Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Nici n-are rost sa mai enumar melodiile care imi plac pentru ca-s prea multe.

Sunt unul din cei aproape 50 000 de norocosi care au fost la concert si pot spune ca m-as mai duce la inca 100 de concerte de-ale lor fara nici o ezitare. :resent:

Melodia mea preferata e mai multe, black celebration, a question of lust :sorry: , somebody, judas, condemnation, little sixteen, oooooooo gramada.

Poate o sa ziceti "detalii...", dar...nu era Little feefteen?? :huh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:P ba da .. :tease: Little 15..

 

Sweet little sixteen e a lui Chuck Berry.... my bad :lol2:

 

Si nu zici nimic de la concert?!!!! ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:blink: ba da .. ;) Little 15..

 

Sweet little sixteen e a lui Chuck Berry.... my bad :>

 

Si nu zici nimic de la concert?!!!! :cry:

 

Pai despre concert cred ca tot s-a vorbit...poate nu pe roportal, dar s-a vorbit.

Mie mi-a parut rau ca n-am prins loc in sectorul A, pe gazon, ca acolo a fost sufletul multimii. Am stat destul de departe, la peluza, unde lumea cel putin la inceput era destul de posaca; parca ma simteam prost ca eram printe putinii care cantau...dar s-au mai dezghetat oamenii in cele din urma.

Spectacolul de lumini, imaginile din fundal, sunetul, vocea lui David, dar si a lui Martin...toate incredibile. Artisti adevarati. Cei din Romania nici la degetul mic de la picior nu le-ar putea ajunge, ti-e si jena sa le spui artisti dupa ce vezi un spectacol ca cel DM. Plus ca erau foarte modesti oamenii pe scena...fara artificii ieftine gen toata lumea striga 'oo-o' sau partea stanga zice 'hei' :ph34r: cum am vazut la unele formatii de'ale noastre. Au salutat, au multumit dupa fiecare meodie, au si periat putin publicul, dar atat.

Ce sa mai...a fost IMPRESIONANT.

 

Trecem peste minusurile organizatorice, datorate in mod cert partii romane. Cozi la toalete...super cozi la tonetele pt bauturi...eu cel putin venisem cu 2 ore mai devreme decat ora stabilita pt incepere ( 8 ), adica eram acolo de la 6. Si m-am asezat la coada imensa la apa/suc. terminasera de cantat sistem...terminasera de canta suie paparude...eu tot la coada. Noroc de testele de sunet facute inainte sa intre DM pe scena, ca astfel am mai castigat vreo jumatate de ora si am putut si eu sa-mi iau o apa la jumate. Doar de ce sa plateasca ei mai multi oameni si sa puna mai multe tonete?...nu mai bine stau aia 50.000 de oameni la coada?...evident ca n-au stat toti... dar astea sunt nimicuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depeche Mode este si va ramane trupa mea de suflet.

Multumesc tata pentru asta.

In alta ordine de idei, ce parere aveti de noul album?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt mare fan Depeche Mode, dar am multe melodii de la ei care imi plac. Canta foarte bine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Formatia britanica Depeche Mode, asteptata sa concerteze vineri la Bucuresti, si-a anulat marti concertul de la Atena, dupa ce solistul David Gahan s-a simtit rau si a fost transportat la un spital din capitala Greciei, au anuntat organizatorii evenimentului, informeaza Reuters.

 

"Ne pare rau ca spectacolul de azi a trebuit sa fie anulat...David Gahan s-a simtit rau in timp ce era in cabina de machiaj", le-a spus organizatorul concertului celor aproximativ 20.000 de persoane care asteptau sa inceapa concertul, informeaza NewsIn.

 

Citand organizatorii concertului, cei de la City 95.5 Radio sustin ca Gahan a fost dus la o clinica privata fiind suspect de gastroenterita. Alte reportaje de stiri au anuntat ca, daca starea sa de sanatate se imbunatateste, concertul s-ar putea tine miercuri.

 

 

 

Concertul Depeche Mode la Bucuresti, programat sambata, de la ora 20.00, in parcul Izvor, este pus sub semnul intrebarii de starea de sanatate a solistului vocal David Gahan, au declarat pentru NewsIn organizatorii evenimentului.

 

"Am fost informati ca a fost anulat concertul de marti de la Atena, deoarece Gahan nu s-a simtit bine. Stiam, la randul nostru, ca are probleme de sanatate. Deocamdata, insa, managementul trupei nu a precizat nimic in privinta concertului din Bucuresti. Nu stim nimic mai mult", au spus cei de la Emagic.

 

Reprezentantii firmei organizatoare nu au facut insa nicio precizare referitoare la consecintele unei eventuale anulari a concertului, in conditiile in care o parte a fanilor care si-au luat bilet vor veni din afara Capitalei si chiar a Romaniei.

 

 

 

sursa - 9am

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×