Sari la conținut
Forum Roportal
Mircea112

Oare asa mult conteaza partea financiara?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Asteptam fata aceea care sa ma cunoasca si sa ma iubeasca pentru felul meu de a fi. Apoi am fi plecat amandoi in jurul lumii, pe banii mei desigur. Dar gata, nu exista asa ceva. De maine incep sa imi planific calatoria si ma duc de unul singur. :roll:

Pai, atatea femei vei avea de vazut si tu aveai de gand sa te te rezumi doar la una? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai, atatea femei vei avea de vazut si tu aveai de gand sa te te rezumi doar la una? :)

Eu sunt romantic. O astfel de experienta alaturi de sufletul meu pereche m-ar fi implinit mai mult. Dar ai dreptate. Daca oricum nu exista suflete pereche, o sa ma multumesc cu mai multe femei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adică cineva care doreşte sinceritate din partea partenerului e tipicar sau extremist? :blink:

Iar cei care acceptă minciunile cum or fi ??

Extremist este cel/cea care pretinde o sinceritate extrema, indiferent de motiv, de situatie.

 

Intr-o astfel de situatie, sa spui "M-ai mintit, esti cih, nu vreau sa te mai vad!" este o aberatie. Oare sa existe femeia care sa fie suparata (daca) mai mult de 5 minute de la o astfel de minciuna dupa ce a inteles intentia?.. Daca exista, trebuie sa fie un om pierdut, un adevarat robot social tiparit si cu un orgoliu fara margini.

 

Daca totusi prin absurd ar exista aceasta femeie, pariez ca tot ea nu s-ar da in laturi sa-si minta copiii cu Mos Craciun... sa minta de 100 de ori pe zi in diverse situatii considerate "inofensive" sub masca pe care omul o adopta zilnic, si ar considera (in baza tiparelor adoptate) mandria o mare virtute (cand de fapt este un pacat mortal ce duce la confuzie si distrugere).

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mirciulica, esti primul ceh de care am auzit cu nume romanesc... iar in legatura cu problema ta, iti propun sa iti traiesti viata si sa experimentezi cat mai mult. mai ai cel putin 10 ani pana sa te gandesti la o casnicie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mirciulica, esti primul ceh de care am auzit cu nume romanesc... iar in legatura cu problema ta, iti propun sa iti traiesti viata si sa experimentezi cat mai mult. mai ai cel putin 10 ani pana sa te gandesti la o casnicie.

Mircea e nume slav.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vezi, Mircea, daca vrei sa le iei de neveste ce se intampla ? Ia nu mai vrea. Si nu le minti ca n-ai bani, pur si simplu nu discuta subiectul bani si nu le da din ei.

 

 

Nu am discutat niciodatta subiectul banilor...

Discutam de viitor, si imi dadeau de inteles ca nu prea se poate ca nu tu scoala, nu tu un job ok, chesi de genul....

Doar ultima persoana mi-ai spus in fata ce a avut sa spuna

 

Mircea e nume slav.

 

 

NU e nume slav, dar imi place acest nume,

 

Numele meu real e Janko

 

mirciulica, esti primul ceh de care am auzit cu nume romanesc... iar in legatura cu problema ta, iti propun sa iti traiesti viata si sa experimentezi cat mai mult. mai ai cel putin 10 ani pana sa te gandesti la o casnicie.

 

 

Nu sunt ceh!!!! sunt Sk, nu am spus ca sunt ceh , doar ca la job am nevoie de limba ceha!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, multi nu ati inteles, dece am mintit.

 

Am mintit deoarece m-am saturat ca o fata sa steie cu mine doar pt starea mea finaciara, nu spun ca am foarte mult, dar pana la varsta care o am sunt foarte multe persoane care nu au nici pe jumatate din ce am eu, si nu stiu cati vor putae realiza intr-o viata ce am eu acuma.

 

Nu vreau sa ma laud, deoarece nu am realizat eu singur toate lucrurile alea, am avut sprijin din partea familiei, tot ce am realizat eu este locul de munca care imi permite aproape orice, si jumatate din masina, in rest m-au sprijinit parinti.

 

Acuma sa revin la minciuna, cum am mai spus, pana acuma doi ani in urma, nu am mintit cu aceste lucruri, si sincer sa va spun puteam avea aproape oricare femeie...atunci imi doream doar distractie si nimic mai mult.

Si ce este culmea cum m-am schimbat, adica am zis hai sa mint, sa vad daca e la fel...... sa schimbat situatia, am ajuns la concluzia ca majoritatea oamenilor sunt interesati de partea finaciara...

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×