Sari la conținut
Forum Roportal
NorthStar

Cum pot sa vorbesc cu cineva din Corea de Nord

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna seara,

Doresc sa stiu anumite siteuri sau modalitati de a incerca sa vorbesc cu oameni din Corea de Nord pentru ca sunt sigur ca printre ei mai sunt care reusesc sa treaca de cenzura si vreau sa incerc sa vorbesc cu ei.

Imi doresc sa incerc sa vorbesc cu cat mai multi sa le deschid ochii si poate chiar reusesc eu din fata pc-ului sa declansez revolutia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Multumesc

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Forget it! Nu ai cum decat daca te cheama Rodman

Nu ai numarul lui ? Ca poate il chema si pe el. :D

 

Pai, modalitati ar fi, ia-ti un bilet de avion. Nu cred ca iti trebuie viza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum?!

Vrei sa facem cheta ca sa iti cumperi bilet ? :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Internet access is available in the Democratic People's Republic of Korea (North Korea), but only permitted with special authorisation and primarily used for government purposes.

http://en.wikipedia.org/wiki/Internet_in_North_Korea

 

Bafta.

 

Nu cred ca nord-coreeanul de rand are computer si acces la internet precum avem noi. Aia nu au nici ce manca dapoi luxul internetului.

Editat de Naeema
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt oameni care trec de cenzura(cu riscurile de rigoare).

 

du-te måh si da-ti cu apa rece pe fata. nu ai idee despre ce vb, lasa nord coreeni si du-te la scoal, nu mai targe chiulu'.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fa-te hacker. Implementeaza troieni in compurile guvernantilor coreeni, troieni care se vor raspandi pe compurile coreenilor de bine. Faci asta parasutandu-te dintr-un avion stealth american. Apoi raspandesti manifeste prin care chemi poporul corean la revolutie. Pentru asta inveti coreana sau angajezi un traducator. Dupa ce ai bagat niste backdoors in compurile coreenilor linistiti, te reintorci in Mania. Apoi iei legatura cu acele compuri coreene, printr-o frecventa satelit dedicata. Te prezinti respectuos in coreana si le spui ca vrei sa-i trezesti din spalarea pe creier. Ai grija ca in coreana "nu am inteles, te rog repeta" este echivalentul lui "sa-ti trag stramosii pe ranga". Daca reusesti sa treci de aceste neintelegeri lingvistice, ai reusit sa fii un Che Guevara de RDS.

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×