Sari la conținut
Forum Roportal
Hija

Idei de iesit in oras

Postări Recomandate

Persoanele cu dizabilitati de socializare neconstientizate considera pe cei cu care stau de vorba prieteni.

 

Acuma tu iti dai cu parerea gratuit.

Asta e o pura supozitie.

 

Hai sa o intrebam pe d-soara...ce fel de prietene avea inainte sa i le izoleze domnisorul.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stii ca am dreptate. Da cu rosii daca vrei, dar din nefericire, intotdeauna am dreptate. Sper ca macar de data asta sa ma insel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stii ca am dreptate. Da cu rosii daca vrei, dar din nefericire, intotdeauna am dreptate. Sper ca macar de data asta sa ma insel.

Ce dizabilitati sociale vezi tu aici?

Ca ea s-ar imbraca sa se simta bine si mai feminina...si el o face sa se simta curva daca ii un pic mai decoltata bluza si ii place sa iasa in club?????

Asta e alta discutie si daca vrei o sa o reluam pe mess, cand o fi timp pt amandoi.

 

Da, si noi mai faceam asta la inceput, mergeam tocmai la Ikea ca sa mancam hotdogi, dar acum ii e prea lene sa mai faca asta.

Ce ti-am zis eu?

Puturos. Si cu pretentii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da. Cand am inceput relatia cu el mi s-a parut cel mai bun lucru care mi s-a intamplat.

 

 

Cate kilograme aveai cand te-ai cunoscut cu el si cate ai acum? Crezi ca te simti complexata din cauza greutatii? Si ca el ar putea profita de asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hija, ti s-a mai spus pe-aici de multe ori, si indiferent care e adevarul un lucru e sigur : Nu cauta sa te atasezi atat de mult intr-o relatie.E foarte important sa nu renunti la legaturile sociale, la tine, pentru ca atunci cand iti este calcata limita, greu iti mai dai seama ce este neregula cu tine.E foarte usor sa te lasi manipulat si sa nu stii care e treaba.Avem nevoie si de prieteni, si de alti oameni, ca sa ne reglam dupa ei.Fiind doar tu cu el, iar el, pe de alta parte fiind si foarte posesiv, exista riscul sa te transforme in papusa lui, iar cand vei abandona si ultima farama de individualitate, atunci se va plictisi de tine si te va arunca una doua ! Vei ramane singura, si cum nu vei avea alte legaturi (prieteni) va trebuie sa treci singura prin tot ! Nu vei avea pe nimeni langa tine, pentru ca ai fost indepartata sistematic de toti.

Te paraziteaza emotional, iti mananca energia usor usor.Mult mai multa atentie, dragostea inseamna ceva diferit pentru fiecare, iar tu trebuie sa iti stii si interesul tau, ca altfel vei deveni marioneta, iar dupa ce sforile se vor rupe, vei si aruncata la gunoi.

Ai mai multa grija ! Cauta sa-ti dezvolti abilitati sociale pentru ca asa nu vei mai avea tendinta sa supraestimezi ceea ce primesti de la oameni.E esential intr-o relatie !

 

Nu supraestima ceea ce primesti de la oameni ! Vei fi dezamagita...invata sa-ti reglezi asteptari realiste, oamenii mai sunt si escroci.

 

Foarte multi oameni vor in partenerul lor o marioneta, iar dupa ce reusesc sa faca asta, isi cauta pe altcineva, pe motiv ca vezi doamne, devenise "plicsitor".Ai ajuns la etapa asta.Vezi ce faci mai departe !

Editat de haydn91
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×