Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu prea ai inteles, nu la siguranta fizico-materiala ma refeream. Ca sa zic pe intelesul dumitale, cred ca ii trebuie sa stie ca nu are de-a face cu unul care ar lasa-o balta la cea mai mica greutate, psihica sau de alt ordin. Si pentru asa ceva e nevoie de calitati cu carul, chiar daca pare simplu nu este. Deci trebuie sa fie un pic mai bun ca ea, pentru ca o femeie are tendinta sa renunte mai usor.

 

Felul in care l-ai descris are sens. Un asemenea barbat ar fi de dorit.

 

Dar ultima parte mi se pare riscanta: el sa fie mai bun ca ea. Ma refer la felul de a gandi sau judeca. Mi se pare ca din momentul in care unul din cei doi gandeste sau judeca asa (ca este mai bun decat celalalt) a aparut o fisura in relatie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu asta sunt de acord .Dar e foarte greu sa gasesti asa zisul suflet pereche , trebuie sa fii mai intelegator.

 

Aici si voiam sa ajung. El trebuie sa fie un pic mai intelegator ca ea, femeile sunt chestii mai complicate. Asta e parerea mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aici si voiam sa ajung. El trebuie sa fie un pic mai intelegator ca ea, femeile sunt chestii mai complicate. Asta e parerea mea.

Barbatul e de regula mai logic/rational femeia este mai instinctiva in comportament.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Am incercat sa clarific in postul urmator.

 

Barbatul e de regula mai logic/rational femeia este mai instinctiva in comportament.

 

Asa e, totul e sa nu se bata cap in cap ci sa se completeze, daca exista o legatura afectiva sau afinitati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

, femeile sunt chestii mai complicate. Asta e parerea mea.

Femeile sunt fiinte, nu chestii.

 

Barbatul e de regula mai logic/rational femeia este mai instinctiva in comportament.

Hai ca m-ai omorat aici. Cum adica mai instinctiva??? Da'ce, noi actionam ca animalele? Eu cred ca e invers. Eu as corecta si as spune "mai sentimentalista".

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In afara de asta 8)

Pentru ca asa il facea ea sa se simta, prin atitudinea ei. De multe ori e doar o scuza mai eleganta pentru a intrerupe o relatie incomoda. Din postarile de pe topic, nu pare a fi foarte modesta. Dragostea nu are statut.

Editat de Gheorghita123

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti o persoana sofisticata. Cum am mai spus, prea acaparatoare. :)

 

Mi-ai putea spune ce te determina sa ma numesti acaparatoare? Cu argumente plauzibile. Sofisticata sunt, insa acaparatoare nu am fost niciodata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×