Sari la conținut
Forum Roportal
Danny84

Prietenie de 6 saptamani, sex oha.

Postări Recomandate

ea mi-a spus ca nu ma iubeste dar ca ii place de mine, mi-a spus ca a iubi inseamna altceva si ca sunt cuvinte mari.

Mie la faza asta mi se pare o fata lucida si cu capul pe umeri. La faza cu sexul nu ma pronunt , insa asa, ca si chestie, in afara de a-i face propuneri, ai mai facut si altceva ca sa... infloreasca copaceii? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

 

Dupa cum vedeti, sunt nou pe forum si am postat aici pt ca am o "problema". Nu sunt insa sigur daca se poate numi problema, din cauza asta am pus in ghilimelele de rigoare cuvantul problema.

 

Am 26 de ani, iar prietena mea are 23. Ne stim de o luna si doua saptamani.

Mie imi place foarte mult de ea, pot spune ca eu chiar o iubesc, desi au trecut doar 6 saptamani. Poate ca totusi e cam mult a spune ca iubesti pe cineva dupa doar 6 saptamani insa uneori nu-ti trebuie mult time ca sa-ti dai seama ca ai gasit persoana potrivita. Mie totusi nu mi se pare chiar atat de devreme, am vorbit cu mai multe persoane (cupluri) si mi-au spus ca dupa o luna erau impreuna la modul ca se mutau impreuna (ori el la ea ori invers). E drept, sunt situatii si situatii, sau poate tipa asta vrea sa ma cunoasca mai mult, mi-a spus ca nu ma iubeste dar totusi ca ii place de mine si ca ii face placere sa-si petreaca timpul cu mine.

I-am spus ca o iubesc si ca imi place foarte mult de ea iar ea mi-a spus ca nu ma iubeste dar ca ii place de mine, mi-a spus ca a iubi inseamna altceva si ca sunt cuvinte mari. Intr-un fel, i-am dat dreptate, pe de alta parte insa eu stiu foarte bine ca imi place de ea si ca o iubesc, pt ca ma gandesc tot timpul la ea si simt nevoia sa fiu mereu cu ea.

Intrebarea/nedumerirea principala consta in faptul ca nu stiu de cate ori ar trebui sa avem partide de sex avand in vedere ca suntem numai de 6 saptamani impreuna.

Nu stam impreuna, ea sta la camin (face facultatea) iar eu stau acasa cu parintii.

Am facut sex cu ea o singura data, cand am fost intr-o excursie.

De vazut, ne vedem in medie cam de 2 ori pe saptamana, uneori ne vedem aproape in fiecare zi si uneori stam si cate 7~8 ore impreuna.

 

Acum cateva zile, i-am scris pe messenger si am intrebat-o daca nu vrea sa vina pe la mine, ca sunt singur acasa si am putea sa ne distram, sa ne facem de cap la care ea s-a simtit jenata si m-a luat la misto, de genul: "Ti s-au urcat hormonii la cap? De ce imi vorbesti asa?"

Mie mi se pare perfect legitim, perfect normal, nu am fost nici obscen si nici pervers, am luat-o usurel si niciodata nu i-am vorbit urat.

Eu simt nevoia sa am o relatie mai activa, cel putin dpdv al sexului si mi se pare normal si perfect legitim. Stau si ma gandesc uneori daca nu cumva ea mai are si pe altcineva, pt ca altfel nu inteleg cum de nu are astfel de pofte.

Ea este la facultate, acuma este in perioada de restante, dar totusi... poate sa-si gaseasca 2~3 ore, nu? Doar nu invata 24/24 sau eventual atunci cand am invitat-o la mine si i-am spus ca sunt singur si ca ne putem face de cap, putea pur si simplu sa ma refuze intr-un mod mai placut, sa se justifice altfel, nu sa ma ia la misto. Sau poate chiar n`are chef sa faca sex? Ma indoiesc... Eu stiu ca sexul este esential intr-o relatie si conteaza foarte mult, iar uneori poate fi decisiv intr-o relatie.

Repet intrebarea, de cate ori este normal ca intr-o relatie de numai 6 saptamani sa facem sex?

Sa mai astept? Cat?

 

Astept parerile/recomandarile voastre.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, o iau in brate, o sarut... cand mergem sa ne plimbam cu mai multi prieteni (cupluri) o tin strans de mana, cand e sa ne ajezam pe banca sau pe iarba la marginea lacului, vin langa ea, o mangai, o tin in brate...

Numai ca in ultima vreme ne-am cam tot "certat" tocmai pt ca o simt cam rece.

In ultima seara cand eram in parc si ne-am asezat pe iarba, am luat-o in brate, o mangaiam, ne-am intins pe iarba, ea s-a suit pe mine, a pus capul pe pieptul meu si a inceput sa doarma... n-aveam cum sa o sarut, doar o mangaiam...

 

Apoi ea la un moment dat s-a sculat, sa dus 2 metri mai incolo la marginea lacului, eu am stat cateva minute si ma gandeam, wtf, de ce nu sta langa mine in timp ce ceilalti 2 se sarutam intr-o veselie, in fine... m-am dus langa ea, m-am asezat pe marginea aia de beton, am luat-o in brate... i-am zis ca stau intr o pozitie foarte incomoda si ca nu pot sa o iau cum trebuie in brate, samd. Si... ne tot "certam" pt ca o simt ca e rece si nu inteleg de ce se comporta asta si ea imi reproseaza ca niciodata nu am stat de vorba cu ea despre chestii de genul asta iar eu ii zic ca astea sunt chestii intime si ca nu-mi place sa vb de fata cu altcineva, pt ca da si prost...

 

In fine...

 

Te-am lamurit cat de cat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bai, ceea ce ai descris tu mai sus mie nu mi se pare a fi un cadru intim, cu atat mai mult cu cat sunteti la inceput. :)

Raman la parerea ca nu stii sa faci copaceii sa infloreasca. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum cateva zile, i-am scris pe messenger si am intrebat-o daca nu vrea sa vina pe la mine, ca sunt singur acasa si am putea sa ne distram, sa ne facem de cap la care ea s-a simtit jenata si m-a luat la misto, de genul: "Ti s-au urcat hormonii la cap? De ce imi vorbesti asa?"

Nu-i mai spune asa ceva. Fii mai finut.

Cheam-o la tine sa va uitati la un film. Si apoi treci la atac. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mama da' ce ma enervati, deci sunteti imposibili, toti... sa mor io.

Deci vb cu mai multi prieteni si toti imi spun acelasi lucru, bai Daniele... sexul conteaza cel mai mult intr-o relatie, baga-te pe ea, fi mai obscen, fi mai pervers... forteaza lucrurile, fi barbat, invit-o pe la tine, du-te tu la ea, insista...

iar cand fac lucrurile astea, sariti de c*r in sus, de parca nu v-ar place... de parca barbatii ar fi niste porci si voi saracele ati fi niste usi de biserica...

 

si fratimiu tot asa a fost, dupa o luna s-a mutat cu patu' la prietena lui si au ramas acolo, 4 ani au impreuna in momentul de fata si voi imi spune ti mie ca eu sunt de vina, what the fuck?!?!

 

ma intereseaza fata, sunt grijuliu cu ea, am cheltuit o groaza de bani cu ea, am dus-o, am plimbat-o, o scot aproape in fiecare seara, eu platesc integral mereu tot timpul, asta nu conteaza nu? nu stiu sa fac copacieii sa infloreasca? Da' ce p*** mea mai trebuie sa fac? Sa stau in cap in fata ei? O sun in fiecare seara, vreau sa vb cu ea... ea imi zice ca nu e bine dispusa si ca toata ziua a invatat si ca a avut treaba... iar odata tin minte ca am eram in trecere, in apropiere de regie, am avut drum pe acolo si am zis ca daca tot sunt in apropiere, `hai sa trec pe la ea... si cand am sunat-o si i-am zis ca sunt acolo, mi-a zis ca nu are chef sa iasa, ca invata si ca are treaba, dar totusi putea sa vina macar pt 2 minute sa ma vada, ne-am certat si pt asta si in final mi-a dat dreptate, ca intr`adevar putea sa vina macar pt 2 minute sa ma vada, dar totusi n-a facut-o.

 

Nu stiu ma, pai dracu va ma intelege...

 

... si pana la urma, o "prietenie" ce inseamna? ca sa am o prietena DOAR cu numele, nu vreau... mai bine ma duc la panarame, ies si mai ieftin... dar am zis totusi ca am nevoie de o prietena, de iubire, de sentimente, samd... tocmai din cauza asta nu ma duc la panarame, pt ca nu sunt genul, dar vad ca pana la urma ar fi mai bine asa, ies si mai ieftin, nici nu-mi mai fac nervi, samd. Si mai bine caut pe cineva care cu adevarat simte ceva pt mine cum am mai gasit de altfel, dar n-am acceptat pt ca nici dupa 2 saptamani fata avea ganduri prea mari, de maritis si alte chestii. Fata cu capul pe umeri de altfel, terminat 2 facultati, draguta... familie ok. ma rog... ne cunosteam de 3 ani (din facultate) dar nu am vb cu ea decat 2 saptamani, timp in care am si iesit impreuna. Deci iata ca se poate... nu trebuie sa ai o relatie cu cineva de 5 luni sa zicem, ca sa faci si sex...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi bine sa o lasi. Nu e pentru tine. :)

 

am cheltuit o groaza de bani cu ea, am dus-o, am plimbat-o, o scot aproape in fiecare seara, eu platesc integral mereu tot timpul, asta nu conteaza nu? nu stiu sa fac copacieii sa infloreasca? Da' ce p*** mea mai trebuie sa fac? Sa stau in cap in fata ei?

de azi inainte sa-ti platesti doar partea ta :)

 

iar odata tin minte ca am eram in trecere, in apropiere de regie, am avut drum pe acolo si am zis ca daca tot sunt in apropiere, `hai sa trec pe la ea... si cand am sunat-o si i-am zis ca sunt acolo, mi-a zis ca nu are chef sa iasa, ca invata si ca are treaba, dar totusi putea sa vina macar pt 2 minute sa ma vada,

nu are chef de tine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da ce revoltat esti! Tot incerci sa scoti in evidenta faptul ca ai cheltuit bani cu ea. Cine te-a pus? Ori o faci ca iti face placere, ori n-o mai faci. Pe lumea asta banii nu sunt totul. Daca fata nu sare in patul tau cand hormonii isi fac de cap, inseamna ca stie ce vrea si ca nu are de gand sa fie jucaria ta sexuala. Ca pe tine asta te deranjeaza, din ceea ce scrii, ca nu face sex cu tine cand vrei si cat vrei tu. Ai rabdare cu ea, arata-i ca iti pasa de ea, nu o pune pe fuga, spunandu-i ca pentru tine sexul conteaza cel mai mult. Fii mai finut, mai romantic, nu-i spune din prima ca ai chef de harjoneala, si daca ea te refuza nu te mai bosumfla. Femeile nu pot fi programate sa indeplineasca fanteziile sexuale cand acestia au chef. Nimeni nu intelege femeile, stai calm, nu esti singurul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×