Sari la conținut
Forum Roportal
buratinox

Terapie neconventionala in tratarea cancerului - metastazelor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut! ;)

 

Asi vrea sa atrag atentia asupra vitamine B 17 care are rezultate forte bune inpotriva cancerului, la ungaria deja se utilizeaza sint mai multe zeci de oamani vindecati care au scris desprte acest vitamin.

Vad ca si pe acest forum este intrun fel discutat tema

 

Vitamina B17 e buna impotriva cancerului

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic26935.html

 

dar mi se pare c[ nimeni nu citeste ce scriu in ungaria despre acesta vitamina, este de ajuns sa scri in google "B 17" si gasest o gramada de saituri care scri despre acest produs.

Eu am citit cele scrise de la ungaria si in special cele care leau scris bolnavi si sa va spun da este speranta,

 

http://b17hu.info/gyogyult.html

 

asta este lincul la care le puteti citi im pare rau dar este pe maghiara, dar cuatati ca sint alte scrisuri pe internet in engleza.

 

Dupa cum stiu eu se pote comanda si din tara se plateste in lei cu curierat daca vreti puteti sa ma contactati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmm... :focus: cunoastem si noi...ajuta... dar,in cazul unui cancer cu metastaze... :lol2:

Am migdale amare care contin B 17 dar, cine le accepta :crazy: ca sotul meu,nu.Sunt fiere! :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa parerea mea cel mai eficient tratament nu este acelasi pt toata lumea. Fiecare om este un univers unic care are nevoie de un tratament personalizat dupa ce a fost in prealabil foarte bine investigat. Iar tratamentul trebuie sa fie unul complex care sa acopere si partea fizica dar si pshihica, spirituala, energetica. Toata lumea nu se preocupa decat de partea fizica a omului de parca am fi alcatuiti numai din trup cand de fapt este vorba de mai mult de atat.

Si in afara de astea mai conteaza si sansa norocul sau destinul fiecaruia. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:rot: Stim...cunoastem ...dar...nu-i suficienta vitamina cu pricina pentru a vindeca un cancer.

Simburii de caise sau migdale sunt cei mai recomandati in furnizarea vitaminei...dar,nu trebuie consumati mai mult de ...8 simburi pe zi caci,pot fi mortali. :) Contin cianura.

Trebuie respectata doza indiferent ca e vorba de injectii ori simburi.

Intre sintetic si natural fiecare alege ce-i convine.Ori ce-i da mina. :lazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragi forumisti,

sunt pentru prima oara aici, va deranjez cu cateva intrebari:

1 Acum ceva timp a fost la televizor o emisiune sau o stire ca undeva in Europa se face un tratament al cancerului cu curent electric si rezultatele erau de 9 din 10 salvati. Din pacate am prins emisiune sau stirea pe final si nu am retinut exact in ce tara sau la ce post de televiziune s-a dat. Ma puteti ajuta sa descopar acea stire?

2. Ce se stie despre vaccinul RESAN din Belarus, a dat ceva rezultate?

3. Ce se stie despre clinica din Turcia care trateaza cancerul?

4 Ce se stie despre o clinica de langa Timisoara care trateaza cancerul?

Astept cat mai repede date despre aceste teme teme.

Corin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am inceput sa consum cafea si ceai SOD cu extract de Ganoderma Lucidum acum vreo 6 luni.

Starea generala de sanatate s-a imbunatatit sensibil, organismul s-a dezintoxicat, am mai mulat energie si in general ma simt mai bine - e drept ca nici nu sufar de vreo afectiune anume.

 

De ce va scriu: legat de cancer, o persoana pe care am cunoscut-o recent mi-a solicitat cateva produse cu extract de Ganoderma pentru mama ei, care a fost diagnosticata ca avand cancer de carcinom acum 4 ani si atunci i se mai "dadeau" vreo 4 luni de viata; o doctorita cu mai multa deschidere decat multi dintre doctori (din pacate mai sunt multi...) i-a recomandat tratament naturist, inclusiv aceste suplimente nutritive cu extract de Ganoderma Lucidum ( chiar si cafea Gano si pasta de dinti...).

 

De atunci le ia consecvent si au trecut peste 4 ani.

 

Pana la urma, doamna respectiva (fiica persoanei bolnave) s-a inscris ca distribuitor Gano pentru a cumpara produsele direct de la depozit.

 

Va spun ce am auzit, repet, eu am incercat produsele fara a fi fortat de vreo problema din aceasta stringenta si le consider OK, dar persoanele cu adevarat bolnave simt cu adevarat eficienta acestor "tratamente".

 

 

Mai multe informatii puteti gasi la www.gano-excello.ro

 

 

Multa sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×