Sari la conținut
Forum Roportal
Mircea112

Oare asa mult conteaza partea financiara?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Te inteleg Mircea, si nu consider minciuni cele zise de tine fetelor respective. Tu pur si simplu ai vrut sa te aprecieze pentru felul tau de a fi. Asa am facut si eu ultima oara. Si acum intrebari pentru cei care l-au acuzat de minciuni, intrebari ale caror raspunsuri ma intereseaza si pe mine. Daca nu vrei ca fata sa stie anumite lucruri despre tine, cum poti face sa nu i le zici ? Cum a fost in cazul lui de exemplu. Daca fata il vede cum conduce o masina, iar el nu vrea sa stie ca e al lui, ce poate sa zica ? Minciuna ca e masina de la firma mi se pare cea mai buna. Ai putea sa nu zici nimic si sa eviti mereu raspunsul ?

 

Fir-ati voi de materialiste. Na, am milioane de dolari. Acum veti sari pe mine ? :wardellipse:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vezi, Mircea, daca vrei sa le iei de neveste ce se intampla ? Ia nu mai vrea. Si nu le minti ca n-ai bani, pur si simplu nu discuta subiectul bani si nu le da din ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Poti evita subiectul bani, sau vorba lui alone4ever, nu etalezi averile. Cheltuiesti putin (mai ales la inceput), esti tu insuti, daca te place pentru ce esti bine, iar daca o prinzi cautand dupa cardul de credit, bye-bye!

 

Asa! Si masina, acum... Umbli si tu cu taxiul cateva saptamani, daca tot ai bani destui! Astfel nu minti, dar nici nu te expui. E un test bun pentru pretendenti!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te inteleg Mircea, si nu consider minciuni cele zise de tine fetelor respective. Tu pur si simplu ai vrut sa te aprecieze pentru felul tau de a fi. Asa am facut si eu ultima oara. Si acum intrebari pentru cei care l-au acuzat de minciuni, intrebari ale caror raspunsuri ma intereseaza si pe mine. Daca nu vrei ca fata sa stie anumite lucruri despre tine, cum poti face sa nu i le zici ? Cum a fost in cazul lui de exemplu. Daca fata il vede cum conduce o masina, iar el nu vrea sa stie ca e al lui, ce poate sa zica ? Minciuna ca e masina de la firma mi se pare cea mai buna. Ai putea sa nu zici nimic si sa eviti mereu raspunsul ?

 

Fir-ati voi de materialiste. Na, am milioane de dolari. Acum veti sari pe mine ? :wardellipse:

 

:yes:

zi repede oraş, stradă, număr

 

 

hai măi, crezi că fetele l-au pus să completeze declaraţie de avere? c

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toti oamenii (mai ales aia falsi credinciosi, traditionalii) sunt niste curve pentru ca spera intru Cristos la o casa in Ceruri. Oamenii sunt mireasa lui. Nu spera din iubire (neconditionata) pentru Cristos, ci spera pentru un loc gratis in Cer. In Biblie ni se spune ca speranta noastra nu e desarta pentru ca El e bogat. Dar se mai spune si ca daca esti prost si rau, nu vei avea acces la un loc in Rai (selectie naturala). Asadar va dati seama ce parsiva e omenirea, dupa ce L-au omorat fara vina, prin chinuri, acum spera sa aiba viata vesnica in Casa Lui.

 

p.s. daca le cauti la matrimoniale, iti spun din proprie experienta ca acolo sunt numai femei care cauta barbati cu casa, masina, job bun, adica conditii optime, trai bun, fara lucru daca se poate.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asteptam fata aceea care sa ma cunoasca si sa ma iubeasca pentru felul meu de a fi. Apoi am fi plecat amandoi in jurul lumii, pe banii mei desigur. Dar gata, nu exista asa ceva. De maine incep sa imi planific calatoria si ma duc de unul singur. :roll:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×