Sari la conținut
Forum Roportal
Hija

Idei de iesit in oras

Postări Recomandate

@Hija : E un manipulator ieftin, tipic.Nu te izola de restul, vei suferi mai mult la despartire.Cam asta fac oamenii astia posesivi, egoisti, vor sa te tina doar pt ei, sub papucul lor.Cu parere de rau iti spun, e parsiv, si te-a cam convins sa joci asa cum iti canta el.Nu te iubeste, ca altfel nu s-ar comporta asa.Nu cauta sa devii dependenta de partener, ca ajungi sa vezi prea greu adevarul.

Editat de haydn91

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai el e cam singura persoana pe care o mai am, si prieten, si dusman...nu prea stiu ce as face acum fara. El ma cunoaste poate cel mai bine, si el poate sa ma ridice si la fel de bine sa ma darame.

Nu e sanatoasa gandirea asta.

Decat o relatie toxica, mai bine singura, te poti ridica si fara ajutorul altcuiva.

Nu ai nevoie de nimeni care sa te modeleze, care sa te ridice si mai ales care sa te darame.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai el e cam singura persoana pe care o mai am, si prieten, si dusman...nu prea stiu ce as face acum fara. El ma cunoaste poate cel mai bine, si el poate sa ma ridice si la fel de bine sa ma darame.

Esti tanara si ai o viata inainte.

Daca te multumesti cu putin, de atat o sa ai si parte.

 

In viata nu e sanatos sa ramai in cercuri vicioase doar pentru ca iti e teama sa nu ramai singura.

Mie mi se pare ca esti o fata desteapta si placuta.Mai bine singura, decat 'zdreanta'. Pentru ca desi uneori te trateaza frumos, asta nu il scuza ca alteori te trateaza ca pe o zdreanta.

 

Spune-mi care este problema de fapt. Ai inceput sa fii cu el cand nu te intelegeai cu parintii?

Cand te simteai mai singura?

Ai avut impresia ca el te-a salvat?

Editat de stupid_me
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te-a izolat de oamenii care iti spun sincer ce cred. El stie foarte bine ca nu face bine ce face, da ii convine sa creada ca te educa, in sinea lui.

Nu, mai. Prietene n-a avut de la bun inceput. Intuitia mea spune ca este vorba de o fata retrasa si visatoare, cuplata cu un tip normal, dar limitat financiar. Insa el este o poarta catre o relatie, si sociala si erotica. Si probabil este iubitul ei pentru ca este singurul care s-a bagat in seama cu ea cu blandete, sau cu indiferenta, initial, pe cand putinii ceilalti s-au bagat in seama agresiv, cocalareste, sau feminin, plictisitor.

 

Schimbarea trebuie sa vina din partea amandorora. Dar probabil nu se va schimba nimic. Ori se obisnuiesc sa se certe asa si vor ajunge la o anumita limita de departare unul de celalalt si vor ramane acolo, ori se vor desparti ca urmare a indepartarii. Este o relatie artificiala, inceputa si continuata prin vointa. In general baietii sunt susceptibili la asa ceva si intai fac urat, apoi se indeparteaza.

 

Pai el e cam singura persoana pe care o mai am, si prieten, si dusman...nu prea stiu ce as face acum fara. El ma cunoaste poate cel mai bine, si el poate sa ma ridice si la fel de bine sa ma darame.

Chiar nu se gaseste nimic care sa va placa la amandoi ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti tanara si ai o viata inainte.

Daca te multumesti cu putin, de atat o sa ai si parte.

 

In viata nu e sanatos sa ramai in cercuri vicioase doar pentru ca iti e teama sa nu ramai singura.

Mie mi se pare ca esti o fata desteapta si placuta.Mai bine singura, decat 'zdreanta'. Pentru ca desi uneori te trateaza frumos, asta nu il scuza ca alteori te trateaza ca pe o zdreanta.

 

Spune-mi care este problema de fapt. Ai inceput sa fii cu el cand nu te intelegeai cu parintii?

Cand te simteai mai singura?

Ai avut impresia ca el te-a salvat?

Da. Cand am inceput relatia cu el mi s-a parut cel mai bun lucru care mi s-a intamplat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai avut impresia ca el te-a salvat?

Da, de singuratate, izolare, o viata searbada si probabil si de ceva parinti indiferenti, manipulatori sau chiar rai.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, mai. Prietene n-a avut de la bun inceput. Intuitia mea spune ca este vorba de o fata retrasa si visatoare,

Si intuitia mea i mi spune ca tu esti cam subiectiv...si stii la ce ma refer. Ca am mai discutat noi asupra manipularii constiente sau subconstiente.

Posibil sa fie o fata mai deosebita. Mai diferita de turma...asta da!

De obicei pe acestea le vizeaza manipulatorii..Pentru ca sunt mai naive..dar asta doar la inceput!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e sanatoasa gandirea asta.

Decat o relatie toxica, mai bine singura, te poti ridica si fara ajutorul altcuiva.

Nu ai nevoie de nimeni care sa te modeleze, care sa te ridice si mai ales care sa te darame.

Da, mosule, dar nu cred ca fata stie cum sa faca asta. Nu stie cum sa isi produca singura energia si ii trebuie energia iubitului ei, dar ala a inceput deja sa oboseasca, deja e ca maratonistul care fuge intr-un picior. Am intalnit multe asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da. Cand am inceput relatia cu el mi s-a parut cel mai bun lucru care mi s-a intamplat.

Skip it!

Trecutul te invata ce NU poti accepta...pe cand viitorul mereu te invata despre ce te poate face fericita.

Asa ar fi normal sa fie.

 

Ai probleme cu parintii sau esti orfana de unul din ei?

 

Da, mosule, dar nu cred ca fata stie cum sa faca asta. Nu stie cum sa isi produca singura energia si ii trebuie energia iubitului ei, dar ala a inceput deja sa oboseasca, deja e ca maratonistul care fuge intr-un picior. Am intalnit multe asa.

Tipic.

Cum sa nu stie si sa nu poata daca deschide ochii si o duce mintea?

Barbatul e barbat pentru el, iar femeia e barbata pentru ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si intuitia mea i mi spune ca tu esti cam subiectiv...si stii la ce ma refer. Ca am mai discutat noi asupra manipularii constiente sau subconstiente.

Posibil sa fie o fata mai deosebita. Mai diferita de turma...asta da!

De obicei pe acestea le vizeaza manipulatorii..Pentru ca sunt mai naive..dar asta doar la inceput!

Iar incepem cu turma ? Eu stiu ca la toti ne place sa credem ca suntem speciali si deosebiti ca suntem diferiti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×