Sari la conținut
Forum Roportal
Ea.

timp si alegeri

Postări Recomandate

Cineva imi spunea ca o data o alegere facuta aceea va ramane... cand te gandesti ca altii fug de alegeri de ei insisi ... oare timpul unei alegeri exista? oare exista un timp al iubirii? oare daca alegi perfectul cotidianului intr-o relatie si fericirea stabilita in ea... nimeni nu ar alege o dragoste nebuna iscata dintr o privire dintr un sentiment al apartenentei? riscul unei noi alegeri ar destrama fericirea? ( o paranteza cand alegi o facultate si schimbi si dai la alta ce iti descopera adevarata vocatie ) bine ca situatia e mai complexa decat paranteza... eu nu am ales sa simt acuratetea eului meu ascuns in el da el fuge de eul din mine trist nu? nu exista timp nu exista alegere pentru mine .. exista o continuitate eterna.. voi ce ati face daca ar veni cineva cu te iubesc dupa 5 luni de nevbite si ramase in urma ranite fiinte si orgolii si in momentul respectiv este deja o relatie stabila? da stiu toti stau in relatia actuala e buna ma face fericit nimeni nu se mai intoarce la o regenerare normal o regenerare a doua euri intr-unul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cineva imi spunea ca o data o alegere facuta aceea va ramane... cand te gandesti ca altii fug de alegeri de ei insisi ... oare timpul unei alegeri exista? oare exista un timp al iubirii? oare daca alegi perfectul cotidianului intr-o relatie si fericirea stabilita in ea... nimeni nu ar alege o dragoste nebuna iscata dintr o privire dintr un sentiment al apartenentei? riscul unei noi alegeri ar destrama fericirea? ( o paranteza cand alegi o facultate si schimbi si dai la alta ce iti descopera adevarata vocatie ) bine ca situatia e mai complexa decat paranteza... eu nu am ales sa simt acuratetea eului meu ascuns in el da el fuge de eul din mine trist nu? nu exista timp nu exista alegere pentru mine .. exista o continuitate eterna.. voi ce ati face daca ar veni cineva cu te iubesc dupa 5 luni de nevbite si ramase in urma ranite fiinte si orgolii si in momentul respectiv este deja o relatie stabila? da stiu toti stau in relatia actuala e buna ma face fericit nimeni nu se mai intoarce la o regenerare normal o regenerare a doua euri intr-unul...

 

Spune exact : despe ce e vorba ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

lupini mi-ai pus o intrebare grea :doh: despre ce e vorba? despre o poveste sf in care oricum personajul umil dra ratacitoare nu o mai primeste ,, sufletul ei pereche " ca a orbit de tot.. eu tu tu eu il citasem pe el insa zic ca traiesc eu o inrauire de emotii senzatii framantari ... eu am sa mai zic in versuri incalcite povestea adica monologul ca povestea e pentru doi si eu am ramas eu numai eu da pur si simplu ma gandeam la situatia mea actuala in mesaj .. eu aia ma reintorc pentru regenerare dar se pare ca eul de tu s-a pierdut pe drum

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da.... refreshing the problem of choices... timpul a trecut .. el a ales o pe ea .. nu pe mine .... m am resemnat ... cred.... insa am avut un vis ( acum o saptamana ) in care tatal meu ce se afla in Cer acum imi spunea sa am rabdare ca va fi .... ca el va fi..... se spune ca ce zic mortii asa ar fi ... dar eu am o viata ... sa stau sa astept ce sa astept? fericirea? pe el? cand pot sa ma uit in jur dupa altcineva sa ma refac ... nu ca m ar satisface pe mine intelectual si afectiv orice barbat ... dar totusi.... tema asta a rabdarii si alegerilor ma depaseste ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

povestea s a terminat topic inchis problema elucidata nu am sa mai fiu cu el never caut altul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×