Sari la conținut
Forum Roportal
ActorGrabit

Sarac dar cu timp sau bogat dar fara timp pt voi?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca ar fi sa alegeti (si fiti convinse ca viata va va pune de multe ori intr-o asemenea dilema) ce ati alege intre un barbat cu mult timp sa va iubeasca si sa va faca pe plac dar sarac sau unul cu bani mai multi dar cu mult mai putin timp...? Mentionez ca eu in prezent traversez o adevarata criza de timp, dovada si faptul ca ultima vreme n-am prea mai fost pe forum. :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt nevoita sa citez din nou un moto de p-aici:" decat sarac si bolnav mai bine bogat si sanatos".... ioi, nu prea are legatura? doar aparent nu are... :)

 

sarac? cu riscul de a "intra" in gura voastra, cum a facut-o Diana Munteanu in gura lui Cartianu....nu. sa n-aud de barbati saraci. daca a ajuns la o anumita varsta si e tot sarac, atunci e un ratat. nu ma intereseaza.

 

din punctul de vedere a timpului liber... daca vrea cu adevarat sa petreaca timpul cu iubita, va gasi momente s-o faca, n-ai grija...chiar daca e un tip foarte ocupat. amu` sigur... interesul personal va stabili ordinea prioritatilor in gestionarea timpului... :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca ar fi sa alegeti (si fiti convinse ca viata va va pune de multe ori intr-o asemenea dilema) ce ati alege intre un barbat cu mult timp sa va iubeasca si sa va faca pe plac dar sarac sau unul cu bani mai multi dar cu mult mai putin timp...? Mentionez ca eu in prezent traversez o adevarata criza de timp, dovada si faptul ca ultima vreme n-am prea mai fost pe forum. :)

Evident prima varianta...Vreau un barbat langa mine si nu o masina de produs bani...Vreau sa simt ca am un barbat alaturi din toate punctele de vedere...Nu asa un tip obosit si frustrat de munca lui care abia mai gaseste timp sa ma scoata in oras....sau sa facem dragoste...Am o prietena care este intretinuta de sotul ei insa in afara de bani nu are altceva....Sotu o neglijeaza...nu mai comunica...nu mai au parte de apropiere fizica...Este o singuratate in doi.... :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai, timpul e o problema destul de mare in ziua de azi. Nici eu nu am foarte mult timp... nu sunt insa bogata, dar nici saraca. Nici nu am asa pretentii sa mi se faca toata ziua pe plac. Nu as dori insa un om sarac, pentru ca asta ar insemna, cum a mai spus cineva aici, ca acel om daca a ajuns asa nu a muncit destul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai, timpul e o problema destul de mare in ziua de azi. Nici eu nu am foarte mult timp... nu sunt insa bogata, dar nici saraca. Nici nu am asa pretentii sa mi se faca toata ziua pe plac. Nu as dori insa un om sarac, pentru ca asta ar insemna, cum a mai spus cineva aici, ca acel om daca a ajuns asa nu a muncit destul.

Poate ca da....dar ipotetic vorbind daca ar fi sa aleg intre cele 2 cred ca e mai buna prima varianta.....evident ca ideal ar fi sa nu fie chiar sarac lipit...dar daca altfel nu merge l-as intretine eu.. :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de situatie.Iubitul meu a avut ocazia sa plece din tara,fiind invitat acolo de cineva si a refuzat pentru mine ca sa fie mereu langa mine,sa ne petrecem mereu impreuna timpul.Mi-a spus ca da,putea sa fie bogat,dar fara dragoste n-avea nimic.Iubirea inseamna sacrificiu personal,asa ca da,ma bucur de alegerea lui,nu imi pare rau ca nu vom avea prea curand o situatie financiara stralucita,dar prefer asta decat sa fie adancit in munca lui,mereu plecat si abia sa mai aiba timp de mine.Asta nu e viata,sa traiesti langa cineva care nu e capabil sa-ti ofere mereu in orice clipa o imbratisare calda cand ai nevoie,cu care sa-ti impartasesti momentele fericite si cele triste.E o mare greseala ca un om sa puna banii mai presus de iubire.Lucrurile lumesti sunt efemere,iubirea adevarata,cea impartasita,e eterna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o concepţie despre viaţă despre ceea ce ar trebui să facă un bărbat :

 

( 1 ). Să presupunem că are un loc de muncă, şi, se căsătoreşte. Cu timpul, mai ales după apariţia copilului

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am o concepţie despre viaţă despre ceea ce ar trebui să facă un bărbat :

 

( 1 ). Să presupunem că are un loc de muncă, şi, se căsătoreşte. Cu timpul, mai ales după apariţia copilului

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta e punctul tau de vedere,insa nu generaliza in legatura cu femeile.Eu cred ca din punct de vedere financiar cei doi dintr-un cuplu de lunga durata (nu neaparat casatoriti) amandoi trebuie sa aiba o contributie si sa se ajute reciproc atunci cand sunt probleme.Daca barbatul trece printr-o perioada mai proasta,femeia nu trebuie sa-l acuze pe el de acest lucru,e vina sistemului in care traim,daca nu reuseste unul dintre ei sa ajunga unde-si doreste pentru o situatie financiara mai buna nu inseamna ca e prost sau ratat si mi se pare firesc ca atunci cand unul are probleme,partenerul de viata sa compenseze cumva aceste lipsuri financiare pentru ca celalalt sa reuseasca sa se echilibreze.Totusi,in societatea din ziua de azi,nu-ti poti gasi intotdeauna jobul dorit,unul care sa iti satisfaca complet nevoile,cerintele.Ia muta-te singur intr-un apartament,sa zicem,cu chirie,incep datoriile pe cap (lumina,intretinere,telefoane,cine stie,chiar si rate la banci),singur nu faci fata daca nu ti-ai gasit un job satisfacator,asa ca partenera de viata te poate ajuta mult daca are si ea o contributie financiara,asta e ceva reciproc.In ziua de azi responsabilitatea financiara se imparte egal atat la femeie cat si la barbat,gata cu conceptia asta invechita ca doar barbatul aduce bani in casa! Asa ca nu vad in situatia pe care am prezentat-o eu de ce femeia l-ar ura pe barbat.Lumea asta e asa de materiala,totul se reduce la bani... de parca nimic altceva nu mai conteaza.Oricum intr-o relatie cred ca depinde foarte mult de viziunea celor doi asupra banilor.Daca unul e materialist ... normal ca si relatia incepe sa scartzaie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca barbatul trece printr-o perioada mai proasta,femeia nu trebuie sa-l acuze pe el de acest lucru...

Una e să nu trebuiască, şi alta e să şi facă aşa.

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×