Sari la conținut
Forum Roportal
Mircea112

Oare asa mult conteaza partea financiara?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mircea, ai facut foarte bine. Daca tu vrei o femeie care sa te aprecieze pentru ceea ce esti, evident ca nu vei sta cu o materialista. Faza cu casatoria, crescutul copilului sunt alte povesti, sigur nu se gandeau ele la asa planuri dupa cateva luni. Cum spunea si Pippo, la placinte inainte,la razboi inapoi.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. incepi relatia printr-o minciuna

3. o termini printr-o frustrare ca ele sunt materialiste . de 2 nu stim practic nimic .

 

esti axat pe ideea de familie nu pe ideea de a cunoaste o femeie si a te dezvolta tu ca barbat, in primul rand. cine se plange de panarame e lipsit de experienta sau chiar ii plac numai alea

 

 

Am spus mai spus ....nu sunt frustrat, si in legatura cu panarame, te rog nu vreau sa deschid subiectul....deoarece as ajunge ca din suta la suta circa 88 la suta sunt asa....

 

Iti pot ..da cate exeple vrei, ce face o femeie, cand da de cineva care are bani...si nu conteaza ca are prieten sau chiar sot....

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prea grele relatiile astea...fa aia, nu fa aia, te saturi de tot. Lasa ca nu a omorat pe nimeni singuratatea. Si asa, suntem singuri orice am face.

nu-i asa?mai bine sa avem grija singuri de noi :friends:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu-i asa?mai bine sa avem grija singuri de noi :friends:

 

Corect :friends: Vei iubi pe cineva atunci cand inveti sa te iubesti pe tine insuti. Pana atunci, sunt doar dependente, slabiciuni, atractii, altele.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai Mircea .... de ce cauti tu sa fii apreciat? barbatul cand nu cauta atunci are . pentru ca denota siguranta . stabilitate.

 

tu ce gen de fata alegi? din aia superficiala? cand nu ai de ce te teme nu incepi sa minti . tu ai bani si ai fost educat ca banul iti da valoare ? de-aia nu te ai ocupat de educatie si nici de job ? oare gresesc?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doar prin felul in care aleg...inseamna ca sunt slab???

 

Nu prea cred...in viata trebuie sa facem alegeri, nu ai de unde sa stii de la bun inceput, daca alegerea e buna sau nu...

Corect.Si cu cat vei face mai multe alegeri proaste acum cu atat vei fi mai experimentat pe viitor.Faptul ca esti slab nu reprezinta decat o eticheta pe care le place unor oameni sa o puna.Nu te reprezinta pe tine!

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai cand acuzi ca s toate rele cum esti? puternic Iuliana? si eu faceam barbatii porci intr-o perioada pana cand am aflat ca ma uit in directia gresita

Editat de Ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Puternic, slab, toti suntem oameni si toti avem nevoie de dragoste. Dar ne place sa fim ecroci, sa cautam la altii ce noi nu avem. Asa ca toata povestea cu iubirea sincera pica, ramane doar o chestie formala, care traieste pe principiul cerere-oferta, concretizata prin numele de "cuplu".

 

Iubirea nu trebuie sa aleaga pe baza unor aparente. Cum de prea multe ori se face.

Editat de Typhon
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai cand acuzi ca s toate rele cum esti? puternic Iuliana? si eu faceam barbatii porci intr-o perioada pana cand am aflat ca ma uit in directia gresita

Hai sa incercam sa nu mai etichetam persoanele, pentru ca asta nu le ajuta cu nimic.Dimpotriva.Ii face sa se simta si mai rau.Mircea trece printr-o situatie repetitiva, pe care nu o intelege.Cred ca l-ar ajuta mai mult sa se indrepte spre intelegerea lucrurilor.De ce i se intampla asta?Ce face el gresit?Si nu ca e intr-un anumit fel.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mircea, ai facut foarte bine. Daca tu vrei o femeie care sa te aprecieze pentru ceea ce esti, evident ca nu vei sta cu o materialista. Faza cu casatoria, crescutul copilului sunt alte povesti, sigur nu se gandeau ele la asa planuri dupa cateva luni. Cum spunea si Pippo, la placinte inainte,la razboi inapoi.

 

 

nici eu nu m=am gandit la asa ceva, casatorie, copii ect...dupa doar 9 luni....

 

Eu ma gandeam ca relatia trebuie evolueze , care sa duca la asa ceva dupa o perioada de timp. Si nu sa mai putut din cauza, ca eu nu am scoala, nici un loc de munca ok, si pe langa asta imi spuneau ca vor altceva....adica indirect pe cineva mai cu bani, sau pe cineva care sa fie la acelas nivel social si intelectual cu ELE...

 

Eu nu ma plang, sau nu sunt frustrat cum spunea EA.... Eu am ajuns la concluzia ca in ziua de azi ne conduc doar bani......

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×