Sari la conținut
Forum Roportal
lynxul_negru

Cu bicicleta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da, Lynx. Asa cum ai vazut, de cand am intalnit-o pe Strava, traiul meu este imbunatatit. Pfff ! :P :))))

 

 

Traseul a fost off-road, o buclă de 60 km prin munţi, cu diferenţă de nivel totală de 1650 m.

 

Tura a arătat cam aşa: Jina - Vf. Căptanu Mic (1153 m) - Vf. Căptanu Mare (1229 m) - Vf. Guga Mare (1388 m) - Vf. Guga Mică (1380 m) - Coasta Porumbeilor - Sub Duşi - pe cursul Dobrei - pe cursul pârâului Bucuriciu - Vf. Picioarele Cailor (1571 m) - Vf. Păltineiu (1589 m) - peste Tăul Bistra - Vf. Bătrâna (1366 m) - Măgura Jinarilor - coborâre prin Steghii - Valea Urzicii - Dobra, iar de aici ultima porţiune a fost urcarea pe şosea Dobra (535 m) - Jina (1006 m).

 

Iti dai seama cat de frumos apare traseul si pe strava ! .. si ce bucurie sa-l inspectezi pe sectoare. :biggrin:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Initial, am zis ca sunt secvente de la > World Naked Bike Ride < din Londra. smile.png ... pentru detalii, vezi ziarul independent.co.uk.

Editat de Erotics

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lynx, salut ! biggrin.png Azi am iesit pentru poze si pentru retinerea celor 9999 km (vezi poze mai jos), primii mei inregistrati pe o perioada de 17 luni, astfel :

2399 in primele 10 luni - cu bicicleta de munte

7600 in urmatoarele 7 luni - pe cursiera

 

(intre timp am mai parcurs 120, avand in prezent 7720. Asa ca voi incheia cu siguranta anul acesta cu cel putin 8000 km numai pe cursiera)

 

 

fw5vl2z9.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*

 

Acesta este Cannondale Lefty full suspension cu care am avut ocazia sa cobor doar pe un drum destul de pietruit, deocamdata.

 

l6haymuf.jpg

 

*

 

In pozele de mai jos, sunt alaturi de un rutier (sportiv amator) care va incheia anul acesta cu 15.000 km. (numai pe cursiera)

 

Mai ies cu un sportiv de performanta care va incheia anul acesta cu 10.000 km (mixt mtb+cursiera), in conditiile in care multe weekend-uri a fost la concursuri.

Eu, pesemne, voi incheia cu 9000 km (mixt). In timp ce coechipierul meu, incheie cu 4600 pe cursiera (iar mixt cu vreo 5000).

 

 

 

 

 

 

 

Situatia de azi :

Pentru poze... iesisem doar eu cu prietenul fotograf amator. Dupa sesiunea de poze, aveam sa plec intr-o tura pana in 100 km cu cei doi mentionati mai sus.

Pana atunci,

il sun pe R care-mi spune ca inca nu a plecat de acasa, dar M este in Trivale. Il sun pe M si ne intalnim, ocazie cu care ne prindem in cateva poze.

Intre timp, S ... rutier amator caruia ii trimisesem de dimineata mesaj telefonic sa-l intreb daca vine in tura ... apare in peisaj intamplator. Dar nu l-am prins in poze ca plecase sa-si ia apa... si a durat.

 

Am montat kilometrajul, am plecat in tura, si surpriza, nu a trecut la 0... a trecut la 10000 km biggrin2.gif ... Am o poza la S, pe care o voi lua zilele urmatoare.

Kilometrajul are prevazute 5 cifre: a 5-a cifra afisa sutele de metri, iar acum la trecerea la 10000 afiseaza kilometri.

Partyyyyyy ! biggrin.png

Editat de Initial
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lynx, salut ! biggrin.png Azi am iesit pentru poze si pentru retinerea celor 9999 km (vezi poze mai jos)

 

Vazut thumbsup.gif

 

Acesta este Cannondale Lefty full suspension

 

 

Cand ma pregateam sa salivez am descoperit ca poza e prea mica. Vrea sa vaza si ochiu meu.

 

Am montat kilometrajul, am plecat in tura, si surpriza, nu a trecut la 0... a trecut la 10000 km biggrin2.gif ...

 

Foarte misto! ... Deci urmatoarea poza cu kilometrajul la 99.999 kilometri! biker.gif

Editat de lynxul_negru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poza este mai mare de 2 MB. Ne gasim intr-o seara pe fb.

 

Voi schimba kilometrajul de-a lungul celor, cel putin, 8 ani. Poza va cuprinde atunci 2 sau 3 kilometraje. :lol: care sa insumeze 99.999.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×