Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ba da, atunci da, pt ca nu as putea suporta asta. Nu as mai putea sa stau nici fizic langa el. Urasc oamenii care inseala, imi provoaca greata. Spre ex, de fiecare data cand vad la tv ceva de gen, schimb programul. Poate ca mai sunt si altii ca mine, dar eu asta simt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand femeile recurg la gesturi disperate pentru a pune mana pe un barbat aflat intr-o relatie ( de genul sunt insarcinata, ma sinucid, am cancer si mor in 6 luni, etc), o fac pentru ca sunt convinse ca altfel nu au sanse. Asta inseamna ca din afara, ele va vedeau ca pe o pereche de nedespartit. Ceea ce inseamna ca el a fost ( nu stiu daca mai este) foarte atasat de tine. Asta ca lectie de viitor, sa stii asta. Tu ai pierdut teren cu primele doua eventuale "inamice", care de fapt nu erau inamice, eu radeam de ma prapadeam daca eram in locul tau, nu stateam sa ascult ce vorbeste el in baie sau sa stau cu maica-sa la telefon sa facem scenarii.

 

Chiar nici nu cred ca mai conteaza daca el si colega lui sunt mai mult decat prieteni. Ori ca sunt prieteni, ori ca el s-a enervat si a zis " stai asa, ca iti dau eu motive sa fii geloasa", cert e ca el nu mai tine la tine la fel de mult ca la inceput. Ghici din vina cui?

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand femeile recurg la gesturi disperate pentru a pune mana pe un barbat aflat intr-o relatie ( de genul sunt insarcinata, ma sinucid, am cancer si mor in 6 luni, etc), o fac pentru ca sunt convinse ca altfel nu au sanse.

Pai ei cica nu erau impreuna atunci...sau nu de mult timp, tanti aia era doar disperata, nu cred ca il vroia inapoi neaparat...era mai mult pe sistemul: o fac pe aia sa te lase, nenorocitule, huo!

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt constienta ca am gresit, si nuu sunt mandra de mine, dar intotdeauna am incercat sa comunicam. E adevarat ca eram de nedespartit, faceam totul impreuna. Fosta insarcinata planuia de ceva vreme totul. S-a nimerit sa fiu eu norocoasa, atata tot pentru ca atunci cand a ramas insarcinata nu eram impreuna, nici macar nu ne cunosteam. De aceea eu continui sa cred ca inca ma iubeste, dat faptul ca a ramas aici, ca inca isi doreste sa aiba o relatie cu mine, asta nu deduc eu si imi spune el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba da, atunci da, pt ca nu as putea suporta asta. Nu as mai putea sa stau nici fizic langa el. Urasc oamenii care inseala, imi provoaca greata.

Sa ai in permanenta Emetiral la tine...just in case.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

era mai mult pe sistemul: o fac pe aia sa te lase, nenorocitule, huo!

 

 

 

n-a reusit si de atunci au trecut 4 ani :D

 

Cert e ca nu vreau sa ne despartim, dar nu stiu cum sa imi inhib gandurile si sa o ognor, sa uit ca exista si cand aud de ea sa fie ca si cand as auzi ca (si sa fac o gluma) Bianca Dragusanu si-a marit de 2 ori buzele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot vrei sa tragi cu dintii de o relatie imposibila macar nu iti mai manifesta gelozia. E cel mai daunator gest intr-o relatie. E normal sa fii gelos daca iubesti, dar nu e normal sa te manifesti. Singurul lucru corect in ceea ce priveste manifestarea geloziei este sa-l parasesti, altfel nu are nicio logica sa te manifesti in sensul asta pentru ca dauneaza, iar tu vrei sa mai tragi de relatie, ceea ce inseamna ca trebuie sa faci lucruri care nu dauneaza. Asa cum faptul ca simti ca il pierzi te face sa-l iubesti si mai mult, asa si gelozia ta poate sa il faca pe el sa isi doreasca sa te insele si mai mult. Poate fi ca un gest de razbunare inconstient pe comportamentul tau obsesiv si, chiar daca nu e, tot nu e justificata manifestarea geloziei tale. Singurul gest justificat al geloziei este sa-l parasesti, restul e prosteala din povestile adolescentilor indragostiti.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cat mi-as mai dori sa fiu adolescenta.

Uneori chiar cred ca gandesc asa cum ar gandi un copil, un adolescent. Ai gasit problema, nu stiu sa ma abtin sa nu ii spun ce gandesc, nu stiu sa ii ascund sentimentele mele. Adta e defectul meu, spun lucrurilor pe nume. Nu imi place sa amagesc pe nimeni in a crede ceva ce nu sunt. Credeam ca functioneaza "asa sunt eu si cine ma vrea ma place asa", dar nu e tocmai cum imi imaginam, copil fiind. Am multe de invatat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×