Sari la conținut
Forum Roportal
thunami

Capacitati paranormale

Postări Recomandate

Crissyorsb tu ce fel de capacitati posezi sau ai experimentat.

si zimi si mie cum le dezvolti.

 

Prin magia neagra m-am razbunat pe toti cei care mi-au facut rau...dar am si platit (1 data)...ptr ca, daca folosesti magia neagra trebuie sa si platesti...

 

despre capacitatile mele nu dau amanunte.....ele nu sunt atat de importante pt mine...eu folosesc mai mult magia...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna crissyorsb.

Folosesti magia...ca sa ce? Stii ca ,aducandu-ti in viata anumite foloase care poate nu le meriti,iti incarci karma?

Imi explici putin ce intelegi tu prin magie neagra/ magie alba? eu cred ca exista doar MAGIE si atat si ca,indiferent de culoarea ei...Dumnezeu nu o agreeaza.

 

Am spus de ce folosesc magia...si de unde stii tu ca nu merit acest ,,folos'', mai ales ca a venit de la sine...nimeni nu m-a invatat sa fac asta...

Nu exista doar MAGIE, iar magia nu are culoare...este doar un fel de-a spune ,,alba/neagra'' pentru a se diferentia binele de rau...simplu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu m-am referit la anumite "foloase" aduse prin magie in viata ta....

In fine...mai bine inchidem discutia aici,asa cum ne-a sugerat si dan-marius.

Toate cele bune!

 

P.S Nu am spus ca meriti sau nu acest dar-har.Nu sunt in masura sa fac asemenea aprecieri! :spiteful:

 

Sunt multe persoane pe-aici care nu stiu decat sa ia totul in ras...,,de mistouri toti suntem buni''...dar...ok, mai bine incheiem discutia aici... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Practicarea magiei, vrajitoriei, etc. nu tine de capacitati paranormale. Tine de cunoasterea oculta.

 

 

 

 

 

Bine,si atunci cum poti sa "Trezesti"capacitatile,sau la le "Maresti"???

Am inteles ca trebuie sa crezi si ca e greu,dar spune-mi.

Tu de exemplu cum reusesti?cu toate ca ai zis ca te aproprii de nivel 5.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bine,si atunci cum poti sa "Trezesti"capacitatile,sau la le "Maresti"???

Am inteles ca trebuie sa crezi si ca e greu,dar spune-mi.

Tu de exemplu cum reusesti?cu toate ca ai zis ca te aproprii de nivel 5.

Am mai spus ca sunt manifestari spontane, inca necontolabile, care se produc tot mai des si tot mai puternic. Prin educatie spirituala si intelectuala purifici energiile interioare care iti permit manifestari tot mai inalte. Caile prin care poti face asta difera de la om la om si trebuie descoperite de fiecare sub indrumarea unui initiat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iar ne-a "lamurit" thunami .... :crazy:

Unele raspunsuri le dau pe mesaje private acolo unde consider ca este necesar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Are ceva cunostinte...

 

 

 

 

 

sunt de acord cu tine,thunami stie destul de multelucruri.

 

Am mai spus ca sunt manifestari spontane, inca necontolabile, care se produc tot mai des si tot mai puternic. Prin educatie spirituala si intelectuala purifici energiile interioare care iti permit manifestari tot mai inalte. Caile prin care poti face asta difera de la om la om si trebuie descoperite de fiecare sub indrumarea unui initiat.

 

 

 

 

 

Si care sunt acele cai???Poti sa dai cateva exemple,nu vreau sa ma lamuresti doar sa stiu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×