eu daca poate cineva sami dea o traducere ca la prosti a enuntului si daca se poate si niste tips-uri pentru cum ar trebui so abordez.

 

Multumesc in avans.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As vrea si eu daca poate cineva sami dea o traducere ca la prosti a enuntului si daca se poate si niste tips-uri pentru cum ar trebui so abordez.

Acum, daca tu ai ajuns la facultate, vrei o traducere "ca la prosti"?

 

Nu stiu daca ai observat, dar pe forumul asta nu se prea inghesuie lumea sa rezolve temele altora de la scoala.

Exceptie fac posturile unde chiar se vede ca initiatorul si-a dat silinta sa faca ceva.

 

Bafta in continuare!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu stiu daca ai observat, dar pe forumul asta nu se prea inghesuie lumea sa rezolve temele altora de la scoala.

 

 

Sa nu se inteleaga gresit ,nu vreau sa mi se rezolve tema, nici pe departe. Eu doar nu inteleg enuntu problemei ,ce mai exact ar trebuii sa faca programu meu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa realizezi o interfata grafica (GUI) pentru lucrul cu baze de date.

 

dar trebuie un generator. ... adica interfata nu e tot timpul aceeasi... se modifica in functie de anumite cerinte..

 

deci, realizezi o interfata... pui un buton de Load Database, si apoi diverse optiuni pentru lucrul cu baze de date: Interogare, Raport,...

 

dar probabil ca nu trebuie sa fie toate disponibile. le pui doar in functie de anumite cerinte initiale, ca trebuie generata interfeta pentru anumite conditii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×