Sari la conținut
Forum Roportal
Anamariaeric

Dragoste cu nabadai!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

barbatul care m-a iubeste,ma va accepta asa cum sunt;adica...cu acest copil!daca nu m-a accepta asa...atunci usa ii este larg deschisa,poate plece in secunda urmatoare ;) niciodata nu as face compromisuri atunci cand este vb de copilul meu;)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se va obisnui cu copilul. Mie imi cam pare rau de acel copil.

 

de ce?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt convinsa ca imi este ok si singura,dar pe de o parte este un tip f istet,imi place f tare,nu pot sa zic k il iubesc...dar,ma face sa simt lucruri pe care nu le-am mai simtit de f mult timp.niciunul nu suntem pregatiti pt casatorie,pt copii...am decis sa asteptam ca lucrurile sadecurga de la sine.

Daca e un tip foarte istet atunci ar trebui sa stie ce vrea de la viata, de la o relatie si de la tine. Nu ar pune intrebari retorice de genul " De ce oare ma intorc eu la tine ? ". Sau le-ar pune dar ar sti sa-si raspunda la ele fara sa mai faca drame in pat.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

barbatul care m-a iubeste,ma va accepta asa cum sunt;adica...cu acest copil!daca nu m-a accepta asa...atunci usa ii este larg deschisa,poate plece in secunda urmatoare ;) niciodata nu as face compromisuri atunci cand este vb de copilul meu;)

inteleg; cum crezi ca iti vei imparti dragostea intre cei doi: copilul tau si barbatul ce te va iubi?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

barbatul care m-a iubeste,ma va accepta asa cum sunt;adica...cu acest copil!daca nu m-a accepta asa...atunci usa ii este larg deschisa,poate plece in secunda urmatoare niciodata nu as face compromisuri atunci cand este vb de copilul meu;)

Chestia este ca usa ta pare sa fie din aia ca la saloanele Western.

El intra iese, intra iese si cireasa de pe tort este ca spune " oare de ce o fac ? ". Poate dupa ce faceti dragoste intr-o zi, ar trebui sa-l intrebi si tu " Oare de ce te mai primesc inapoi? " . :pardon:

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ce?

Nu-si are locul in tabloul asta. Evident ca-i judec pe cine l-au facut, iar apoi n-au stat si sa il creasca. Lipsa de creier. Dar e in trend actualmente.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

niciodata nu as face ceva care sa imi afecteze copilul,este mai important decat oricine pt mine..ii multumesc lui Dumnezeu ca acest copil are un tata minunat care il adora,are grija de el in continuare si cred k asta este cel mai important lucru...intotdeauna am facut totul ca in urma divortului el sa nu sufere,sa poata fi oricand cu tatal lui sa il vada oricand isi doreste,etc...asta este cel mai importat;este lucrul care ma face fericita

 

Probabil ca tii legatura cu tatal copilului si asta nu ii este pe plac. Asta e dovada de egoism si imaturitate. [ nu obligat in ordinea asta ]

Si tu esti imatura:

1, Seriozitatea si intentiile bune ale unui om, nu le masori in timpul 'statului dupa coada'. SUNT barbatii care asteapta [ impropriu spus, ca doar nu s-a calugarit intre timp] ani de zile, numai sa isi satisfaca 'un moft', 'o toana' sau cum vrei sa-i spui. Iar cum tu intre timp ai devenit disponibila, de ce nu?

2, un copil nu il faci 'cand partenerul MERITA sa aiba un copil CU TINE', ci atunci cant consideri ca esti destul de potenta emotional si financiar, incat sa-ti PERMITI sa-ti asumi cresterea si educarea lui.

3, Tu singura te referi la copilul tau [ poate fara sa-ti dai seama], ca fiind un obstacol: " ,chiar daca am un copil,am toate calitatile de a avea un barbat adevarat langa mine".

 

Iti spun eu, la cei 108 ani pe care ii am: Pt a avea un barbat adevarat [ indiferent ce inseamna asta ptr fiecare] langa tine, nu ajunge sa ai doar pasa si sa fii disponibila.

 

Maturizeaza-te.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am remarcat la mesajele doamnei o setie intreaga de mici (sa-i spunem) inadvertente.

Insa un postul care imi ridica multe semne de intrebare este urmatorul:barbatul care m-a iubeste,ma va accepta asa cum sunt;adica...cu acest copil!daca nu m-a accepta asa...atunci usa ii este larg deschisa,poate plece in secunda urmatoare niciodata nu as face compromisuri atunci cand este vb de copilul meu;)

draga doamna, nimeni nu-ti spune sa nu-ti iubesti copilul; nimeni nu indrazneste sa nege legatura mama-copil; dar, sa ai o asemenea atitudine fata de un posibil viitor tata al copilului tau ce, nu te supara, poate fi chiar mai bun decat parintii naturali, este o mare problema.

aici sunt mari carente emotionale si educationale; ti-o spun cu toata sinceritatea si dezinteresat.

 

niciodata nu as face ceva care sa imi afecteze copilul,este mai important decat oricine pt mine..ii multumesc lui Dumnezeu ca acest copil are un tata minunat care il adora,are grija de el in continuare si cred k asta este cel mai important lucru...intotdeauna am facut totul ca in urma divortului el sa nu sufere,sa poata fi oricand cu tatal lui sa il vada oricand isi doreste,etc...asta este cel mai importat;este lucrul care ma face fericita

 

 

exact ce am spus mai sus!

din pacate, iarasi am avut dreptate.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este f posibil ca faptul k tin legatura cu fostul sot sa il deranjeze,am observat gelozie in privirea lui atunci cand vorbesc despre el..insa este tatal copilului meu,suntem prieteni si ne intelegem ca doi oameni normali,tocmai ca fiul nostru sa nu sufere sisa fie fericit.2 fostul meu sot a MERITAT sa fie tatal copilului meu...tocmai pt ca am simtit ca este un barbat hotarat,responsabil,etc...dar are foarte mare importanta faptul ca in acel moment am fost pregatita de a avea un copil din toate punctele de vedere...si iata k desi sunt divortata,copilul meu este f bine ingrijit,are absolut tot ce isi doreste si asta ma face pe mine fericita!pt a avea un barbat adevarat trebuie sa ai mai multe calitati decat a avea o "pasa"..si sunt 100%de acord fara dar si poate :))si sunt multumita k am restul calitatilor necesare..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si, mare atenti colegi forumisti: cu aceasta atitudine fata de un viitor sot, partener ce o va iubi neconditionat-el-, iar dumneaei numai conditionat, isi permite sa si intrebe:

ce se intampla in mintea si sufletului acestui barbat?

este scoala topicul asta- va garantez.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×