Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ma numesc katy si ani 11 ani .am stronga mare oare sami pun aparta dentar fix sau mobil?

 

p.s doar pentru strong in rest numi treb .plz raspunsuri pana luni

 

multumesc!

Editat de KaTy2001

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ma numesc katy si ani 11 ani .am stronga mare oare sami pun aparta dentar fix sau mobil?

 

p.s doar pentru strong in rest numi treb .plz raspunsuri pana luni

 

multumesc!

 

Buna katy de 11 ani. Cred ca te referi la strunga(reata). Medicul ortodont va decide ce fel de aparat va fi nevoie sa iti pui. Si eu am avut "probleme" cu strungareata si am aparat fix. mi s-a zis ca este cu mult mai eficient decat cel mobil, si asta cred si eu. Multa bafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna katy de 11 ani. Cred ca te referi la strunga(reata). Medicul ortodont va decide ce fel de aparat va fi nevoie sa iti pui. Si eu am avut "probleme" cu strungareata si am aparat fix. mi s-a zis ca este cu mult mai eficient decat cel mobil, si asta cred si eu. Multa bafta!

multtumesc mult dar tu cati bani ai dat pe el?si doare rau?

Editat de KaTy2001

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care se gandesc la un tratament ortodontic eu recomand cu caldura Invisalign. Il port de 6 saptamani si sunt foarte multumita de el. Aparatul dentar este transparent si foarte usor de purtat, il dau jos de fiecare data cand mananc, ma spal pe dinti sau beau cafea/ceai negru (pentru a nu se colora). Tratamentul meu va dura un an asa ca trebuie sa am un pic rabdare pentru the hollywood smile :) Si ca sa va faceti o idee asupra aparatului, this is it: Invisalign Sper sa fie de folos informatia pentru cei interesati/ indecisi. Eu de 2 ani ma tot gandeam sa incep un tratament ortodontic dar nu vroiam aparat traditional cu sarme si brackets pentru ca mai am sedinte foto, cate o filmare si ar fi fost complicat sa am un aparat vizibil. Voi reveni cu poze before and after cand termin tratamentul :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine doreste o consultatie ortodontica gratuita? :) Echipa Dr. Widu ofera o prima consultatie de ortodontie gratuita celor trimisi de mine la clinica, vineri si sambata - 26 si 27 aprilie! Clinica se numeste AvantAge (https://www.facebook.com/pages/AvantAge/207251312643856?fref=ts) si este in Bucuresti (www.avant-age.ro ). In plus, puteti beneficia de 10% reducere la orice tratament stomatologic in luna mai !

Daca sunteti interesati, programati-va la numarul: 07 3553 3553. Nu uitati sa mentionati ca sunati din partea mea - Alexis Cosma ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×