Sari la conținut
Forum Roportal
Taquito

cum de unii oameni sunt veseli in fiecare zi ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

esti un egoist si un rautacios. daca tie nu ti-e bine nu inseamna ca toti se simt ca tine .

Editat de Ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oamenilor veseli le merge mai bine decat celorlalti, desi si ei fac eforturi ca toata lumea. Chiar daca li se intampla lucruri neplacute, fiindca se simt mai bine in veselia lor vor incerca sa se intoarca la ea cat mai curand, sa faca haz de necaz, sa raspandeasca veselie in jur si sa alunge posomoreala. Nu ma refer la cei care doar afiseaza bunadispozitie, fiindca asa li s-a cerut acasa, la serviciu, in societate.

 

Cum s-au format asa, sunt multi factori, deprinsi sau nu, in orice caz atitudinea conteaza mult.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

zambetul de pe buze nu inseamna veselie tot timpul, hazul de necaz iar nu e veselie, tristetea poate fi si vesela precum veselia poate fi trista...nu intotdeauna suntem perceputi asa cum suntem, intre zambetul meu si privirea ta intervin factorii necunoasterii...iar am dormit :doh:

Editat de Salvie
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asa ti-ar placea tie tu sa crezi .sa stii ca sunt si oameni fericiti .

 

pana la urma de ce sa stie altii cum se simte celalalt ? asta in cazul ca ar fi tristi .

 

dar sunt si oameni veseli . se bucura de viata .

 

 

Nu exista asa ceva. Nici Iisus nu era fericit tot timpul, desi prin definitie ar fi trebuit sa fie intruchiparea fericirii. Si el avea iesiri in public, cu toate ca era rabdarea intruchipata.

Ca or fi oameni mai fericiti decat noi, se poate. Dar nu tot timpul.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Typhon a zis ca s nefericiti non stop . Eu am zis ca sunt fericiti . Nu tot timpul dar nici ignoranti cum ii declara Typhon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

esti un egoist si un rautacios. daca tie nu ti-e bine nu inseamna ca toti se simt ca tine .

 

Hai sa privim si altfel si sa vedem cine e egoist si rautacios. Unul depresiv care nu poate zambi nici pentru el, daramite sa mai inveseleasca si pe altii, sau unul vesel mereu si "bun" care ignora tot ce il poate deprima ? Care e ala bun sau rau ? Fiecare e pentru el. Depresivul poarta poverile lui, cel vesel mijeste la toata lumea, dar il doare in prastie de toti. Daca exista oameni fericiti, de ce nu vin si ei sa imparta din fericirea lor cu sarmanii depresivi egoisti ? Daca nu ii intereseaza, atunci ei sunt aia egoistii. Daca nu exista, atunci am avut dreptate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Typhon a zis ca s nefericiti non stop . Eu am zis ca sunt fericiti . Nu tot timpul dar nici ignoranti cum ii declara Typhon

 

Am spus ca doar cei care sunt fericiti non-stop sunt ori ignoranti ori copii. Nu ai cum sa fii fericit non-stop si sa fi sanatos la cap.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

imi pare rau ca nu ai gasit si fericiti care ajuta alti oameni si le aduc zambete

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca tie nu ti-e bine nu inseamna ca toti se simt ca tine .

 

 

Ba da, cei care se simt bine, de obicei, sunt cei care ii fac pe ceilalti sa nu se simta bine. :roll:

Editat de Aseneth
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×