Sari la conținut
Forum Roportal
Redondo

Locuri de munca si bani

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

... din care 2-3 ore diferite pauze prelungite de masa :crazy: ca si asa nu le pasa de prea multa politica mondiala!!!

 

Plus alte 1-2 ore pentru a se obisnui cu ideea deprimanta ca, s-a terminat pauza si incepe munca.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Plus alte 1-2 ore pentru a se obisnui cu ideea deprimanta ca, s-a terminat pauza si incepe munca.

 

Bon, mais le boulot c'est fatiguant quand même ... :crazy:

 

Bine, dar munca este obositoare ... ca atare!!!

Editat de The Unknown
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand m-am nascut, curent electric inca nu era nici in satele din Maramures. Tot ce mancam cultivam cu exceptia de piper negru care si atunci a venit din India in piculete subtiri, orez, ulei de floarea soarelui si zahar din sudul romaniei, portocala Jaffa din Izrael de Craciun exclusiv si o lamiie, iar ciocolata n-am vazut decat in vitrina, si l-am gustat cand eram deja destul de mare 12-13 ani. Am incalzit casa si am gatit cu lemne si rumegus, am carat apa cu galeata, am facut paine in casa saptamanal, am spalat cu mana totul si am limpezit in parau hainele si iarna. Sclavie n-am numit viata de toate zilele.

sclavie este atunci cand lucrezi in sistem,pentru sistem si alimentezi sistemul cu banii castigati tot din sistem...pentru a putea trai...mancare,chirie si poate poate mai raman ceva bani sa pui deoparte in cel mai fericit caz...asta e sclavia la care se refera toti... :stars:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sclavie este atunci cand ... :stars:

 

Oooooops!!! oare tu in ce sistem lucrezi sau esti minor inca?

 

Poate altii doar se refera si nu lucreaza :yahoo: noi insa sintem in sistem si economisim :crazy: eu si familia mea.

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asta e sclavia la care se refera toti... :stars:

 

:good: Bineinteles! Una este sa muncesti pentru tine si alta pentru un stapan care iti da din propria ta munca, atat cat considera el de cuviinta.

 

Manipularea sistemului consta in a-i face pe sclavi sa se considere liberi si sa nu constientizeze ca toate bogatiile stapanilor sunt stranse din munca lor.

Editat de Black velvet
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:good: Bineinteles! ... alta pentru un stapan care iti da din propria ta munca, atat cat considera el de cuviinta.

 

 

Atit o sa-ti dea stapanul la cat v-ati inteles de la inceput, ca salariul este negociabil.

Talentul sclavului depinde daca are aptitudini de negociat??? si cu cat se vinde!!!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Talentul sclavului depinde daca are aptitudini de negociat??? si cu cat se vinde!!!

 

Daca are aptitudini si curaj, nu se mai vinde, incearca sa se descurce singur si sa ajunga la randul sau stapan. Problema multora este ca au si aptitudini si inteligenta, dar n-au curaj si astfel se complac doar in a se vinde cu pret mai mare. E bine si asa, totul depinde insa de cat de multa libertate vrea fiecare si de cat de mult e dispus sa riste pentru a o avea.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca are aptitudini si curaj, incearca sa se descurce singur sa ajunga stapan.

 

Cateodata se poate iar de multe ori e imposibil sau este mult mai rentabil ca al stapanului

cap sa doara. Poate stie meserie dar nu si partea administrativa si de acolo urmeaza free fall in faliment ... curajos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oooooops!!! oare tu in ce sistem lucrezi sau esti minor inca?

 

Poate altii doar se refera si nu lucreaza :yahoo: noi insa sintem in sistem si economisim :crazy: eu si familia mea.

deci tot un sclav esti....si mai esti si mandru ca esti sclav :jester:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca are aptitudini si curaj, nu se mai vinde, incearca sa se descurce singur si sa ajunga la randul sau stapan.

Eu vreau sa ciocnesc particule. Ce fac ? Imi construiesc in curte propriul LHC sau ma duc la CERN ? Nu-i vorba de vanzare, e vorba de a lucra in structuri in care poti face lucruri pe care singur evident ca n-ai avea cum sa le faci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×