Sari la conținut
Forum Roportal
buratinox

Terapie neconventionala in tratarea cancerului - metastazelor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

bine v-am gasit!

 

sotul meu are cancer rinofaringian ,stadiul III. a facut 6 serii de cito(trebuiau 7, dar una n-a reusit, i-a fost prea rau), si 35 de raze cu cobalt.

 

are doua saptamani de cand a terminat terapia si inca se simte rau, DAR in paralel a baut suc de legume(o ceasca-curata ficatul de toxine) (sfecla rosie, morcov, mar, ridiche neagra, telina), nu foarte mult, si n-a reusit zilnic, pentru ca a fost ars de radio in zona gatului si inghitea foarte greu,ceai de napraznic( doua cani/zi), Reishi(2/zi),Imunostim(3/zi),ginseng siberian(1/zi)miere si vitamina C,laptisor de matca(1 fiola/zi) si intentionez sa-i dau si aminoacizi.

 

despre suc+ceaiul de napraznic +imunostim-vreau sa ma spun ca mi-a recomandat o d-na doctor din bucuresti, al carei sot a fost diagnosticat cu cancer stadiul IV, si care si-a schimbat radical alimentatia, nu mai consuma carne , decat peste, salate, sucuri naturale si ceai . am vorbit personal cu amandoi la telefon. se simte excelent.

 

cu greu am reusit sa procur din state vitamina B17, urmeaza sa o primesc. se fac 2 fiole/zi , 21 de zile, urmandu-se 6 luni cu pastile 2/zi.

 

carcinomul celular este foarte agresiv, dezolta repede tumori, si incerc cu ajutorul lui Dumnezeu sa le tinem in frau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna NikkyTm

 

As vrea sa iti propun participarea la un proiect. daca te intereseaza te rog sa-mi dai un e-mail la simona.donosa@paprika.ro

 

Ms

 

 

bine v-am gasit!

 

sotul meu are cancer rinofaringian ,stadiul III. a facut 6 serii de cito(trebuiau 7, dar una n-a reusit, i-a fost prea rau), si 35 de raze cu cobalt.

 

are doua saptamani de cand a terminat terapia si inca se simte rau, DAR in paralel a baut suc de legume(o ceasca-curata ficatul de toxine) (sfecla rosie, morcov, mar, ridiche neagra, telina), nu foarte mult, si n-a reusit zilnic, pentru ca a fost ars de radio in zona gatului si inghitea foarte greu,ceai de napraznic( doua cani/zi), Reishi(2/zi),Imunostim(3/zi),ginseng siberian(1/zi)miere si vitamina C,laptisor de matca(1 fiola/zi) si intentionez sa-i dau si aminoacizi.

 

despre suc+ceaiul de napraznic +imunostim-vreau sa ma spun ca mi-a recomandat o d-na doctor din bucuresti, al carei sot a fost diagnosticat cu cancer stadiul IV, si care si-a schimbat radical alimentatia, nu mai consuma carne , decat peste, salate, sucuri naturale si ceai . am vorbit personal cu amandoi la telefon. se simte excelent.

 

cu greu am reusit sa procur din state vitamina B17, urmeaza sa o primesc. se fac 2 fiole/zi , 21 de zile, urmandu-se 6 luni cu pastile 2/zi.

 

carcinomul celular este foarte agresiv, dezolta repede tumori, si incerc cu ajutorul lui Dumnezeu sa le tinem in frau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna scumpii mei...din pacate am nevoie de voi...mami a fost diagnosticata cu recidiva cu tumori agresive pelviene(destul de mici,mm),asta dupa ce acum un an jumate a fost operata de cancer col uterin stadiul 3b..rezultatul dupa operatie fiind unul extrem de bun.In perioada asta a tinut regim sever,a luat tot felul de minunatii naturiste dar din pacate......de 2 luni se simte extrem de rau(slabeste,dureri,depresie,nervi,crize).Dupa mai multe investigatii am ajuns cu ea la Elias in Bucuresti la medic Cornelia Nitipir care mi s-a parut cam drastica si rapida in punerea diagnosticului de recidiva grava,adica mi-a spus mie personal sa fiu constienta ca mami nu se poate vindeca si ca este destul de grav sa fiu "pregatita".PENTRU CE SA FIU PREGATITA????DZEULE m-am cutremurat,chiar asa moare un om fara sa-i faci o analiza nimic???Nu stiu va intreb si eu pe voi,eu sunt disperata de viata,sufar,plang,slabesc,dar lupt,alerg,ma zbat fac orice pentru mami,o ador nu-mi pot imagina sa o pierdem atat de devreme,toata lumea se minuneaza ca arata bine si a fost sanatoasa toata viata ei(are 51 de ani dar mai mult de 40 nu-i dai)...in 7 luni am nunta dupa o relatie de 11 ani si ma ingrozeste gandul ca nu o voi avea alaturi.FAC ORICE SA-I SALVEZ VIATA...ORICE !!!!De aseara citesc intr-una parerile voastre,necazurile,sfaturile...AM PLANS,AM SPERANTA,AM ZAMBIT...simt de toate...si m-ati convins sa incerc cu formula as.

Doamne cat de greu este sa treci prin toata nebunia asta...................................... :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu iau DCA de 5 saptamani si rezultatele sunt promitatoare. Nu am facut din pacate, analize inainte de inceperea tratamentului fiindca nu vreau sa demonstrez nimanui nimic, fiindca eram prea disperata de situatia mea si nici nu am crezut prea mult in el. Am facut dupa 4 saptamani biochimia sangelui si in afara de VSH care a iesit 60 mm/1 h totul a fost in limite normale iar la markerii tumorali doar CA 15-3 a fost 33,3 cand trebuia sa fie max 25. Le voi repeta peste inca 5 saptamani cand voi termina tratamentul desi pentru mine aceste analize sunt relative. Am vazut atatea oameni ale caror analize erau excelente si ei erau cu un picior in groapa, ca nu mai am deloc incredere in ele.

Dupa parerea mea nu exista tratament care sa vindece pe toata lumea nici macar pt bolile usoare, ce sa mai vorbim de cancer.

cezara2000,cum merge cu acel tratament pe care il urmai ,despre DCA,ma intereseaza pentru tatal meu ce a fost diagnosticat cu cancer pulmonar cu metastaza galnglionara supraclaviculara stanga,ce sfat imi dai pot avea incredere in acest tratament?vad multi care vand asa ceva la noi in tara.multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rezultatele promitatoare ale tratamentului la mine, din nefericire, n-au fost de durata.

Se poate incerca fiindca nu este costisitor si nici efecte adverse n-am observat fiindca fiecare om este cu sansa lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Rezultatele promitatoare ale tratamentului la mine, din nefericire, n-au fost de durata.

Se poate incerca fiindca nu este costisitor si nici efecte adverse n-am observat fiindca fiecare om este cu sansa lui.

cezara daca nu te superi as vrea mai multe detalii despre cum ai folosit DCA-ul , schema de tratament,gramaje,de unde il procurai...nu stiu cum sa luam legatura,pe yahoo am id bruce_vanu .multumesc frumos

 

Diferiti germeni de cereale pot ajuta in combaterea cancerului

samsara despre ce germeni este vorba?ai cunoscut pe cineva care a avut rezultate bune?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am gasit!

 

va doresc LA MULTI ANI! cu sanatate dvs. si tuturor celor dragi, multa putere si rabdare .

 

pe site-ul d-lui Valeriu Popa , era undeva mentionat 50 de samburi de dovleac, neprajiti si nesarati / zilnic, la un adult.

 

plus ca, samburii de nuca sunt foarte benefici. cam 15/zi.

 

SimoBobo, imi pare f. rau pentru starea mamei tale. desi am trecut de doua ori prin ceea ce trecut tu, nu pot spune ca m-am impacat cu gandul.

 

trebuie sa iti revii , fizic si mental, si sa iei taurul de coarne. sa faci tot ce-ti sta in putinta de o ajuti. asa cum ea a facut totul pentru tine, fa si tu totul pentru ea. dragostea ta va fi ca un balsam pentru boala ei.

 

ceea ce nu stii sa faci, documenteaza-te. fiecare tip de cancer este intr-un anumit fel si fiecare persoana il particularizeza.

 

poti incepe sa o ajuti :

-imunostimulator( din cauza inunitatii scazute s-a imbolnavit)

-hepatoprotector (ficatul este unul din organele care da metastaza)

-plumonar ( fereste-o de raceli, virosi, microbi)-laptele de capra este f. bun si protejeaza plamanul

-alimentatie organica

-miscare(nu efort, dar macar plimbari), are nevoie de oxigenare

-vitamina C( macar 1000 mg/zi)

-somn

-fara stres ( nu plange in fata ei!!!)

 

nu mai stiu, acum pe moment. o sa revin. trebuie sa impiedici inmultirea celulelor.

 

va doresc multa sanatate!!!

 

a!

 

primul lucru : trebuie eliminati factorii care au dus la imbolnavire. asta in functie de tip.

 

ex: carcinomul ( mediu toxic, fumatul, virusul Epstein Barr, stresul, alimentatia, etc)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bine v-am gasit!

 

va doresc LA MULTI ANI! cu sanatate dvs. si tuturor celor dragi, multa putere si rabdare .

 

pe site-ul d-lui Valeriu Popa , era undeva mentionat 50 de samburi de dovleac, neprajiti si nesarati / zilnic, la un adult.

 

plus ca, samburii de nuca sunt foarte benefici. cam 15/zi.

 

SimoBobo, imi pare f. rau pentru starea mamei tale. desi am trecut de doua ori prin ceea ce trecut tu, nu pot spune ca m-am impacat cu gandul.

 

trebuie sa iti revii , fizic si mental, si sa iei taurul de coarne. sa faci tot ce-ti sta in putinta de o ajuti. asa cum ea a facut totul pentru tine, fa si tu totul pentru ea. dragostea ta va fi ca un balsam pentru boala ei.

 

ceea ce nu stii sa faci, documenteaza-te. fiecare tip de cancer este intr-un anumit fel si fiecare persoana il particularizeza.

 

poti incepe sa o ajuti :

-imunostimulator( din cauza inunitatii scazute s-a imbolnavit)

-hepatoprotector (ficatul este unul din organele care da metastaza)

-plumonar ( fereste-o de raceli, virosi, microbi)-laptele de capra este f. bun si protejeaza plamanul

-alimentatie organica

-miscare(nu efort, dar macar plimbari), are nevoie de oxigenare

-vitamina C( macar 1000 mg/zi)

-somn

-fara stres ( nu plange in fata ei!!!)

 

nu mai stiu, acum pe moment. o sa revin. trebuie sa impiedici inmultirea celulelor.

 

va doresc multa sanatate!!!

 

a!

 

primul lucru : trebuie eliminati factorii care au dus la imbolnavire. asta in functie de tip.

 

ex: carcinomul ( mediu toxic, fumatul, virusul Epstein Barr, stresul, alimentatia, etc)

cum a mers cu B17? sunt tare curioasa de acest tratament, am auzit numai lucruri bune.

Sanatate va urez!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara.

 

Deocamdata e bine, am facut markerii tumorali la 3 luni si-au iesit 0,8. Inca nu ma pot hazarda sa spun ca B17 l-a vindecat . Dar nu disper si fac tot ce pot. Baietii nostri au 10, respectiv 5 ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×