Sari la conținut
Forum Roportal
Vladsicamatat

Cum pot renunta la alcool ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si precum ultimul alcoolic cu care ai interactionat tu, este mascota si purtatorul de cuvant al tuturor alcoolicilor care au existat, exista si vor exista vreodata, iti inteleg perfect generalizarea. rolleyes.gif Mda.

Unul dintre bunicii mei si un unchi au fost alcoolici si te asigur eu ca nu aveau astfel de mentalitati, dau unul era un betiv pacifist iar celalalt un betiv violent. Unul mergea sa se culce cand era beat iar celalalt teroriza tot cartierul cu baioneta de la o pusca din WW 1. Acum daca as vrea sa generalizez si eu, pe care dintre ei sa-l iau drept exemplu reprezentativ ?

 

unii alcoolici sunt victime, altii sunt paranoici, dar toti sunt oameni slabi de minte

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ohoho, si inca ce gama, de exemplu ultimul alcoolic cu care am avut de a face mi-a spus ca "femeia care nu se f..e in cur si nu suge p..a nu e femei",sau altu si-a lasat femeia si si-a adus alta, pe motiv ca "mie imi trebuie femeie care sa-mi faca de mancare si sa se f..a cum vreau eu"

mdah ... ai dat si tu peste doi frustrati sexual si acuma gata,toti cei care au probleme cu alcoolul sunt asa. si cred ca te invarti in niste cercuri foarte bune daca tot cunosti asemenea oameni.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mdah ... ai dat si tu peste doi frustrati sexual si acuma gata,toti cei care au probleme cu alcoolul sunt asa. si cred ca te invarti in niste cercuri foarte bune daca tot cunosti asemenea oameni.

 

printre ei m-am nascut, ei nu-si spun alcoolici ci consumatori de alcool

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

unii alcoolici sunt victime, altii sunt paranoici, dar toti sunt oameni slabi de minte

 

Iar o dai in bara.Desigur ca-s destui paranoici cat si victime dar si cei nealcoolici sunt tot la fel,unii si mai rau chiar dar sa NU generalizam acum ca nu e corect.Si nu mai zice cu atata convingere ca TOTI sunt slabi de minte ca intri intr-o situatie in care va trebui sa explici de ce cutare si cutare mare scriitor al lumii(care era un alccolic) a putut scrie opere de arta si e recunoscut in lumea toata,ori mare pictor sau sculptor sau sa nu mai vorbim de toti muzicienii rock'n roll pe care si tu ii admiri desigur caci NU e unul sa nu le traga la masea tare de tot,sau sa nu traga pe nas pudra!Si cu toate astea i-a dus mintea si ii duce inca sa creeze arta si sa fie la fel de prolifici si mari ca intotdeauna.De actori nu are sens sa mai pomenesc.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Desigur ca-s destui paranoici cat si victime dar si cei nealcoolici sunt tot la fel,unii si mai rau chiar dar sa NU generalizam acum ca nu e corect.Si nu mai zice cu atata convingere ca TOTI sunt slabi de minte ca intri intr-o situatie in care va trebui sa explici de ce cutare si cutare mare scriitor al lumii(care era un alccolic) a putut scrie opere de arta si e recunoscut in lumea toata,ori mare pictor sau sculptor sau sa nu mai vorbim de toti muzicienii rock'n roll pe care si tu ii admiri desigur caci NU e unul sa nu le traga la masea tare de tot,sau sa nu traga pe nas pudra!Si cu toate astea i-a dus mintea si ii duce inca sa creeze arta si sa fie la fel de prolifici si mari ca intotdeauna.De actori nu are sens sa mai pomenesc.

 

hai sa-ti raspund la intrebarea de ce beau unii sau de ce trag prafuri pe nas, ca sa isi provoace un episod psihotic indus chimic si astfel sa-si descarce inconstientul pe oricine le iese in cale

 

p.s. si treaba aia cu "iar o dai in bara" repet-o copiilor tai pana-i bagi in galeata

Editat de Big Lebowski
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De actori nu are sens sa mai pomenesc.

Please don't, please please please !!!!!!! Ajunge cu actori si directori si producers si alte celebritati. Nu mai am dram de rabdare in mine sa citesc despre ei si viata lor. Suntem supra-saturati de celebrity news si celebrity life style, in aceasta societate care este celebrity obsessed. In fiecare zi, la radio, televizor, reviste, ziare, billboard-uri pe strada, reclame, etc. Traiesc intr-o greatza profunda si perpetua. Mi sa acrit sa le aud numele si sa le vad mutrele peste tot. Suntem bantuiti de o celebrity culture unde acesti oameni sunt ridicati la rang de deitati deja. Nu si pe Roportal. Please...ma rog de tine in genunchi, nu-i aduce si aici. :notworthy:

 

To whom it may concern,

Scuze pentru off topic, dar trebuia sa o spun. Mocnea in mine de vreo saptamana chestia asta.

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hai sa-ti raspund la intrebarea de ce beau unii sau de ce trag prafuri pe nas, ca sa isi provoace un episod psihotic indus chimic si astfel sa-si descarce inconstientul pe oricine le iese in cale

 

p.s. si treaba aia cu "iar o dai in bara" repet-o copiilor tai pana-i bagi in galeata

 

 

 

Te rog sa fii decent in vorbire si cu bun simt ca eu nu m-am legat de tine sau familia ta si nu admit ca tu sa faci asa ceva pt. ca in primul rand NU ai dreptul asta!Iar daca ar fi vorba sa fiu de acord cu tot ce spui tu,atunci amandoi am gresi.

 

Please don't, please please please !!!!!!! Ajunge cu actori si directori si producers si alte celebritati. Nu mai am dram de rabdare in mine sa citesc despre ei si viata lor. Suntem supra-saturati de celebrity news si celebrity life style, in aceasta societate care este celebrity obsessed. In fiecare zi, la radio, televizor, reviste, ziare, billboard-uri pe strada, reclame, etc. Traiesc intr-o greatza profunda si perpetua. Mi sa acrit sa le aud numele si sa le vad mutrele peste tot. Suntem bantuiti de o celebrity culture unde acesti oameni sunt ridicati la rang de deitati deja. Nu si pe Roportal. Please...ma rog de tine in genunchi, nu-i aduce si aici. :notworthy:

 

To whom it may concern,

Scuze pentru off topic, dar trebuia sa o spun. Mocnea in mine de vreo saptamana chestia asta.

 

 

Iarta-ma si la fel imi cer iertare tuturor.Este pt. ca nu-mi dau seama...traind intr-o lume a artelor si a entertainment-ului asta cunosc cel mai bine caci face parte din munca mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te rog sa fii decent in vorbire si cu bun simt ca eu nu m-am legat de tine sau familia ta si nu admit ca tu sa faci asa ceva pt. ca in primul rand NU ai dreptul asta!Iar daca ar fi vorba sa fiu de acord cu tot ce spui tu,atunci amandoi am gresi.

 

daca vrei sa te respect, vorbeste-mi ca de la adult la adult, nu ca de la parinte la copil

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei sa te respect, vorbeste-mi ca de la adult la adult, nu ca de la parinte la copil

 

 

Nu stiu care e problema ta dar sunt sigur ca este f. greu de pronuntat.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mdah ... si cred ca te invarti in niste cercuri foarte bune daca tot cunosti asemenea oameni.

 

ai sa te miri, dar nu inseamna neaparat ca se invarte in cercuri dubioase. alcoolicii pot fi si persoane de o mare valoare profesionala sau chiar umana. am cunoscut alcoolici care sunt foarte buni pictori, sculptori, caricaturisti, ziaristi, poeti sau matematicieni. cu adevarat valorosi. dar unora din ei le tremura mainile la ora 10 dimineata daca nu-si iau doza de tarie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×