Sari la conținut
Forum Roportal
buratinox

Terapie neconventionala in tratarea cancerului - metastazelor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu stiu daca ai citit " Anatomia spiritului " de Caroline Myss , PH.D ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sint operata de adenocarcinom ovarian gr 3 la data de 16 11 2007.M-am dus la spital pe ultima suta de metri.Dupa operatie familiei li s-a spus cel mult 6 luni de trait. Atunci ei au apelat la medicina naturista.iata ce am luat eu:gel de aloe vera de la Forever Living Products impreuna cu antioxidante naturale tot de la ei cum ar fi A-Beta care,Forever Licyum,Fields of greens,Pomesteen,Absorbant C(vitamina C),Probiotic iar de la farmacia Energyy Plus am luat un medicament chinezesc numit Tien Hsien Liquid.Pe acesta l-am luat timp de 6 luni(primele doua luni cate 6 pe zi din 3 in 3ore:6,9,12,15,18,21.Urmatoarele 2 luni din 6 in 6 ore:3,9,15,21 iar ultimele doua luni la 12 ore:9,21)Am eliminat carnea din alimentatie sarea,zaharul,ouale, brinza(numai brinza de capra am avut voie) peste am avut voie sa mananc legume si fructe foarte multe precum si sucuri facute din ele.Dimineata mananc grau incoltit(contine f multe fibre necesare organismului)sau hrisca impreuna cu stafide,nuci si un pic de miere apoi beau sucul de fructe ,la pranz mananc ceva gatit legume(sant o gramada de retete vegetariene),pe la 5 beau sucul de legume(sfecla,morcovi telune brocolli si mere).Paralel am facut si 6 sedinte de citostatice.In luna aprilie am facut marcarii tumorali care au iesit in limite normale,ecografia care a aratat toate organele afectate fara nici o urma de tumoare(am uitat sa va spun ca am avut si pe ficat si pe intestine),fara recidiva.Doctorul care m-a operat a spus ca este SPECTACULOS cum am evoluat.Mai trebuie sa fac oCT si un RMN ca sa stau mai linistita dar eu sant convinsa ca am sa reusesc sa bat cancerul.in continuare am aceeasi alimentatie si nu imi este greu de loc. Aveti incredere foarte mare in Dumnezeu ca veti reusi. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in anul 2005 mama a fost operata de cancer la san , la clinica de oncologie din Iasi , mastectomie radicala la ambii sani. Dupa operatie totul a mers bine cu tratament si cu citostatie dar in iunie 2008 i-au aparut niste gandlioni in zona gatului si doctorii au bagat-o urgent in tratament cu citostatice apoi in iulie au aparut 3 formatiuni hiperecogene cuprinse intre 16 mm si 28 mm pe ficat si i-au pus diagnostic de metastaza hepatica. Am mers la bucuresti unde a facut tomografie si am confruntat cu analizele de la iasi si par a fi aceleasi . e cineva care a trecut prin asa ceva? ce tratament naturist se poate face in acest caz, si daca cineva poate sa interpreteze rezultatele din tomografie o sa le scriu aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna .As vrea sa va cer si eu un sfat,daca sunteti draguti.Am primit zilele trecute o veste care m-a doborat...unchiul meu a fost diagnosticat cu cancer la stomac ,a fost operat luni dimineata insa medicul dupa operatie ne-au dat sanse minime deoarece are metastaza in faza 4.Ar mai fi vreo sansa...ce ar fi de facut?Orice sugestie e binevenita.Va multumesc din suflet si multa sanatate la toata lumea.

 

 

Metastazele inseamna cancer stadiul IV, adica boala diseminata in intregul organism. Metastazele pot avera localizari diferite, daca sint multiple e mai greu sa tratezi. Tumorile care dau metastaze de obicei sint tumori agresive de la inceput. In cazul unchiului tau, daca tumora de la stomac a fost scoasa, exista tratamente pentru metastaze, dar depinde mult de numarul, localizarea si marimea lor. Ar trebui sa ii ceri mai multe amanunte. Daca tumora primara nu a fost indepartata iar metastazele sint multiple e mai greu de facut ceva, tratamentul se va adresa doar simptomelor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca te intereseaza iti pot da nr de telefon al doc naturist care ma trateaza pe mine

 

Buna .... nici nu stiu cum sa incep. E vorba de tatal meu. Anul trecut asa dintr-o data a inceput sa se simta rau, s-a dus la spital unde doctorii au gasit o rana in stomac pe unde perdea sange. L-au operat si au descoperit ca problema este mult mai grava.... i-au gasit boala asta blestemata numita cancer. Atunci cand l-au operat (iulie 2007) iau curatat stomacul dar virusul a ramas in organism si doctorii au decis sa faca citostatice. Citostatice care nu pea si-au facut treaba. Acuma are cancer la ficat.... boala este destul de avansata si sincer sa fiu nu stiu ce sa fac..... doctorii i-au dat maxim 6 luni... nu stiu unde sa merg .... nu stiu ce sa fac.... Poate ma ajuta cineva care a folosit medicamente naturiste.... macar sa ii fac viata un pic mai frumoasa si mai putin dureroasa.... Toata viata lui a muncit si a facut numai bine...

Florina poate ma ajuti cu niste sfaturi. Eu acuma sunt in starea de panica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa ti ofer in atetia ta acest produs care a ajutat pe matusa mea de 65 ani

aici iti trimit materialul ce am gasit despre produs in Limba romana

 

PREVENTA APA MINERALA POTABILA CU SACAZUT RIDICAT DE DEUTERIU

 

 

PREVENTA -125

continut de deuteriu 125 pmm ( 265mg/l HDO)

 

PREVENTA -105

continut de deuteriu 105 pmm ( 220mg/l HDO)

Numaraut.: FAEEA5-1449/2001

 

 

 

PREVENTA -85

continut de deuteriu 85 pmm ( 178mg/l HDO)

Numaraut.: FAEEA5-1450/2001

 

 

Este un fapt cunoscut si aceptat ca apa este unul dintre cele mai importante elemente si o conditie esentiala a vieti noastre , iar apa potabila de calitate buna si cu o compozitei benefica este un factor important in mentinerea sanatatii. Un studiu demarat in anul 1990 in Ungaria vine in complectarea informatiilor noastre despre apa , accentuand rolul fiziologic al unui

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In urma cu 2 ani si jumatate am primit o veste foarte proasta. Bunica mea a fost diagnosticata cu cancer. Culmea a fost ca pana atunci bunica mea nu a fost bolnava nici macar o zi din viata ei. Din pacate, medicii nu i-au mai dat prea mult de trait. Dupa cateva luni am inceput un tratament cu un medicament pe nume Nicolit. Luna trecuta s-au implinit 2 ani de cand bunica mea ia acest medicament si rezultatul tratamentului a fost incredibil. Efectele cancerului au disparut in totalitate si bunica mea se simte foarte bine. Acum speram doar sa nu mai recidiveze. Oricum, pentru cine e interesat de acest tratament o sa pun un articol mai jos. Sper sa va ajute si multa sanatate tuturor.

 

 

 

 

Ideea este complet noua. NICOLIT actioneaza in cu totul alt mod decat celelalte medicamente anticancerigene folosite in prezent. Cu toate ca face parte din categoria chimioterapicelor, el este un citolitic. Asta inseamna ca are capacitatea sa distruga celulele canceroase, spre deosebire de citostatice, care doar le opresc dezvoltarea. Mecanismul este simplu. Una din substantele componente deregleaza metabolismul celulei canceroase, facand-o sa nu mai discearna ce anume ii trebuie din mediul in care traieste, pentru a se dezvolta si inmulti. Astfel, in loc sa absoarba acidul fosforic - element esential dezvoltarii nucleului - celula canceroasa se va hrani cu o alta componenta a NICOLIT-ului, substanta care ii distruge nucleul. Celulele canceroase tinere sunt primele afectate, deoarece - de regula - au un metabolism mult mai dezvoltat, absorbind cu repeziciune substantele care o distrug. Oricat de greu ar fi de crezut, cele mai viguroase celule canceroase sunt primele "victime" ale preparatului nostru.

 

- In ce tipuri de cancer si-a dovedit eficienta?

 

- NICOLIT actioneaza asupra oricarui tip de cancer si si-a dovedit eficienta in peste 80% din cazuri. Tratamentul are rezultate foarte bune in special in cancerele cu localizari superioare (cancer de gat, cancer cerebral), in leucemii, in boala Hodgkin. Am observat o vindecare mai lenta doar in cazul cancerelor osoase. Tratamentul merge mult mai bine in cazul copiilor si al tinerilor. De fapt, el depinde de varsta, de localizare si, bineinteles, de stadiul bolii. Important este ca bolnavul sa aiba inca putere sa lupte cu boala. In primele doua luni de tratament, se imbunatateste starea generala a pacientului: se diminueaza durerile, creste pofta de mancare etc. Dar in acest interval de timp, boala evolueaza. Asta trebuie sa inteleaga pacientii si sa nu renunte la tratament. NICOLIT nu face minuni. Tratamentul trebuie facut foarte corect, conform indicatiilor noastre. Daca bolnavul rezista cele doua luni, va scapa. Primele semne ale actiunii NICOLIT-ului asupra organismului bolnav sunt diminuarea durerilor (pana la renuntarea completa la analgezice sau morfina), imbunatatirea poftei de mancare si disparitia inflamatiei din jurul tumorilor. Este important de precizat ca NICOLIT nu are nici un fel de contraindicatii si nu prezinta toxicitate.

 

- Cum se administreaza?

 

- Foarte simplu. Am lucrat la aceasta formula pentru a veni in sprijinul bolnavilor netransportabili, carora le era practic imposibil sa faca tratamentul cu preparatul injectabil creat de tatal meu si doctorul Ranetescu. Tratamentul cu NICOLIT poate fi facut ambulatoriu si se administreaza oral, de trei ori pe zi, cu 15-20 de minute inainte de mesele principale, timp in care nu se bea nici macar o gura de apa. Este foarte important ca pacientul sa se hraneasca bine.

 

- Se impune un anumit regim alimentar?

 

- Noi dorim ca pacientii sa se hraneasca normal, sa aiba chiar un regim hiperproteic, pentru ca organismul sa fie puternic, dar si pentru a pacali celulele canceroase. Cautand sa absoarba cat mai multe proteine, ele vor asimila si componentele distructive din NICOLIT. Un regim drastic nu este indicat si tocmai de aceea nu recomandam dietele si tratamentele naturiste concomitent cu administrarea NICOLIT-ului. Noi vrem ca organismul bolnav sa produca anticorpi de calitate, care nu pot fi sintetizati decat din proteina animala. De aceea, bolnavii pot consuma, dupa preferinta, carne de vita, carne de pui sau carne slaba de porc. De asemenea, bolnavul trebuie sa se fereasca de raceli, de efort, astfel incat toate resursele fizice sa fie canalizate in lupta impotriva acestei maladii.

 

- Ce parere au medicii alopati despre NICOLIT?

 

- Pro si contra, cum era - de altfel - de asteptat. Sunt medici care au vazut rezultatele NICOLIT-ului la bolnavii aflati sub directa lor observatie si s-au aratat interesati de acest tratament. Dar exista si medici care nu vor sa aplice decat terapia clasica pentru aceasta boala. Dar consider ca aceasta neincredere trebuie spulberata, deoarece NICOLIT este un preparat farmaceutic obtinut din substante chimice ale caror reactii asupra celulelor canceroase au fost dovedite stiintific. Despre eficienta, ce sa mai vorbim...

 

- NICOLIT poate fi administrat in paralel cu tratamentul oncologic clasic?

 

- Bineinteles. Este chiar indicat in tratamentul oncologic, deoarece anuleaza efectele nocive ale chimioterapiei, ajuta la fixarea tumorilor in tratamentele radiologice si impiedica raspandirea celulelor canceroase dupa interventiile chirurgicale.

 

- Cat dureaza tratamentul?

 

- Pentru a fi siguri ca boala a fost definitiv invinsa, recomandam un tratament de doi ani. Este contraindicat sa se intrerupa tratamentul in acest timp, chiar si pentru o zi. Explicatia e simpla: celulele canceroase, "pacalite" pana atunci de substantele componente ale NICOLIT-ului, revin la metabolismul normal si devin imune la tratament. Am constatat acest fapt la cativa pacienti care au intrerupt tratamentul dupa un an, crezandu-se vindecati. Tomografia si examenul de laborator certificau acest lucru. Totusi, dupa sapte ani boala a recidivat, iar tratamentul cu NICOLIT nu a mai dat rezultate.

Editat de Dingo25

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iata ce am gasit despre acest medicament ca si informatii:

"Preparatul Nicolit este un produs medicamentos cu propietati citolitice. Fata de un citostatic obisnuit are capacitatea de a distruge celulele bolnave. Astfel, la nivelul celulei se observa ca in timp ce nucleul celulei bolnave in contact cu citostatic obisnuit isi micsoreaza (pentru o perioada) dimensiunea, in contact cu Nicolit-ul nucleul se distruge"

 

 

 

Intrebarea mea:

De unde stie acest medicament care este celula bolnava?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×