Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De ce nu ai trecut peste amintirea fostului ? Este ca nu stii exact ce vrei de la un barbat, ci doar crezi ca stii ? :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ultimii 5 ani au fost aparte. Presarati cu momente de succes, tristete, veselie, candoare, liniste si neliniste. 5 ani. Varsta unui copil. Durata unei facultati si a unui master....

 

Pentru mine 5 ani de singuratate.

 

[...]

 

Daca gresesc cu ceva, imi asum cele spuse, dar este doar o parere personala.

O doctrina veche spune ca femeia tre sa fie inferioara barbatului din mai multe puncte de vedere. Evolutia ne-a dus pana in punctul in care o femeie poate depasi usor prin calitatile, capacitatile, vointa, etc un barbat. Daca spui ca nu esti o femeie "de lasat" problema s-ar putea sa vina totusi din partea ta, in sensul in care s-ar putea sa nu gasesti un barbat care sa indeplineasca toate conditiile impuse, nu de tine, ci de subconstientul tau. Chiar daca faci eforturi in a-ti cobori standardele in materie de, s-ar putea sa nu reusesti intr-adevar. Din pct meu de vedere, o femeie care e independenta financiar, care are un job prin prisma caruia calatoreste mult, care are si ceva de spus.... e clar o putere :), motiv pt care cred ca ti-as fi greu sa gasesti un barbat care sa-ti placa din toate pct de vedere. Stii cum e, cand ai una, iti lipseste cealalta.... Din partea mea, toata fericirea sa ajunga la tine! O zi frumoasa

 

 

revin, si-ti spun, pe de alta parte, ca fata cu care am o relatie de ceva timp are mici tentative de a ma pune intr-o postura nu f placuta si spune ca o face inconstient. Chiar daca am si eu atuurile mele, nu le scot in evidenta doar de dragul de a demonstra ceva. Asa cum am vazut ca a mai raspuns cineva... poate si tu i-ai dat motive sa creada ca iti este inferior. La un moment dat un barbat se poate intreba: de ce mai stau langa ea daca s-ar descurca de minune si fara mine? doar sa o tin in brate noaptea? care mai e rolul meu in relatie? sunt intrebari pe care ni le punem, sa stii....

Editat de Darianna
scos (auto)citatul. Scurtat citatul initiatoarei... e suficient sa citezi partile esentiale.
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este cert ca am nevoie de un om care sa ma inteleaga si cu care sa pot comunica foarte bine.

 

Vino la intalnirea de pe 1 octombrie si o sa gasesti o groaza !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vino la intalnirea de pe 1 octombrie si o sa gasesti o groaza !

 

:unsure:

oare despre care o fi vorba? crazy.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×