Sari la conținut
Forum Roportal
Mircea112

Oare asa mult conteaza partea financiara?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am ajuns la concluzia ca majoritatea oamenilor sunt interesati de partea finaciara...

 

Asta e cat se poate de adevarat... Concluzia e corecta. Dar nu TOTI sunt asa... Ramane sa afli care e calea prin care sa gasesti pe cineva potrivit, fara sa dinamitezi sansele pentru o relatie de durata, mintind...

Editat de nu vreau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc si eu un baiat orfan si fara bani dar frumos, de treaba, cu un job ok si de buna calitate per ansamblu.

daca-l intrebi "de ce nu te insori?"

el raspunde "cine ar vrea un baiat sarac ca mine?"

 

de asta mi-a amitit povestea ta. :(

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte interesanta initiativa ta.

Bun venit in realitate!

Acuma pentru ca te-i intors, trage invatamintele necesare si nu te mai trimite singur in iluzoriu, eu zic sa alegi calea de mijloc, adica sa nu iti arati neaparat puterea fianciara la capacitate maxima, lasa macar contul neevidentiat (asta pt. ca ai tu o problema cu acestea), dar nici minciuna nu e cea mai potrivita abordare (deoarece viata sociala are o problema cu asta).

Realitatea e ca s-au creat (erau si inainte insa nu ca acuma) clase si subclase sociale, ori iti iei pe cineva de nivelul tau (pe sinceritate), ori, cauti pe cenusareasa ca printul din poveste, in nici un caz insa, nu te dai drept "cosar" si cauti pe "zana zanelor".

Priveste putin mersul lumii barbat-femeie, daca nu ti-ai dat seama pana acum care e, iaca tocmai ce-ai afla.

Fa-o din suflet de data asta, daca vrei intradevar o casnicie.

:)

Editat de i0an

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da diferente sociale sunt de cat lumea si pamantu, dar daca stai sa te gandesti in urma cu 25 de ani sau si mai bine, mai mult interveneau parinti: ca ala nu e de tine , ect

 

 

Acuma e ca mai nou , noi am ajuns sa ne uita la parteafinaciara :( asta e mai trist...

 

Judecam omul doar dupa aparente....

 

Poate eu am dat numai de fete care le interesa partea finciara, dar acum sa fim serios din 4 - 4.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca sunteti destul de lamentabili! Daca cautati fete frumoase trebuie sa aveti ceva in plus fata de altii.

Nu suntem spirite ca sa ne uitam dupa chestii... invizibile. N-ai nimic de oferit, du-te taica si cauta-ti una surda si muta, urata si saraca. Asta daca vrei sa fii sincer cu tine. Daca nu poti fi sincer cu tine stai si te plange pe forumuri, ca realitatea tot realitate ramane. Nu sta lumea in loc pentru tine!

 

Oricum povestea pare cusuta cu ata alba, cum zicea cineva mai inainte...

 

Asteptam fata aceea care sa ma cunoasca si sa ma iubeasca pentru felul meu de a fi. Apoi am fi plecat amandoi in jurul lumii, pe banii mei desigur. Dar gata, nu exista asa ceva. De maine incep sa imi planific calatoria si ma duc de unul singur. :roll:

Hai ma, nu mai spune... grigore perelman ce esti :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e o noutate pentru nimeni ca o situatie materiala buna te ridica in ochii unei femei. Pentru ca, la urma urmei, ea cauta stabilitatea si caldura unui camin, alaturi de un barbat matur si serios.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×