Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
Htenesa

Ati accepta 10.000$ ?

Rate this topic

20 members have voted

1. 1. Ati accepta ?

• da
      13
    • nu
      7

Recommended Posts

Daca cineva v-ar oferi 10.000$ pe degeaba, ati accepta ? Banii trebuiesc returnati pe perioada intregii vieti

dar numai daca ai salariu peste un anumit prag. Daca nu, sunt banii tai. Pare o intrebare absurda, dar sunt

interesat de ce cineva ar refuza asa o oferta. Si as mai fi interesat cum ati cataloga pe cineva care ar refuza.

Edited by Abc2009ro

Normal

Trebuie returnati cu dobanda sau fara ? Toti odata sau in rate ? Daca ai respectivul salariu de calificare cand primesti banii si dupa aia ramai somer, banii sunt ai tai ? Daca esti somer dar intre timp gasesti de munca cu salariul mare, trebuie sa-i returnezi ? In returnare se ia in considerare si inflatia ?

:o:

Eu as accepta, dar precum nimic in viata nu e pe degeaba, as intocmi un contract la notar cu vreo 5 avocati prezenti, stipuland tot ce ar fi de stipulat ca sa fiu eu sigura...:lol:

Edited by Naeema
  • Upvote 1

Daca cineva v-ar oferi 10.000$ pe degeaba, ati accepta ? Banii trebuiesc returnati pe perioada intregii vieti

dar numai daca ai salariu peste un anumit prag. Daca nu, sunt banii tai. Pare o intrebare absurda, dar sunt

interesat de ce cineva ar refuza asa o oferta. Si as mai fi interesat cum ati cataloga pe cineva care ar refuza.

Raspunzand strict la oferta si conditiile expuse, as accepta dupa ce mi se confirma legalitatea sursei de provenienta a banilor si care e pragul de returnare.

Cel care refuza, probabil ca are acces la o viziune inalta a rostului fiecarei actiuni din realitate, sau, are el impresia asta desi e doar o iluzie proprie.

Eu as accepta si 1000 de miliarde, ba as accepta oricat, cu o singura conditie (in afara de cele enumerate), sa fac intai un test pe mine insumi, cu cele 10.000. :yes:

Edited by i0an

Nu.

Sa ma stiu datoare pe viata?

Sa nu am somn si liniste intrebandu-ma mereu:" daca-mi cere banii?"!

Pentru ca de cheltuit, rapid se duc...

Poate-i vreun nenorocit de om,ofertantul asta,si dupa ce ti-i da iti spune:"Acu' stai capra pana la adanci batraneti, ca io te-am cumparat."

Metode de convingere sunt multe.

• Upvote 1