Sari la conținut
Forum Roportal
Calin-copil_de_casa

Idei de afaceri cu minim de capital!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Doua sugestii de investitii am eu:

1. investitii pe piata de actiuni, profitand de pe urma cresterii preturilor.

2. investitii imobiliare: adica achizitionarea unui imobil cu un pret si vinderea cu un pret putin mai mare; sau achizitionarea unui imobil in vederea inchirierii.

 

Eu daca as dispune de capitalul acesta (120 000 lei) asta as face. Am niste amici care fac bani grei din asa ceva. Totul este legal, cinstit si profitabil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

2. investitii imobiliare: adica achizitionarea unui imobil cu un pret si vinderea cu un pret putin mai mare; sau achizitionarea unui imobil in vederea inchirierii.

 

Eu daca as dispune de capitalul acesta (120 000 lei) asta as face. Am niste amici care fac bani grei din asa ceva. Totul este legal, cinstit si profitabil.

 

 

Este vorba despre 12 000 ron (2700 eur). Nu cumperi nimic cu banii acestia.

Editat de Al Micu'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Pentru a incepe o afacere in domeniul serviciilor nu ai nevoie de foarte multi bani (agentie imobiliara, firma de consultanta etc) .Ti-as sugera sa ataci un domeniu, respectiv o nisa, in care ai lucrat si te pricepi foarte bine. Esti un tamplar priceput.Iti faci pfa sau srl (poate mai angajezi si un prieten la fel de bun), cumparati scule si incepeti activitatea de promovare. Asta e un exemplu!

 

 

 

Daca vrei totusi o afacere cu produse. Poti folosi banii pe care ii ai pentru a scoate pe piata un produs beta pe care il poti testa . Daca are succes incepi sa alergi dupa finantare(fonduri europene, familie, prieteni, investitori) pentru a scoate din nou produsul pe piata intr-o varianta imbunatatita.

 

 

Incepe o afacere intr-un domeniu in care ai lucrat si ai experienta. Incearca sa indentifici o oportunitate in piata sau o rezolvare a unei probleme arazatoare in piata respectiva.

 

Vezi care este marimea pietei si trendul. Este o piata in crestere? Sunt multe lucruri la care trebuie sa te uiti atent inainte de a te arunca intr-o afacere.

 

 

 

Iti recomand cartea " Antreprenoriat" a lui Marius Ghenea. Poate nu e cel mai bogat om din Romania, dar este foarte bun in afacerile aflate la inceput de drum.

Editat de Fnf2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am propus in mai multe randuri si in tot atatea randuri mai multor useri sa cumparam ""roportal" - toti au spus nu, unul singur a argumentat - sa-i traiasca palaria:) , m

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am propus in mai multe randuri si in tot atatea randuri mai multor useri sa cumparam ""roportal" - toti au spus nu, unul singur a argumentat - sa-i traiasca palaria:) , m

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu ce useri sunt acum., dam faliment la sigur! :crazy:

Nu as vrea sa fac bani de aici laure. Era o idee care sa imi aminteasca...si de tine daca vrei...nu mai conteaza, oricum nu mai sunt interesat :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×