Sari la conținut
Forum Roportal
blue star

windows-fisiere tmp

Postări Recomandate

salut.am cautat daca mai e un subtopic asemenator dar nu pare a fi.uitati ce problema am:cred ca din greseala am sters niste fisiere din windows/tmp,nu vorbesc de cele care-ti arata ce-ai vazut pe internet,problema a aparut la reinstalarea yahoo messenger:cind scriu in fereastra sau mi se scrie nu apare nimic.am facut reparatiile indicate de microsoft si pe cele indicate de altii pe care i-am intrebat dar cind incerc sa scriu imi da mesajul (mereu) "an error has occured ,do you want to continue running the script, URL: C\TEMP\TMP***.TMP." unde stelutele reprezinta cifre si litere si de fiecare data se schimba.as putea reinstala folderul TEMP si mi-l poate da cineva?am windows 98.sau este alta solutie?

merci mult.nu va mai retin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Raspunsul general il poti gasi aici: http://www.roportal.ro/discutii/ftopic15014.html

si mai exact aici: http://www.roportal.ro/discutii/index.php?...st&p=284063

 

Sper sa rezolvi problema. Daca nu revino cu amanunte.

 

Atentie: lasa folderul Temp la locul lui ca nu ti-l poate da nimeni, poate doar vreo formatare :offtopic:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Raspunsul general il poti gasi aici: http://www.roportal.ro/discutii/ftopic15014.html

si mai exact aici: http://www.roportal.ro/discutii/index.php?...st&p=284063

 

Sper sa rezolvi problema. Daca nu revino cu amanunte.

 

Atentie: lasa folderul Temp la locul lui ca nu ti-l poate da nimeni, poate doar vreo formatare :offtopic:

Multumesc de raspuns Emma dar eu am Windows 98 si nu gasesc Manage Add in internet options/programms.Daca mi-ai putea spune unde sa mai caut browser helper object si celelalte m-ar ajuta cumva.poate le gasesc in alta parte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Citeste postul lui Daemon (al doilea link) unde vorbeste de exact aceiasi problema aparuta in Windows '98. El a rezolvat-o cu niste updateuri de Windows.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut.am cautat daca mai e un subtopic asemenator dar nu pare a fi.uitati ce problema am:cred ca din greseala am sters niste fisiere din windows/tmp,nu vorbesc de cele care-ti arata ce-ai vazut pe internet,problema a aparut la reinstalarea yahoo messenger:cind scriu in fereastra sau mi se scrie nu apare nimic.am facut reparatiile indicate de microsoft si pe cele indicate de altii pe care i-am intrebat dar cind incerc sa scriu imi da mesajul (mereu) "an error has occured ,do you want to continue running the script, URL: C\TEMP\TMP***.TMP." unde stelutele reprezinta cifre si litere si de fiecare data se schimba.as putea reinstala folderul TEMP si mi-l poate da cineva?am windows 98.sau este alta solutie?

merci mult.nu va mai retin.

 

In c:\windows\temp sunt ramashite de programe care au existat sau care exista!

tmp, aste sint nishte fishiere temporale da nu permanente, stergerea lor nu actioneaza negativ asupra calculatorului! Incearca sa reinstalezi messengeru! Uneori eu singur imi sterg tot temp-ul din windows! Ca sa nu ocupe memori pe hard! Asta nu dauneaza nicicum! Doar cind windows-ul e nou instalat tempul nu are nici un fishier!

 

EDIT: LightHammer vrea sa spuna sa stergi subfolderele din temp si nicidecum folderul TEMP.

Editat de EmmaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru curaterea eficienta a fisierelor temporare si nu numai recomand CleanUp pe care il poti descarca de aici:

http://www.stevengould.org/software/cleanup/

 

Nu cred ca e eficient! Am incercat regclean! Dar mi-a facut dar probleme, nimic nu mergea normal!

Dar cel mai bine lasatile in pace, cu un hdd de 40-260gb cred ca nu va e jale de 30 mb pacatoshi!

DAr pentru a rezolva problema reinstaleaza windows-ul, sau instaleaza din nou mesengerul sau spune denumirea la fishier si eu pot sa ti-l dau! Am si win98!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred ca e eficient! Am incercat regclean! Dar mi-a facut dar probleme, nimic nu mergea normal!

 

Confunzi softurile intre ele, asa ca nu mai vorbi in necunostinta de cauza.

Daca ai fi testat CleanUpul, tare as fi fost curioasa sa vad ce damageuri ti-a facut!!! :headspin:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Confunzi softurile intre ele, asa ca nu mai vorbi in necunostinta de cauza.

Daca ai fi testat CleanUpul, tare as fi fost curioasa sa vad ce damageuri ti-a facut!!! :yahoo:

 

Ai dreptate, nu l-am testat dar nici n-am de gind! Mie mii mai usor se reinstalez windowsul decit sa ma joc cu toate chestiile acestea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×