Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

L-ati intrebat pe tatal vostru de ce bea?

 

ai vazut vreo taranca sa intrebe asta? de ce bei dragule? nu fac decat jocuri de putere intre ei

Editat de Amarena
scos citat sters
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ai vazut vreo taranca sa intrebe asta? de ce bei dragule? nu fac decat jocuri de putere intre ei

Pai mie asta nu-mi place, atunci cand nu sunt intrebati: "Bre, ce-ti lipseste in viata, de bei?"

In schimb, se practica foarte des "luatul cu japca". Din cate am citit, cred ca au si incercat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai mie asta nu-mi place, atunci cand nu sunt intrebati: "Bre, ce-ti lipseste in viata, de bei?"

In schimb, se practica foarte des "luatul cu japca". Din cate am citit, cred ca au si incercat.

 

au incercat, mai au sa mearga si la tiganci vrajitoare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce va mai placeeeeee...! In viata reala nu prea aveti ocazia sa va tiganiti asa, este?

Mai puneti si frana din cand in cand. Ca n-as vrea sa o folosesc pe-a mea.

 

Multumesc pentru sugestii, da' scrieti-mi in alta parte, nu aici.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

DA! Foarte corect ! Intrebarea asta mi-o puneam in copilarie: de ce mama, care vede ca tata ne face rau noua copiilor,in aceeasi masura ca si ei, prefera sa.l suporte (protejeze) , in loc sa termine odata. Inca nu am gasit un raspuns valid :)

Iubire sigur nu era.

 

a fi singura cu copiii dupa ea , iesea din zona ei de confort.

probabil cu bataia si scandalul se invatase.

 

ii era frica ca nu se va descurca singura.

 

@ alexandra, trebuie sa-l convingi pe tata cind e treaz ca va face rau si voua copiilor, nu doar mamei.

poate de ea nu-i pasa atit.

poti si tu chema politia cind e scandal si ameninta ca o vei face daca ei nu gasesc o solutie.

Editat de YasmiSL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-a mai schimbat ceva?

 

Iti recomand sa citesti rugaciuni. Fac foarte mult bine si te linistesc si pe tine, si te ajuta sa nu ramai cu traume sau alte pasarele pe viitor.

 

Daca situatia a ramas la fel, atunci cand el e treaz incercati sa petreceti timp impreuna, intr-o activitate, joc etc., timp in care sa ii zici cat de important este el pentru voi, atat ca tata cat si ca om.

 

 

Sunt sanse sa-si revina, dar depinde si de voi toti cum va purtati cu el. Probabil se simte singur.

 

Un dus rece precum chematul politiei sau amenintarile pot agrava lucrurile. Depinde de la caz la caz, dar eu nu recomand in situatia de aici. E prea multa violenta.

 

Astept un semn de viata de la tine, Alexandra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×