Sari la conținut
Forum Roportal
Danny84

Prietenie de 6 saptamani, sex oha.

Postări Recomandate

Nu gasesc alt motiv pt ca ar sta cu mine, pt ca daca m-ar iubi sau daca ar tine la mine, s-ar comporta altfel

Pai fata ti-a zis clar ca nu te iubeste. Ce mai vrei de atat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a spus ca nu ma iubeste si mi-a spus asta de 2 ori, in zile diferite, dar mi-a spus ca ii place de mine, ca altfel nu ar mai sta cu mine si ca ii face placere sa isi petreaca timpul cu mine iar eu cand i-am spus ca imi place de ea si ca o iubesc cu adevarat, mi-a spus ca a iubi inseamna altceva, ca sunt cuvinte mult prea mari... si ca nu am cum intr-un timp atat de scurt sa iubesc pe cineva.

 

Deci cand ne "certam" ne contrariam si o intrebam direct, pai bine... atunci de ce stai cu mine daca nu ma iubesti? Si mi-a spus pt ca ii place de mine. Eu insa nu pot s-o cred pe cuvant, trebuie sa-mi si demonstreze. Iar ea imi zice la fel, ma iubesti? Demonstreaza-mi! Si eu o scot pe la terase, o distrez, rad cu ea, etc... o chem pe la mine ca sunt singur acasa, ea nu vine, ma ia l amisto, samd.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci cand ne "certam" ne contrariam si o intrebam direct, pai bine... atunci de ce stai cu mine daca nu ma iubesti? Si mi-a spus pt ca ii place de mine. Eu insa nu pot s-o cred pe cuvant, trebuie sa-mi si demonstreze.

Ce vroiai sa-ti demonstreze? Ca ii place de tine si ca nu te iubeste?

A place si a iubi sunt 2 lucruri diferite.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand iti place de o persoana, te comporti altel, totusi... mai ales cand sti ca e prietenul/prietena ta iar cand vine vorba de sex, nu il iei/o iei la misto, mai ales cand sti ca acea persoana te iubeste si tine f. mult la tine. A face sex este ceva normal intr-o relatie, asta daca este cu adevarat o relatie. Iar eu nu inteleg ceva, ea nu simte nevoia totusi? Mai are si pe altcineva? Daca nu ma iubeste si iubeste pe altcineva, pai sa se duca cu ala atunci, dar sa-mi zica... sau sa-mi dea de inteles, sa fie corecta si sincera cu mine, asta imi doresc. Cer prea mult?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A face sex este ceva normal intr-o relatie, asta daca este cu adevarat o relatie.

De acord.

 

Inseamna ca voi 2 nu aveti o relatie. E doar o "ieseala".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai, fac altceva atunci... si rezolv problema intrutotul, desi nu este ok, chiar deloc.

 

Nu mai cheltui NICIUN ban cu ea, ma duc singur cu prietenii mei peste tot, I save money si o data pe saptamana ma duc la panarame. Ti se pare corect si normal asa ceva? Si atunci vorbesc cu ea odata la o saptamana si nici nu mai trag de ea, nu mai sunt asa disperat dupa ea, nu mai simt nevoia sa-si exprime sentimentele fata de mine, samd.

 

Bai, deci eu tocmai din cauza asta mi-am facut o prietena, repet... pt ca nu vreau sa mai stau singur si pt ca vreau sa "construiesc" ceva, o relatie stabila si de lunga durata... vreau sa ies mai des cu persoana respectiva (nici sa o sufoc, nici vorba de asa ceva) vreau totusi sa facem si sex, ca atunci ce relatie de prietenie mai e aia, fara sex? UNDE gresesc? Ea poate vrea DOAR distractie si atat... dar din moment ce ii spun ca imi place f. mult de ea si ca o iubesc, ea nu se gandeste si la mine putin? SI ce este atat de urat si de dizgratios si nelalocul lui in a-i cere sa facem sex? Mai ales ca nu am fost porc si i-am zis ca sa ne facem de cap, nu i-am trantit-o asa aiurea ca un pervers. Ori si-o trage in caminul ala acolo de se rupe si normal ca nu mai are chef de mine, ori e frigida. Nu se poate sa stai atatea saptamani fara sa faci nimic, nu se poate si mai ales daca ai un prieten nu e ok chiar deloc, orice cuplu mi-ar da dreptate, am vazut si sondaje pe acest forum, deci nu sunt nebun, sunt ok in gandire, de 2 ori pe saptamana e media.

 

 

O ieseala? Pai atunci sa nu ma mai atate, sa nu mai astepte sa o sarut cand ne intalnim si cand ne luam ramas bun si sa nu-mi mai zica faptul ca ii place de mine. Sa fie sincera, nu mincinoasa si nu materialista si nu egoista. Sa se gandeasca si la mine ca sunt si eu om... si am pofte normale, ca orice om.

Tu poti sa stai langa o prajitura fara sa o mananci?

Poti sa stai pe plaja la mare, cand e soarele ala puternic si ti-e sete rau de tot si sa ai o bere RECE langa tine si sa nu o bei? Ia vezi, poti? You feel me?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare normal sa nu fie la fel de activa si dornica ca tine in ce priveste sexul din moment ce a spus clar ca nu te iubeste....e greu sa faci sex fara sa fii implicat si sufleteste(parerea mea) uneori chiar imposibil, dar, daca tine la tine si te place e posibil ca pe parcurs sa te iubeasca sau...sa se termine tot.. :kiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, wrong... gresit... is gresite... :kiss:

 

Deci tie daca iti place de un barbat dar nu il iubesti, tu vrei sa-mi zici mie ca nu ai vrea sa faci sex cu el, pt ca nu il iubesti? WHAT???

E valabil si reciproca.

Dar unde este nevoia de sex, indiferent daca iubesti sau nu pe cineva? Cu asta cum ramane?

 

Si daca era sa fie asa cum spui tu, sa nu vrea sa faca sex deloc cu mine, pt ca nu ma iubeste, atunci de ce a mai facut-o inainte?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din ce zici tu aici, nu pare sa te intereseze fata, sentimentele si chestiile astea, ci sexu'..sa ai cu cine sa'l faci..

:doh: Aiurea ... S-a suit fata pe el,auzi... :kiss: si-a adormit... :hi:

..............

Gigele,clar...ceva,non va! :o: Ori fata asteapta altceva decit mingaieri ori,tu esti bolovan!

Dar sa stii ca sunt si profesioniste care stiu sa te tina pe jar;sunt si bolovance ca mine care,imi era rusine sa ma las sarutata... :hi: si asa a trecut un an si mai bine... dar,bolovanul meu si cu mine aveam o scuza care se numea ....virsta:16 ani.

Apoi,cine zice ca trebuie sa faceti sex ? ;) Sex,dupa casatorie. :o:

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×