Sari la conținut
Forum Roportal
*fulgdenea*

Vacanta fara partenerul, partenera/sotul, sotia!?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ati fost in vacante fara prieten/a/sot/sotie etc fara sa fi existat vreun motiv intemeiat? Cunoasteti cupluri care procedeaza astfel?

exemple:

excursii cu prietenii de acelasi sex fara parteneri;

expeditii solitare;

el merge in Thailanda(ei nu-i place acolo), ea in Franta(nu-i place lui acolo)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cunosc astfel de cupluri si nici n-as intra intr-unul de acest gen...

Poate un astfel de cuplu, e un cuplu bazat pe interese si nu pe dragoste. Altfel, la ce bun sa fii un cuplu?

Editat de mica_curioasa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hm.

Da, cunosc cupluri care se despart uneori pe perioada "vacantei "sa spunem dar nu intentionat ca sa isi satisfaca anumite curiozitati sau sa fie fara partener. Sunt oameni ocupati ale caror concedii nu coincid, au interese de afaceri sau merg la seminarii.......

Am niste prieteni de fam care mai procedeaza asa. Tipa e din Polonia si mai pleaca cu copilul la parinti o saptamana doua, el nu poate pentru ca e full busy

 

Mi se pare ok.

Totusi ar fi ciudat ca amandoi sa aiba concediu deodata si sa nu plece impreuna...............

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la romani nu am prea auzit de astfel de vacante

dar se pare ca cei de alte nationalitati considera ca nu e nimic rau, din moment ce gusturile nu coincid, au incredere in parteneri(deci nu vorba despre dorinta de escapade amoroase), mai mult considera ca fiecare are nevoie de ceva timp liber pentru el, ca doar nu esti dependent de partener si nici el nu este de tine

ce sa caute o femeie intr-o excursie de barbati de exemplu.

 

seminariile, calatoriile de afaceri sunt in inters profesional deci nu intra in dezbatere, la fel si vizitele familiale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fiecare are nevoie de ceva timp liber pentru el, ca doar nu esti dependent de partener si nici el nu este de tine

Si daca se obisnuiesc sa fie liberi, din ce in ce mai liberi? Eu una sigur m-as cam obisnui fara el-ochii care nu se vad se uita-si ar incepe sa-mi placa din ce in ce mai mult libertatea. Dar poate doar eu sunt asa :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
seminariile, calatoriile de afaceri sunt in inters profesional deci nu intra in dezbatere, la fel si vizitele familiale.

Ok

 

Tocmai vroiam sa completez spunand ca exista parteneri care nu accepta asemenea plecari in vizite la familie sau "calatorii de afaceri" care dureaza uneori o saptamana, etc. Si ca asa poate incepe nevoia de "libertate" .............Dar nu e topicul potrivit :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca cei doi care alcatuiesc cuplul au invatat sa respire si individual, astfel de vacanta este posibilla. Cu mentiunea ca o astfel de optiune, cel putin in ceea ce ma priveste, este de aplicat in situatia cand el sau ea sunt nevoiti sa renunte la vacanta in doi, din motive obiective. Altfel, mi se pare o fita de dragul fitei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In concedii am mers intotdeauna impreuna noi chiar simtim nevoia sa fim impreuna macar in concedii .Asa o zi la munte sau la pescuit a mers sotul cu Junioara pentru ca eu aveam treaba sau nu m-am simtit bine .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×