Sari la conținut
Forum Roportal
Htenesa

Ati accepta 10.000$ ?

Evaluează acest topic

  

20 membri au votat

  1. 1. Ati accepta ?

    • da
      13
    • nu
      7


Postări Recomandate

Daca cineva v-ar oferi 10.000$ pe degeaba, ati accepta ?

 

 

repede, inainte sa se inchida topicu , cui trebuie sa las contul sa transfere bani? :yahoo:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca cineva v-ar oferi 10.000$ pe degeaba, ati accepta ? Banii trebuiesc returnati pe perioada intregii vieti

dar numai daca ai salariu peste un anumit prag. Daca nu, sunt banii tai. Pare o intrebare absurda, dar sunt

interesat de ce cineva ar refuza asa o oferta. Si as mai fi interesat cum ati cataloga pe cineva care ar refuza.

Depinde de acel prag. Dar e posibil ca oricum sa nu accept. Ce am avut si ce am pierdut?! Nu sunt pe ideea de a face datorii.

Consider ca un om care ar refuza asa ceva e un om care se poate lipsi de beneficiile acestei sume, un om care are o viata echilibrata, fara datorii si fara probleme curente care sa-l oblige la asemenea sume.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am refuzat sa detin fix 323 si vreo cateva mii de euro, obtinuti in mod legal, acum 3 ani. De fapt, am luat doar 3700, ca taxa de intermediar, ce oricum mi se cuvenea; din care 500, oricum mi-au fost sustrasi in calitate de contribuabil. :pardon:

 

M-am luat dupa presupunerile de mai sus, cum ca poate mi-as vinde sufletul, cand de fapt, am dat cu piciorul la ceva, cum de obicei fac eu.

Editat de Dzidzean

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×