Sari la conținut
Forum Roportal
lynxul_negru

Cu bicicleta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu ascult ACDC, Metallica, Rammstein, Muse, Parazitii insa numai atunci cand merg pe coclauri - pe sosea nu-mi permit, ca nu mai aud masinile cand se apropie.

 

Am observat ca la bicicleala nu merg blues, balade, chillwave, ambient, breakbeat sau asa numita art electronic music.

 

In schimb merge tot ce are ritm rapid: hard rock, metal, numetal, trash, grunge, punk, postpunk, rockabilly, psichobilly, merge si ceva synthpop, industrial sau cybergrind. Probabil ar mai merge si ceva trance, techno, rave si ceva genuri de hardcore, dar nu prea ascult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fara sa-mi fi planificat, anul acesta am parcurs Cîmpulung-Bran-retur de 4 ori, iar o data ajunsesem doar pana la Fundata (cu plecare din Pitesti), de unde ne-am intors. Era ora tarzie pentru a mai cobori in Bran.

 

Aici, am fost cel mai numeros grup, de la inceputul anului pe ruta mentionata. 6 biciclisti de sosea. (22 martie)

 

 

otwonm3d.jpg

 

 

Ce muzica ascultati atunci cand mergeti pe bicicleta?

 

Pe traseul Cîmpulung - Bran si retur, traseu de 110 km si 3000 m elevatie cumulata, as asculta Ephemeral, cantata de trupa Pelican.

Dar cum n-am dispozitive de redare a muzicii, ramane sa o ascult din întipărire.

Editat de Actual
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stai sa afli.

Elevatii, pe aceeasi inregistrare a mea, in metri : 1974 GarminConnect ; 2412 RideWithGPS ; 3036 Strava

Altitudini : Cimpulung - 598 m (dar mi-a inregistrat de la iesirea din oras 637 m); Fundata (la sosea) - 1264 m ; Bran - 764 m
Mai jos este graficul rutei. Doar prima tura am inregistrat-o. Am inscris valorile celor mai relevante altitudini pozitive si negative. Insumarea rezultatelor date de diferentele de nivel dintre acestea este aprox. 2000 m.
Valorile altitudinilor de mai jos sunt foarte apropiate si de cele indicate pe pagina mapdevelopers.
e3twdmfv.jpg
Pe strava, intre 2950 si 3200 m, mai sunt 9 inregistrari cu diverse dispozitive si aplicatii gps. Eu am eTrex 10.
Apoi, doar un Edge 500 reda in jur de 2200 m, un Forerunner 910 si o aplicatie iPhone in jur de 2100 m.
Editat de Actual

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma pregatesc sa ies la o tura offroad pe Muntele Magura.

 

Am verificat placutele si discurile de frana, am controlat presiunea din amortizoarele fata si spate, mai am sa ung lantul si sa verific presiunea in pneuri si sunt gata!

 

Frantuzoaica mea n-a mai vazut muntele si iarba de mai bine de o luna.

 

 

post-258740-0-06839400-1398588099_thumb.jpg

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×