Sari la conținut
Forum Roportal
Taquito

cum de unii oameni sunt veseli in fiecare zi ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ba da, cei care se simt bine, de obicei, sunt cei care ii fac pe ceilalti sa nu se simta bine. :roll:

 

adica eu ma simt prost ca amica mea pleaca in Thailanda ? la asta te referi? ca exemplu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

adica eu ma simt prost ca amica mea pleaca in Thailanda ? la asta te referi? ca exemplu

 

 

in ce zici tu ar fi vorba de invidie, nu de tema topicului.

Editat de Aseneth

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Typhon face azi pe avocatul rau :D , desi are dreptate in felul lui. Daca am sta sa analizam fiecare actiune, fiecare intamplare sau lumea in ansamblu, cu toata rautatea de care da dovada, e adevarat, nu am gasi poate niciodata motive de a fi cu adevarat fericiti. Asta e realism, ar spune el probabil. Eu o consider mai degraba mania persecutiei :P . Sunt constienta de tot raul din lume sau din jurul meu. Analizez si meditez la asta uneori, dar refuz sa ma las dominata de tristete si sa renunt la veselie. Dimpotriva, imi caut mici bucurii in lucruri marunte. Si nu consider ca asta ma transforma in ignoranta. Dimpotriva, minutul ala de veselie a eliminat o bucatica de rautate si tristete din jurul meu.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mda . daca nu m-am prins de ce zici tu nu inseamna ca iti rastalmacesc cuvintele . in fine ... mi-am zis opinia

 

:bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau ca nu ai gasit si fericiti care ajuta alti oameni si le aduc zambete

 

 

Expresia nonstop e de neinteles, nu fericirea in sine.

 

Desi acum mi-a mai venit o idee. E posibil ca cei cu care interactioneaza Taquito sa fie fericiti cand sunt in preajma lui datorita energiei sale. Cred ca e ceva neconstientizat, poate din cauza ca da energie aiurea la toata lumea se simte el epuizat , trist si satul de viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da . ai dreptate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mda . daca nu m-am prins de ce zici tu nu inseamna ca iti rastalmacesc cuvintele . in fine ... mi-am zis opinia

 

:bye:

 

 

:friends:

nu pleca :sorry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ea, calitatea unui om nu e data de numarul de zambete pe care le scoate timp de o ora. Are de-a face cu altele. Doar pentru ca unii sunt fericiti, sau iti par tie asa, nu inseamna ca sunt si oameni virtuosi, sau care te ajuta la greu, sau ca depresivii sunt rai si egoisti. Genul asta de gandire te face sa te lasi pacalit de un zambet, apoi cand totul merge rau sa incepi sa bocesti ca lumea e parsiva. Pur si simplu, oamenii fericiti nu sunt mai buni. Si inca ceva : Un om care a fost intotdeuna fericit nu are cum sa fie de incredere. Oamenii aia fericiti si altruisti de care vorbesti tu, au fost aproape sigur depresivi candva. Sau macar au suferit. Doar asa ei pot intelege, si de-asta sunt empatici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

judecatorule

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×