Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

 

Hai ca m-ai omorat aici. Cum adica mai instinctiva??? Da'ce, noi actionam ca animalele? Eu cred ca e invers. Eu as corecta si as spune "mai sentimentalista".

 

Un comportament instinctiv nu inseamna unul animalic. Pe de alta parte "sentimentalismul" este mai aproape de instinct decat de ratiune. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ai putea spune ce te determina sa ma numesti acaparatoare? Cu argumente plauzibile. Sofisticata sunt, insa acaparatoare nu am fost niciodata.

L-ai acaparat tocmai prin comportamentul tau sofisticat. L-ai facut sa se simta inferior. Poate ma insel, dar risc sa afirm faptul ca esti o persoana careia ii place sa ia toate deciziile. :roll:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca asa il facea ea sa se simta, prin atitudinea ei. De multe ori e doar o scuza mai eleganta pentru a intrerupe o relatie incomoda. Din postarile de pe topic, nu pare a fi foarte modesta. Dragostea nu are statut.

Atunci inchiderea lui a fost fireasca.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un comportament instinctiv nu inseamna unul animalic. Pe de alta parte "sentimentalismul" este mai aproape de instinct decat de ratiune. :crazy:

Crazy man! De unde ai mai scos-o si pe asta?? Sentimentalismul se intalneste si la barbati si la femei. E adevarat ca la femei se manifesta mai des, insa la barbati e evident. Si barbatii plang uneori.

A fi rational nu inseamna a fi un frigid.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ultimii 5 ani au fost aparte. Presarati cu momente de succes, tristete, veselie, candoare, liniste si neliniste. 5 ani. Varsta unui copil. Durata unei facultati si a unui master....

 

Pentru mine 5 ani de singuratate.

 

 

Ce am intalnit in ultimii ani? Oameni care nu stiu sa fie onesti, oameni indragostiti de fostele lor sau unii care mai aveau o relatie si incercau sa ascunda acest lucru, oameni indecisi...si persoane care s-au simtit complexate in raport cu mine.

 

Nu, nu sunt trista cand scriu asta. Sunt intr-o stare de liniste profunda.

 

ptr toata lumea ultimii 5 ani au fost cu de toate, iar in cazul tau e chiar ok, ca ai avut mai mult bune decat rele daca la ''total'' esti linistita.deci iata ca mai sunt si romani linistiti

tipii pe care i-ai intalnit si nu s-au potrivit cu tine din motivele pe care le-ai spus, presupun ca sunt cei cu care ai fi vrut sa ai ceva, ca altfel n-avea rost sa enumeri categoriile

deci catre astfel de oameni ai avut inclinatii amoroase

problema e la busola ta, si ma refer la ''s-au simtit complexati in raport cu mine''.ai dat semnale unde nu trebuia.

ca de cat e de onest si de indragostit de fosta, te cam prinzi dupa cateva cafele, daca stii sa pui problema, doar ai 28, nu 15.si cateva cafele nu fac de-o relatie, deci e fara investitii, pierderi samd.

Editat de Masim

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Crazy man! De unde ai mai scos-o si pe asta?? Sentimentalismul se intalneste si la barbati si la femei. E adevarat ca la femei se manifesta mai des, insa la barbati e evident. Si barbatii plang uneori.

A fi rational nu inseamna a fi un frigid.

QED.Nu am sustinut niciodata ca instinctul lipseste la barbati ci doar ca au un comportament mai rational decat femeile .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Daca tu te consideri superioara (chiar daca nu esti), trebuie sa gasesti un barbat care se crede superior (chiar daca nu e), asta in primul rand, pt a va putea intelege la un nivel primar si mai ales ca mod de gandire.

Apoi, faza cu ''..am avut standarde prea inalte'', ma duce cu gandul cum ca poate ai avut legaturi si cu barbati superiori (care chiar erau superiori 8) ) si nu ti-au fost tocmai pe plac pt ca te intreceau , sa zic. Asa ca ti-ai indreptat atentia voit catre oameni inferiori (urasc cuv asta dar nu gasesc altul pt ceea ce dscrii tu), pe care ai incercat sa-i TOLEREZI, dar n-ai putut si nu vei putea niciodata, pt ca:

1. oricat de inferiori in.. studii (de exemplu) ti-ar fi, au o personalitate proprie si nu se vor lasa condusi nici macar de tine

2. toleranta ta PARE sa fie oarecum superficiala si nu pari sa ai gradul suficient de intelegere pt o persoana inferioara.

 

Idealul ar fi un barbat care se crede superior (chiar daca nu e).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

QED.Nu am sustinut niciodata ca instinctul lipseste la barbati ci doar ca au un comportament mai rational decat femeile .

Ok, ok.

Editat de humea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sau poate este o chestiune pur fizica. Nu stiu cat de stiintific e ce spun acum, dar e o concluzie trasa in urma unor teorii stiintifice. Se stie ca toate celulele din corpul uman se schimba in decurs de circa 7 ani. Daca fostul tau prieten ti-a intrat pe sub piele ( in limbaj stiintific, celulele tale au memorat celulele lui si incearca sa repereze in mediul inconjurator tot ce seamana cu acea memorie) ar trebui sa astepti sa treaca 7 ani de la despartire pentru a fi sigura ca ceea ce cauti nu este o reprezentare a prietenului tau, ci ceea ce vrei tu de fapt. De obicei chestia asta se intampla inconstient si ai putea fi tentata sa ma contrazici. Chiar daca o vei face, macar gandeste-te la ce am zis.

 

ce inseamna QED?

ceea ce trebuia demonstrat / ceea ce era de demonstrat ( ad litteram)

Editat de Aseneth

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×