Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Voi nu stiti deloc sa fiti paranoici, va invat eu. De fapt, tipa se da la prietenul tau ca sa se razbune pe tine ca ai fost prietena cu femeia care i-a stricat casnicia. Asta e paranoia, nu ce ziceti voi acolo.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

El e convins ca nu pot renunta la el. Stiu ca si-a dat seama de asta pentru ca stie cum il iubesc si vreau sa cred ce imi spune, sincer.

Daca eram un pic mai proasta eram fericita.

El nu stie cum e sa fie in pielea mea acum. Crede ca e usor. Crede ca tot ce simt eu fata de amica lui dispare doar daca o ignor, pentru ca, asa cum spunea el, nu fac altceva decat sa ma gandesc la ce nu exista si deci sa sufar degeaba.

Si eu am amici barbati, baieti, dar asta nu inseamna ca am ceva cu ei. Nu vreau sa par ca si cum i-as lua cumva apararea si cu siguranta nu vreau sa ma mint singura, asta e ultimul lucru pe care il caut. Stiu ca unele relatii sunt destinate esecului, dar daca ne-am suportat 4 ani de zile, daca am ajuns sa ne facem planuri de casatorie si sa ne alegem numele copiilor, cred k se poate mai bine de atat si cred ca exista o cale de iesire din orice impas al relatiei,dar nu stiu usa deasupra careia sa scrie "exit". inca caut si deocamdata nu vad alte persoane care sa ma ajute decat voi, cei care sunteti intr-o oarecare masura interesati de povestea mea si "dornici" sa imi oferiti sfaturi, sa impartasiti experiente, daca e cazul

Editat de Andra08

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stai putin. I-ai scris ei mesaje pe facebook in defensiva?

Mare greseala si, riscand sa par rautacioasa, iubitul tau are ceva cu femeia aia, iar semnalele sunt multe.

Si in ceea ce priveste comportamentul lui, sunt multi barbati destepti care raman la fel de atrasi de partenerele lor tocmai pentru ca acestea sa nu isi simta teritoriul amenintat.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu face copii cu nenea asta, decat daca esti pregatita sa treci cu vederea sau daca o sa te detasezi, da' atunci cand te detasezi nu o sa mai simti la fel si e posibil sa vrei tu sa pleci....aaanyways, nu face copii cu el, nu va potriviti.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ehheee...crezi ca nu m-am gandit si la Ernest?:))

 

Bine ca te-ai prins ca e gluma. :lol2:

 

An'way, eu nu vad ok o relatie in care tu esti macinata de ganduri, si el e nepasator si isi vede inainte de 'ale lui'.

Dar vina e a ta, sa stii. Nu cu oricine si-ar permite sa faca asta.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Abia astept concediul. De fiecare data cand suntem plecati din oras ma simt mai usoara, mai fara ganduri "ucigase", sa le zic asa.

Inca nu vreau copii. Consider ca un copil iti doresti sa il faci cu persoana cu care vrei si esti sigur ca o sa iti petreci toata viata.

Si da, stiu ca am facut cea mai mare greseala cand i-am scris ei pe facebook, mai ales ca mi-am cerut scuze. Proasta, proasta, pana la Dumnezeu mai sunt si eu cateodata. Nu pot sa dau timpul inapoi oricat as vrea, probabil as face multe lucruri diferit, dar la momentul respectiv mi s-a parut o idee buna.

 

O sa mai las sa mai treaca o perioada. Nu mai am nimic de pierdut din relatia asta asa ca tot ce imi ramane e sa incerc. Ma repet, nu stiu sigur ca ma inseala, defapt nu stiu daca o face, dar e mai bine sa te gandesti la ce e mai rau si apoi sa fii fericit, decat sa fi fericit si cu capul in nori si apoi sa fi dezamagit. Aata cred eu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place de tine ca nu iei in calcul o despartire.....inca.

In acelasi timp spui ca un copil il vrei cu persoana cu care esti sigura ca o sa ramai toata viata...uhm, well, nu exista siguranta asta si oricum, inainte sa il parasesti tu, o sa o faca el mai degraba.

Da' stii cand o sa o faca? Atunci cand o sa te trezesti, cand o sa-i strici confortul pe care il are acum, o sa-l enerveze maxim faptul ca nu mai esti oaie, daca o sa fie cazul.

Tin sa precizez iar ca scenariile astea sunt pura fictiune si eu sunt paranoic.

 

 

 

Bazinga!

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e optimism, e slabiciune. Ai prefera sa te paraseasca el, pentru ca tu nu poti sa faci pasul asta. N-o sa-l poti parasi nici daca o sa ai certitudinea ca te insala. Pam-pam!

Editat de Amarena
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Paranoia e al doilea nume pt mine :))

Sunt o optimista, nu renunt decat in ultimul moment si sincer, as prefera sa ma paraseasca el pt ca asta m-ar determina sa ma resemnez. Cat stiu ca e aici, ca a decis sa ramana langa mine, cred ca merita sa mai incerc si sa incercarea moarte n-are. Ma repet, ce mai am de pierdut?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×